Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 3 z 4)

Audioweb.cz » Projekty Autohifi » Ozvučnice pro Subwoofer 2x INFINITY REF 1260W

  Stránky: ««« 1 2 3 4 »»»

RSS

Příspěvky [41 až 60 z 66]

(upravil Lojzek 21. 10. 2012 18:19)

Re: Ozvučnice pro Subwoofer 2x INFINITY REF 1260W

já bych šáhl na jinačí repro, tomuhle se podle simulací moc nízko nechce. Je ale pravda že jsem takové repro ve skutečnosti neslyšel.

Re: Ozvučnice pro Subwoofer 2x INFINITY REF 1260W

Já si jen říkám, proč někomu nestačí menší repro... když už blázen, tak prodance má za čtverku Selenium 15SW3A Tornado, co do konstrukce bych ho před Power 15 upřednostnil, 90l, 38Hz, 15x27cm.

(upravil golfikR32 21. 10. 2012 20:07)

Re: Ozvučnice pro Subwoofer 2x INFINITY REF 1260W

Paráda dík;)....Tohle je docela brutální big_smile .Celkem jsi mě překvapil.Tomu říkam,když už tak už....
A pro upřesnění...ty parametry  90l, 38Hz, 15x27cm myslíš pro to selenium viď(raději se ptám)

(upravil Lojzek 21. 10. 2012 20:50)

Re: Ozvučnice pro Subwoofer 2x INFINITY REF 1260W

ano myslel to pro to selenium

http://lojzek123.rajce.idnes.cz/Hornres … 15SW3A.jpg

Je to cosik lepší.

Antonio ty jsi to repro měl v rukách? jestli ano, hraje to?

Re: Ozvučnice pro Subwoofer 2x INFINITY REF 1260W

Ahoj,tak uvažuju,že si to selenium koupim k vánocům akorát se mi zdá že ta cena je docela nízká.Je to kvalitní ?

Re: Ozvučnice pro Subwoofer 2x INFINITY REF 1260W

Lojzek: V rukách jsem to neměl, pokud je to ale mechanicky OK, což by mělo, hrát to bude úplně normálně. Tak asi.

Jinak golfik můžu nabídnout SONIC-15MK2 za pětku, kdyby se to zdálo málo, můžu i nějaký litr přidat.

Re: Ozvučnice pro Subwoofer 2x INFINITY REF 1260W

big_smile

Re: Ozvučnice pro Subwoofer 2x INFINITY REF 1260W

antonio napsal:

Rozměry: těžko by jsi asi stavěl podle návrhu, u kterého nebude zkosení zadní stěny odpovídat tomu u tvého auta, krom toho, ta bedna na obrázku nejspíš nebude mít 2 x 57l. Osobně bych Ti doporučil uzavřenou kolem 2x 30l sedí-li parametry (měli by - je to Harman), na nějakém litru nesejde.

Jenom teda oživím tohle téma a to z důvodu... ehm... no... ta stavba na obrázku je moje dílo a bedna má pro zajímavost 2x35l. wink

Re: Ozvučnice pro Subwoofer 2x INFINITY REF 1260W

Konečně mi selenium přišlo:)Vánoce se trošku opozdily.Teď pro změnu čekam na Alzu až mi přijde počítač z reklamace abych mohl nainstalovat autoCAD,namalovat to a nařezat desky:).Co by jste mi doporučili za materiál k tlumení?Viděl jsem,že hodně lidí používá tuto http://www.dexon.cz/katalog/konstrukcni … no-2m.html ,ale je to docela pálka.

Re: Ozvučnice pro Subwoofer 2x INFINITY REF 1260W

Zajdi do spec. textilu a řekni vatelín.

(upravil golfikR32 8. 6. 2013 20:51)

Re: Ozvučnice pro Subwoofer 2x INFINITY REF 1260W

Ahoj,tak už jsem včera dělal ozvučnici a uteklo mi to(nezapustil jsem boky),mam jí o 7 litrů větší (97.21l).Mam to nějak řešit,třeba prodloužit,nebo zkrátit bassreflex?

----------------------------------------
Vyřešeno,použil jsem Amplion(přestal jsem se toho bát:D) a BR zkrátim  o 2 cm:)

(upravil golfikR32 10. 6. 2013 22:16)

Re: Ozvučnice pro Subwoofer 2x INFINITY REF 1260W

Tak tu mam pro vás nějaké foto ze stavby. Už stačí jen očalounit a bude hotovo.

Tloušťka stěn je 26 mm(18+8mm slepená dohromady). Všechny stěny jsem důkladně slepil patexem a sešrouboval vruty 4x65 mm, na které jsem taky pro jistotu nanesl lepidlo. A samozřejmě jsem vše zevnitř zasilikonoval a z venky zatmelil. Šroubů jsem použil asi 150ks a dával jsem je po 3,5 centimetrech. K tlumení jsem použil vatelín o tlošťce 2 cm. Tlumil jsem na bocích, spodní desku a zadní desku.K připojení zesilovače jsem použil obyčejnou misku a dvojžílu o průřezu 6mm/2.Koberec budu mít od známého a prý se dává do Mercedesů tak se necham překvapit:D...Nu na to, že jsem začátečník se mi to docela povedlo:)hlavně díky otcovi.Co na to říkáte vy?

ouu chyba v Matrixu:D.... https://plus.google.com/u/0/photos/1181 … 8369?hl=cs

(upravil Jan16 10. 6. 2013 22:23)

Re: Ozvučnice pro Subwoofer 2x INFINITY REF 1260W

Co na to říkáte vy?

...že kde je to foto? big_smile

Jo tak to je slušné. Vůbec to nevypadlá zle a řekl bych, že to bude bude i slušně bouchat smile

BTW, doporučuju před okobercováním té bedně zaoblit hrany!


//s tím příkonem jsem se ve zmatení názvu vlákna koukl na jiný repro, taj u toho Selenia se těch 6 chápat dá, ale asi by bohatě stačila i 4ka... míň už bych nedával, to by bylo šizení smile Spíš se mě ten připojovací terminál zdá trochu poddimenzovanej smile

(upravil golfikR32 10. 6. 2013 22:29)

Re: Ozvučnice pro Subwoofer 2x INFINITY REF 1260W

už je to tám:)
Kvalita fotek je trochu horší,fotil jsem to mobilem

No když jsem jí měl po ruce;)
Já jsem si taky říkal,že to nedává moc smysl:D
No byl tam rozdíl asi 10ti korun tak jsem tenkrát vzal 6ku...No snad to vydrží.Původně jsem to chtěl mít na speakon,ale pak jsem doma našel tuten terminál.Ty pacičky co jsou tam(na ty fastony)jsem pocínoval,takže si myslim,že to bude dobrý:)

Re: Ozvučnice pro Subwoofer 2x INFINITY REF 1260W

Je to blbě. Ty vruty ti do bedny vnášejí pnutí a za nějakou dobu ti to roztrhnou. Lépe je použít vložený hranol a konstrukci lepit na kolíky. Třeba jako tady: http://ilex.kin.tul.cz/~emmaster/bedny/PICT3230.JPG

Re: Ozvučnice pro Subwoofer 2x INFINITY REF 1260W

... tak snad záleží, jestli tam ty vruty narval bez předvrtání (což to by se mu rozdělilo hned), nebo jestli předvrtával správnejma průměrama. Ale je fakt, že čtyřkový vruty po 3,5cm je docela maso smile
Nebo se pletu?

Re: Ozvučnice pro Subwoofer 2x INFINITY REF 1260W

Nepleteš. Je to jako by do toho zatnul sekeru. Je celkem jedno, jestli s předvrtáním nebo ne, to pnutí je tam stejně, jenže o něco menší. Kolíkové spoje se sice můžou uvolnit, v podstatě jediný úplně spolehlivý spoj je na rybinu, ale vzhledem k tom, že se jedná o sezónní záležitost, budou kolíky stačit. Stejně ta bedna nepřežije zimu.

Re: Ozvučnice pro Subwoofer 2x INFINITY REF 1260W

Hmm to diky za povzbuzeni:(.Ted uz to ale nezachranim.Je na ty bedne alespon neco pozitivniho?

Re: Ozvučnice pro Subwoofer 2x INFINITY REF 1260W

jo, něco pozitivního se najde. smile dobrá volba repra smile
co budeš mít za zesilovač?

Re: Ozvučnice pro Subwoofer 2x INFINITY REF 1260W

No to jsem rad:D.Doufam,ze to vydrzi.Zesik budu mit zatim crunch mxb 2300I nez nasetrim na nejakej poradnej.Muzu to jeste nejak napravit,stalo to hodne usili a penez:(

Příspěvky [41 až 60 z 66]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 »»»

Audioweb.cz » Projekty Autohifi » Ozvučnice pro Subwoofer 2x INFINITY REF 1260W

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£