Téma: LCR metr z GME

Doporučuju vaší ctěné pozornosti tento přístroj od Žluté řeky. Kromě R / L / C umí měřit i sekundární parametry - Q, ESR, D, tg delta. Měřicí frekvence se dá zvolit 100 Hz / 120 Hz / 1 kHz / 10 kHz / 100 kHz.

CEM DT-9935 yellow

První verze se neuměla zkalibrovat s vlastními měřicími kabely smile tato verze to již umí.

ESR metr neukáže pod 100 mOhm nic rozumného, takže v případě velkých elytů poslouží spíš jako go/no-go tester.

Profi RLC můstek to není smile ale na běžné měření mohu po týdnu používání doporučit.

Web

Re: LCR metr z GME

Děkuji za tip. Foto z měření, např. ESR u 220 uF, nebo tg delta u 220 nF, by příležitostně nebylo? Nechá si líbit napájení NiMH články, a pokud ano, jak dlouho? Spotřebu netušíte?
Nějaká ta chybička v českém překladu by se snad prominula, jakož i cena, pokud to měří v rozumných tolerančních mezích.
D.

Re: LCR metr z GME

NiMHy vyzkouším jakmile mi originální tužkáče umřou smile

Chyb je dost i v anglickém manuálu (což je u čínských produktů pravidlem).

No a nějaké to měření sem taky časem hodím. Co jsem zatím zkoušel (elyty, odpory, keramické kondy) vypadalo hodnověrně.

Hlavním lákadlem je pochopitelně ta cena, obdobné přístroje třeba APPA stojí kolem 8000.

Web

Re: LCR metr z GME

... v anglickém manuálu je uvedeno, že přístroj je napájen ze 4 x AA, v českém 6 x AA. Prosím Vás, co je Vaše realita?

(upravil opamp 6. 11. 2012 13:03)

Re: LCR metr z GME

Dneska půjdu koupit druhý kousek, tentokrát do firmy, tak se mrknu smile

EDIT - až zítra

Web

Re: LCR metr z GME

Nějaké povídání o CEM DT-9935 na jiném fóru.

Re: LCR metr z GME

Jojo, to jsem přelouskal a názor neměním (dokonce i toho Rychtáře točí v nedaleké hospodě a je vynikající!!!) - a jak jsem zjistil, nová zásilka se už s dodanými kabely zkalibruje (což neplatí pro SMD pinzetu, která má zřejmě tak vysokou kapacitu, že zfailuje i kalibrace naprázdno).

Dík za odkaz, já ho už napodruhé nedohledal.

Web

Re: LCR metr z GME

... svěže přisprostlá rezence na Elektro bastlírně, s milou starostí o zorné úhly ...
Díky za ni.

(upravil opamp 8. 11. 2012 12:36)

Re: LCR metr z GME

Takže, další dojmy smile

Nadšeně jsem koupil druhý, opět symbolicky čínsky žlutý, měřák pro firmu.

Napájí se 6 tužkama. Zkusil jsem tam vrazit NiMHy nabité před 2 týdny - hlásí to "plnou nádrž". Kryt bateriového prostoru je upevněn 4 šroubky, v protikusu jsou zalisované matice. Určitě lepší řešení než vruty smile

A teď ledová sprcha - přístroj se opět NEzkalibruje na short. Tlačítko CAL je zde navíc (zřejmě pro jistotu) provedeno tak dokonale, že je nutno fláknout do něj kladivem, aby zareagovalo. Zato funguje APO, které musím mačkat kladivem na mém domácím kusu smile

Takže si udělám další procházku do GM. V případě, že s výměnou uspěji, stále budu trvat na hodnocení "za ty prachy dobrý".

Doporučuji nekupovat přes e-shop a v prodejně si přístroj ihned vyzkoušet.

Update - už jsem ho spravil, funguje bezvadně včetně kalibrace na short. Jo a tlačítko CAL stačí tisknout trpělivě, síla není nutná smile

Web

(upravil reeb 8. 11. 2012 20:22)

Re: LCR metr z GME

V práci používám Agilent U1733C a když se podívám na funkce a vzhled toho CEMu vypadá to jako clone smile

http://www.home.agilent.com/en/pd-19844 … amp;lc=eng

Srovnával jsem Agilent s měřákama co prodává bobobrod

https://www.audioweb.cz/viewtopic.php?id=14105

a v běžných rozsazích chodí v 1%. Holt čínan umí...

Web

Re: LCR metr z GME

Opamp: Uz jsem po nem nejakou dobu koukal, tak jsi mne dorazil, sel jsem ho koupit. Ted ho mam na stole a potvrzuji dalsi kus, co nezkalibruje "na short". Nicmene otazka je, nakolik to vadi pro nejake bezne mereni reprovyhybek, kvality kondenzatoru a podobne. Ale jasne, zamrzi to ;/

Re: LCR metr z GME

Nedalo mi to a podíval jsem se dovnitř toho mého nezkalibrovatelného přístroje, který jak jsem zjistil pozděli ani neměřil smile

Byl to "hardwarový problém" (utržený přívod od měřicí svorky k tišťáku), po propájení funguje bezvadně včetně kalibrace na short.

Rozebrání v pohodě, nikde žádná plomba.

Takže happy end smile

The_P, neostýchej se ho reklamovat. Případně ještě zkus, zda při použití kratších a silnějších šňůr kalibrace na zkrat projde.

Web

(upravil The_P 8. 11. 2012 13:04)

Re: LCR metr z GME

Opamp: zkusim, nicmene co jsem zkousel ty 'stinene' hroty na nejake tlumivce co jsem tu mel poruce tak ok. Ale jo, zajdu tam, precijen to neni zrovna tak mala castka. Mozna jsem dostal nejaky po Tobe wink

EDIT: Ha! Na 5. pokus ale zkalibrovano open i short. Chce to trpelivost asi.

Re: LCR metr z GME

... pokud zkalibrování na zkrat "ždíme" baterie, snadno se s některými může stát, že se jejich napětí tak houpe, či trvá ustálení, či tak spadne, že kalibrace se neprovede korektně. To je fantazie opřená o zkušenost a nemusí vystihovat tento případ.

Re: LCR metr z GME

Našel jsem v šuplíku dvě dexoní špulky do výhybek a u nich papírek s výsledkem měření na profi můstku. Zaokrouhleno na celé uH.
I: 504 uH / 0.41 R, II: 508 uH / 0.48 R
CEM při měřicí frekvenci 1 kHz došel v obou případech k hodnotě 510 uH / 0.41 R.

Myslím že to vůbec není zlé.

Nyní již bez srovnávání s etalonem:

Drátové rezistory 3R3 20W (bílé kostky z GME), 10 kHz:
I: 2.21 uH, 3.27 R, II: 2.25 uH, 3.28 R

Serioparalelní kombinace 4 ks bílých kostek 4R 20W včetně 1m přívodní dvojlinky, používaná pro měření zesilovačů, 10kHz:
1.56 uH, 4.01 R

Poslední digit nutno brát s rezervou. (R = "ohm")

Zaokrouhlené výsledky měření C a ESR Jamiconu 1uF 100V
100Hz 940nF, 37R
120Hz 937nF, 31R
1kHz 907nF, 10R
10kHz 825nF, 4R
100kHz 727nF, 3R
ESR se mi zdá docela podivné smile

Web