Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Dílna » Kdy je čas na výměnu závěsů?

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [9]

Téma: Kdy je čas na výměnu závěsů?

Zdravím,
jak poznám, kdy je čas na výměnu závěsů u basových reproduktorů?

Re: Kdy je čas na výměnu závěsů?

Až se začnou trhat smile. Já mám na jednom závěsu basáku asi 2cm trhlinu, už 2roky, až teď poslední dobou se malinko zvětšuje.. Nové závěsy mám už koupeny, ale najít si čas je nechat vyměnit jsem zatím nenašel.

Re: Kdy je čas na výměnu závěsů?

Takže jak to vypadá u mně?
http://img812.imageshack.us/img812/9343/img1803nb.jpg

Re: Kdy je čas na výměnu závěsů?

Co to máš za basák? Vypadá to na JBL Ti5000, ty mám já taky wink. To máš zatím celkem v klidu, moje 2cm trhlina drží už přes dva roky, a to těm bednám občas dávám pěknou maku..

Re: Kdy je čas na výměnu závěsů?

Jsou to JBL 250Ti.
Co to znamena celkem v klidu?
Mel bych se uz zacit poohlizet po novych zavesech, nebo je to jeste na nekolik let?
Hraju v podstate denne nekolik hodin.

(upravil Xhibit 13. 11. 2012 20:31)

Re: Kdy je čas na výměnu závěsů?

Já budu až tak v pátek doma, hodím ti sem pak klidně foto mého basáku, ať máš představu v jakém stavu to ještě celkem drží.. Už mám doma i nové závěsy, z USA (ebay), ale zatím nebyl moc čas řešit někde výměnu. Vzhledem k tomu že i v mých bednách, je cena jednoho basáku cca. 7k, dám to radši firmě, nehodlám se učit měnit závěsy na takto drahých repro.
I když ani to není v dnešní době záruka ničeho, obzvlášť při mojí věčné smůle.. Nevyhlížel jsi už nějakou firmu kam to případně budeš dávat vyměnit, nebo svépomocí?

Re: Kdy je čas na výměnu závěsů?

Zatim jsem se o to nezajimal, jen vim, ze zavesy lze sehnat na nemeckem ebayi.
Musi to byt original, jinak to zmeni puvodni charakter zvuku.
Clovek, od ktereho jsem ty JBLka kupoval mi i dal na nekoho cislo, kdo by vymenu mel zajistit v Nemecku. Jak rikam, jeste jsem toho moc nezjistoval, protoze si nejsem jisty, jestli je to v tuhle chvili potreba.
Kazdopadne by asi bylo moudre, sehnat si pro jistotu ty zavesy at je mam doma.

Re: Kdy je čas na výměnu závěsů?

Na tvé repro jsou závěsy lépe sehnatelné než na mé. Já procházel diskuze na hifislovanetu, doporučovali jednoho prodejce z USA. Že má závěsy lepší kvality než originál. Bohužel na mé repro závěsy neměl, vzal jsem je od jiného člověka, také USA. Jejich nicky už ti ale neřeknu.
Na německém ebay je prodávál myslím jen jeden člověk, a to dost draho..

Teď už se jen odhodlat je dát vyměnit, v mém okolí je celkem chválen http://www.rolay.cz/
,než to někam do daleka posílat. Ale mám z toho i tak obavu, ať to nepoprasí.. při mém štěstí.

Re: Kdy je čas na výměnu závěsů?

Po delší době se vracím k otázce výměny závěsů. Neví někdo o někom tady v ČR?

Příspěvky [9]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Dílna » Kdy je čas na výměnu závěsů?

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£