Téma: Signálový procesor do HiFi?

Na minulém fóru někdo načal toto téma a jelikož se ke koupi reproduktorového procesoru chystám, rád bych si nejdříve vyslechl všechna pro a proti. Já to vidím takhle:

Klady:
-přesné nastavení filtrů,
-snadno realizovatelné vysoké strmosti, z čehož plyne kvalitnější oddělení pásem,
-možnost kdykoliv změnit nastavení,
-nastavení delay, takže odpadá starost se zpožděním mezi reproduktory,
-další výhody obecně vyplývající z aktivního řešení, třeba lepší tlumení basáku, vyrovnání citlivostí reproduktorů, žádné starosti s impedancí,
-u některých výrobků množství doplňkových funkcí, např. ekvalizéru

Zápory:
-v případě analogového vstupu dochází k dalšímu převzorkování signálu,
-vysoká cena procesoru a vůbec aktivního řešení,
-delay je někdy řešeno obráceně, než je v HiFi potřeba, t.zn., že u některých nelze opozdit výškovou sekci,
-kroky delay jsou často pro HiFi příliš veliké,
-v PA se neklade přehnaně vysoký důraz na zvukovou kvalitu jako v highend pojetí, bere se to "s rozumem",
-zařízení je obvykle určené pro montáž do racku, takže obývák moc nezkrášlí
-nutnost přizpůsobení ostatního zařízení na symetrické vstupy a výstupy

Re: Signálový procesor do HiFi?

Není nutný překopávat zbytek na symetriku. Jen neni využitá.

Já bych do toho nešel. Aby to za něco stálo, tak to nesmí bejt Behringer a tak to bude něco stát. Plus cena za konce.

Re: Signálový procesor do HiFi?

Právě jednoho Behringera mám vyhlídnutého. Hledal jsem ohledně této značky rozumy na netu a zjistil jsem, že se kvalita liší typ od typu. Některé přístroje jsou vyložené šmejdy a jiné zase pochvalované. Tento patří mezi ty druhé. Ale jestli máte někdo konkrétní špatnou zkušenost, rád si ji vyslechnu a třeba potom změním názor.

Re: Signálový procesor do HiFi?

Co se designu týče - ty rackový ucha můžeš myslím odšroubovat, ale šířka bude 44cm místo hifi standartu 43cm.

Re: Signálový procesor do HiFi?

U toho Behringera ano, (což podstatně přispělo k rozhodování), u Rane a jiných bývá panel vcelku.

Re: Signálový procesor do HiFi?

Dobré zkušenosti mám s Behringerem jen, co se týče starých přístrojů cca do roku 2000. Pak to šlo do Číny a do hajzlu. Momentálně je to tak, že drtivá většina těch aparátů příšerně šumí, páč jsou v nich použity ultralevné OZ a trpí děsivou nespolehlivostí i v takových věcech, jako je pájení konektorů do dps. Mimo jiné jsme u jednoho mixu zjistili neshodu technických údajů se skutečností, co se subsonic filtrů a korekcí týče. Myslím tím strmost a kritické kmitočty. Už jsem Ti jednou radil, ať se na tuhle značku vysereš a koupíš něco rozumného. Ty supernízké ceny jsou, pánové, něčím vykoupeny. A nejsou to mzdy čínských dívenek, co umožňují Ulimu prodávat tak levně.
Kdybys, 7techu viděl, co všecko a v jakých neskutečných verzích já nacházím v komerčním autohifi, poblil by ses. Bohužel je to stejná kategorie zboží, jako Behringer, jen určená do jiného oboru.

Web

Re: Signálový procesor do HiFi?

Sinclaire, můžeš mi z těch rozumných něco doporučit? Ta cena je u Behringerů strašně lákavá a to, že potřebuji dva, mě odsouvá do jisté cenové kategorie. Kdo jste se mi na starém fóru ozval, že toho Behringera máte?

Ale abych se vrátil k tématu. Máte někdo nějaké argumenty proč DSP ano nebo ne do hifi?

Re: Signálový procesor do HiFi?

Já si myslím naopak že DSP je cesta oproti klasickejm aktivům s analog filtry s OZ. Dá se tam nastavit strmost,ekvalizace,konstantní fáze a spoustu fičurek který s klasickejma filtrama sice jdou ale s milionem součástek což ve výsledku degraduje výstup... tak to vidím já

Není co dodávat...

Re: Signálový procesor do HiFi?

Ten milion součástek je jen v digitální části. K degradaci či vzniku šumu může dojít jen ve vstupních a výstupních obvodech a převodnících. Dál už je to jen 0 a 1.

Re: Signálový procesor do HiFi?

No, teď jde o to na kolik by to vyšlo a jestli nemá spíš cenu se s tim poprat jinak...

Re: Signálový procesor do HiFi?

možná blbost ale taky možnost.... malinkatej kompík,jedna(dvě) zvukárny - Audigy (modnutý) a kxovladače, tam si nastavíš co chceš a jak chceš, klidně přímo symetrickej výstup.Myslím že by to vyšlo dost levněji.Jestli to je kravina tak jsem nic neřek.

Re: Signálový procesor do HiFi?

Ta symetrika je dobrej nápad...

A vexli může dělat Foobar.

Re: Signálový procesor do HiFi?

vexli nemusí dělat foobar! klidně si ji můžeš udělat v KXech, přes ně máš přístup ke všemu. Můžeš tam dělat psí kusy, vyhybku, kompenzace, symetrickej výstup...

Re: Signálový procesor do HiFi?

Tak to je pak suprový, to zkusim. Dělám si extra komp na hudbu.

Re: Signálový procesor do HiFi?

a pak se ti celej system sesype a muzes zacit znovu smile

Re: Signálový procesor do HiFi?

systém se nesesype, ale pořádnou výhybku tam asi neuděláš.

Re: Signálový procesor do HiFi?

me tak v 1,5-2 letych intervalech jo

Re: Signálový procesor do HiFi?

Frank: tak si hlavně projdi list podporovanejch zvukaren na kxproject...

Re: Signálový procesor do HiFi?

7tech : když hotovou aktivní výhybku, tak DEQX.

http://www.deqx.com/

http://www.deqx.com/DEQX-high-definition-audio.html

http://www.deqx.com/diy-audio.html

Re: Signálový procesor do HiFi?

Mně se kroutí prsty u nohou i když mrknu na Rane AC-24 za 24000,-, natož pak Deqx za 65000,-.