(upravil Crashpc 25. 4. 2007 12:06)

Téma: Tak mi došel ten rodek

Nic moc, trochu odřenej a špinavej. kryty byly ale zašroubovaný jen na několika šroubech a tak mi to nedalo a rošrouboval sem to.... vjel do mě vztek. ani ne tak na prodávajícího jako na toho kdo se v tom hrabal... zničený cinche, povolený chladiče a bůhví co ještě..... no a tak prosím o radu - jak odstranit ten vrchní Hliníkovej kryt abych to mohl dát dokupy.... No a jestli to dám dokupy a pořád to nebude makat, tak má Sinclair asi práci big_smile

//edit: už je rozšroubovanej....

http://www.crashpc.ic.cz/Zes.jpg

nevim co si o tom mam myslet. takovej bastl už je z výroby? no a ty vstupní cinche se budou muset nějak vyměnit...

(upravil sinclair 25. 4. 2007 15:25)

Re: Tak mi došel ten rodek

Ty vole, dej bacha. Tam mnohdy není všechno tak, jak u "síťových" zesilovačů bývá. Nemám Tě rád, ale dám Ti pár dobrých rad, co Ti ušetří peníze.

Z nějakýho důvodu to někdo rozdělával a nedoporučuju Ti po složení to rovnou připojit na tvrdej zdroj.
Radši vem nějaký 12V trafo tak 30-50VA, nějaký čtyři 3A diody, kyblík kolem 10G a s tímhle zdrojem Ti měnič už naskočí, pokud je ten zes jakžtakž v pořádku. A pokud není, tak tenhle zdroj není tak tvrdej, aby dokázal např. zničit trafo v měniči, kdyby byl načnutý některý fet.

Edit: až teď jsem se mrkl na fotku. Je to opravovaný a nejsou tam orig díly.

Web

(upravil ondra Ch 25. 4. 2007 16:01)

Re: Tak mi došel ten rodek

Mrkni pod ty přítlačný plechy co v tom je za koncový tranzistory,kdo ví co tam ten "opravář dal"..........Ty "velký Elyty jsou jaké značky?

Web

(upravil Crashpc 25. 4. 2007 16:58)

Re: Tak mi došel ten rodek

bylo mi to hned podezrely kdyz sem to otevrel. humus bida. zitra se k tomu snad dostanu.

sinclair: dik, provedu. a zatez tam davat nemusim? a jaky konkretni dily mas na mysli?

ty elity sou nejaky "t[s hackem]angovy". nejsem doma takze z hlavy nevim ale meno zacina na F.... zitra se vyjadrim bliz... moc se mi to taky nelibi...

Re: Tak mi došel ten rodek

Elyty tam bývaly JunFu. Hnus, všech hnusů král.
Jo, běžně takoví "opraváři" naperou místo SanKenů, Toshib, nebo i KEC to, co seženou nejdřív a nejlevnějc, to znamená BD249/250 či TIP35/36.
Nějaký megahertzy, kompenzace, SOA nebo osciloskopy..co to je?

Web

Re: Tak mi došel ten rodek

Zacina se mi nejak pritezovat :-] nerad bych pak prisel o tu beymu big_smile

Re: Tak mi došel ten rodek

I to se Ti může stát. Tyhle starší a jednodušší potvůrky nemají ještě ochrany konců svázaný s měničem přes optron a to pak fičí:-)

Web

(upravil Crashpc 25. 4. 2007 19:05)

Re: Tak mi došel ten rodek

hehh, fici fici, to bych nerad aby proficelo... big_smile napada me nekolik moznosti ale porad by to byl jen test. v provozu se muzou dit veci...  Jinak ta beyma je 8Ohm takze zesik bude jak v bavlnce. jen aby tam jednou nebyl nejakej pruser......
vim ze mas na veci jiny nazory atd, ale... - nechal by sis ho kdybys byl v my kuzi? tu beymu budu kupovat az za 2 mesice a tak je jeste cas resit....

Re: Tak mi došel ten rodek

No to máš těžký....pokut se v tom někdo hrabal a nedal tam to to tam má být je to dost ryziko....může to zakmitávat,koncové tranzistory můžou bejt na hranici SOA,pomalé diody ve zdroji toho můžou mít plné brejle atd..
Takže já bych na tvém místě to vyzkoušel a trochu to potrápil samozřejmě za pomoci osciloskopu a uvidí se co to snese,pokut to odejde na stole tak se celkem nic neděje děje. Další možnost je to poslat Sinclairovi na GO.....

Web

Re: Tak mi došel ten rodek

No, moznost toho ze mi to odejde nerad riskuju. at to radsi odejde nekomu jinymu. Usmazit si na stole 3000 nechcu. potrapit to taky moc nemuzu protoze nikdo neobetuje reprak co to vydrzi big_smile. ale na ten osciloskop pri vybuzeni by to pichnout slo. koukam ze se tu rozvijej vlastne jen 2 cesty. bud prodat, nebo GO. sinclair ma hodne prace a ja malo penez, to uz rovnou koupim z toho netu ROCK mono.... uff, nebudu plasit, nejdriv se na to vyspim :-]

Re: Tak mi došel ten rodek

No výrazem potrápit na stole jsem samozřejmě myslel do "umělé zátěže" smile

Web

Re: Tak mi došel ten rodek

omluv mou omezenost ale potrapit sem vzal jako opravdu potrapit, a v tu chvili me nenapada zadna zatez co snese 300W a kazdej druhej hifik ji u sebe mel....

Re: Tak mi došel ten rodek

ted jsem videl za par stovek 150W odpor, teda ono to vypada spis jak mensi chladic. to kdyz hodis do kbeliku s destilkou snese vic, nez jses schopnej do toho naprat smile

(upravil ondra Ch 25. 4. 2007 20:26)

Re: Tak mi došel ten rodek

Vezmeš  několik drátových rezistorů např TR656 (15W), nebo lépe několik takových rezistorů a zapojíš je tak, aby ti daly požadovaný odpor.Pak je ponoříš do sklenice s vodou a už vaříme vodu na kafe smile) U autozesů ovšem potřebuješ přiměřeně dimenzovaný napájeci zdroj.......

Web

Re: Tak mi došel ten rodek

ne, to ne... zkusim sinclairuv postup, koupim za 2 kila testovaci mcFun a pak pude frajer do sveta.....

Re: Tak mi došel ten rodek

Na co vařit vodu? Já mám 4R/250W poskládaný z 47R/25W odporů smile Jen k tomu musim nabastlit nějakej cca 200R (teď se mi nechce počtit kolik přesně) na dorovnání do 4R a bude big_smile

(upravil ondra Ch 25. 4. 2007 20:53)

Re: Tak mi došel ten rodek

Franku a jakou budou mít ty odpory povrchovou teplotu při 250W? To ti propálí díru do stolu...... smile)

Web

Re: Tak mi došel ten rodek

ja nafotim zitra tu trandy a konce a elyty a..... pak to predhodim sinclairovi, co by si za to rekl...

Re: Tak mi došel ten rodek

je ta hneda barva na tech dvou trandicich nebo co to je nad a pod tim chladicem normalni ?PS:vypada to jak Barebone PC s boxem od AMD smile

Re: Tak mi došel ten rodek

Tož tak to nebude na stole, no smile Ale do vody to strkat nebudu a nebudu! tongue

Nějak nevim, jak jsem to koumal, ale teď jsem si vzpomněl na 250W žárovku, co mi tu občas svítí smile