(upravil chyna.cz 8. 11. 2012 21:34)

Téma: Jak rozmístit nábytek v obýváku? -Hlasování

za pár měsíců se budu stěhovat do svého a budu řešit otázku rozmístění nábytku a beden v obývacím pokoji.

http://img11.rajce.idnes.cz/d1102/7/7349/7349156_ba74b7f5a354b2d473b07b839c816026/images/obyvak.jpg?ver=2

legenda:
zelená- sezení
červená - repro
modrá - terárku pro hada
světlá hnědá - stůl
žlutá - TV a monitor

Web

Re: Jak rozmístit nábytek v obýváku? -Hlasování

Nebudou při B a C odlesky na tv? Volím A

(upravil Hanzi 9. 11. 2012 14:01)

Re: Jak rozmístit nábytek v obýváku? -Hlasování

pár postřehů:
A) poslech u zadní stěny - něco velmi podobného mám doma a u zadní zdi dochází k nepřijatelnému nárustu na basech. Řešením je vysunutí sezení aspoň o 1/2 metru k bednám, nebo lépe pro poslech přesouvání třeba křesílka místo stolku. Samozřejmě bedny co nejvíc osově k místnosti - ne jak to teď máš.
B a C) nakresli to pořádně a zjistíš, že takhle neotevřeš vstupní dveře. Nemáš tu posezení v ose poslech trojúhelníku! Nahradil bych část sedačky křeslem a vstupní dveře udělal posouvací (na kolejničky) smile

Re: Jak rozmístit nábytek v obýváku? -Hlasování

Jaké jsou rozměry místnosti? Já to mám jako A, bohužel stěna proti bednám je zkosená (podkroví) a v prostorových rozích naproti je to bass boost jako blázen.

Re: Jak rozmístit nábytek v obýváku? -Hlasování

S ohledem na odlesky na TV volím A. S ohledem na poslech bych rád zvolil C, ale v tomto případě kvůli dveřím nejde, abys dal bedny aspoň 1/2m před stěnu.
btw. sousedka bude mít radost z tvých VMA-I + SW.

(upravil Lojzek 9. 11. 2012 14:08)

Re: Jak rozmístit nábytek v obýváku? -Hlasování

kolik je od stěny k pantům balkonových dveří? nebylo by lepší  zrcadlově otočené A-čko? nemusíš tak obcházet sedačku, asi bych byl  pro kombinaci Ačka a Bčka ale s tím že by se to Ačko zrcadlově otočilo smile, dále bych dal PC stůl podle B-čka. Akvárko se žížalou bych dal do prostředka stěny u dveří a do rohu možná nějaké velké kvítko, no prostě tak, aď se žížala cítí jako doma smile
smile

Re: Jak rozmístit nábytek v obýváku? -Hlasování

Po zkušenostech s A i B jsem momentalne k plny spokojenosti u C

Web

Re: Jak rozmístit nábytek v obýváku? -Hlasování

odlesky z TV neřeším- horizontální žaluzie a stejně TV budu pouštět nejspíš jen večer jinak budu přes PC.
vstupní dveře nejsou,jinak bych je nakreslil, jsou tam šoupačky, který nejspíš taky zruším a nechám volný průchod.
nasměrovat subáč na sousedku právě nechci.
určitě plánuju koupit křeslo, které bude zhruba ve středu reprobeden.

mě prostě vychází nejléle varianta C.

další problém budou kabely k TV a receiveru od PC, protože TV bude běžet jen a pouze přes PC.

Web

Re: Jak rozmístit nábytek v obýváku? -Hlasování

B. Přímý přístup od dveří k balkonu, pracovní stolek fukčně oddělen. A máš i místa na další SW smile

Re: Jak rozmístit nábytek v obýváku? -Hlasování

V tom případě si odečti jeden hlas (můj) od A a připočítej ho k variantě C.

Nejelegantnější řešení je samostatné HTPC, ale do 10m se dá propojit PC s TV i receiverem.

(upravil chyna.cz 9. 11. 2012 16:34)

Re: Jak rozmístit nábytek v obýváku? -Hlasování

stěnu u sousedky budu obkládat sádráčem kvůli vedení kabelů a nějakýmu odhlučnění. to samé strop kvůli bodovkám. takže kabely vím kudy vézt.

Web

Re: Jak rozmístit nábytek v obýváku? -Hlasování

Pak jednoznačně C. Nejen z westernů víme, že je někdy dobrý vidět kdo přichází.

Re: Jak rozmístit nábytek v obýváku? -Hlasování

tak jako tak to bude běh na dlouhou trať smile

bedny chystám nastříkat do bílé matné nebo polomat aby repráky vynikly.
levou a pravou stěnu do rudé a nábytek bílý a černý. když bych volil variantu C, tak udělám stůl, terárko a zaterárko kousek ještě skříně ve stejné víšce a hloubce, aby to vypadalo

Web

Re: Jak rozmístit nábytek v obýváku? -Hlasování

nojo, co člověk to názor, vidím to v práci. Prostě chyno udělej si to jak ti to bude vyhovovat, toto vše ber jako plus nebo mínus.

Re: Jak rozmístit nábytek v obýváku? -Hlasování

Lojzku, takhle jak to popisuješ ty, to má přesně známej a přijde mi moc blízko jak televize tak bedny.

asi si koupím místo křesla sedací vak
http://im9.cz/iR/importprodukt-orig/4cc/4ccfe49b95f5ed3764f9c093d56be0ea.jpg

Web

Re: Jak rozmístit nábytek v obýváku? -Hlasování

Vysoké opěradlo u křesla mrší prostorový dojem - z tohoto pohledu dobrá volba. Ale nebudeš mít vzhledem k ideální výšce hlavy 80-90cm nad podlahou moc nízko poslechové místo?

Re: Jak rozmístit nábytek v obýváku? -Hlasování

na tu vzdálenost a vzhledem k tomu, že dělal bedny check, si myslím, že to nebude tak hrozný co se mimoosovek týče. přeci jen furt budu v nějakých 15°

Web

(upravil Hippo007 9. 11. 2012 19:30)

Re: Jak rozmístit nábytek v obýváku? -Hlasování

15° je ještě dobrých, pak se to ve vertikální rovině rychle zhoršuje
Ty máš sice jiný výškáče, ale cháry se budou měnit podobně.

Re: Jak rozmístit nábytek v obýváku? -Hlasování

jelikož to bude vše přes PC, tak je dodatečně možnost ještě equalizovat, ale nemyslím, že to bude potřeba

Web

Re: Jak rozmístit nábytek v obýváku? -Hlasování

no jasně,  záleží jakou máš televizi a jakou máš kvalitu obrazu! já mám 127cm plazmu ale obraz mám otřesný! To protože máme ještě analog. Jinak nevím, mě se nejlépe na televizi dívám v leže!! protže to používám jako uspávadlo a tím pádem když se dívám někde, u někoho na TV a sedíme na pohovce tak se mi chce vždy spát a zývám jak jelito big_smile
Je jasné že když máš 127 televizi, že se na ní nebudeš dívat ze 3 metrové vzdálenosti! I KDYŽ
Jsem četl v nějakém letáku, uhlopříčka 107cm a doporučená pozorovací vzdálenost psali nějaké 2.5m což se mi zdá jako naprostá blbost!! big_smile