Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 4)

Audioweb.cz » Projekty Autohifi » Ozvučnice pro Subwoofer 2x INFINITY REF 1260W

  Stránky: 1 2 3 4 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 66]

(upravil golfikR32 28. 9. 2012 11:39)

Téma: Ozvučnice pro Subwoofer 2x INFINITY REF 1260W

Zdravím!
Chtěl bych si koupit tyto dva subwoofery,ale mam problém s ozvučnicí.Už dva dny se peru s programem Bassbox 6 Pro a furt mi to nejde:D .Snažim se o výpočet rozměrů dvojité bassreflexové ozvučnice o objemu 56.63L a bassreflexu o průměru 102x252mm.Objem a bassreflex je daný výrobcem viz: http://uk.infinitysystems.com/tl_files/ … _PI_EN.pdf a chtěl bych se tím i držet .Nevim jestli si rozměry můžu vymyslet podle objemu jen tak.Jsem puntičkář big_smile ,takže nechci udělat žádnou chybu a proto se ptám.
1)Musím se držet nějakého poměru?
2)Bude někdo tak ochotný a pomůže mi s návrhem rozměrů?
Byl bych rád kdyby to vypadalo nějak takhle:

http://www.chrudim2000.cz/tuning/audio/ … er_01b.jpg
http://www.chrudim2000.cz/tuning/audio/ … er_03b.jpg
http://www.chrudim2000.cz/tuning/audio/ … er_19b.jpg

Málem bych zapomněl šírka ozvučnice maximálně 1m
Děkuji.

Re: Ozvučnice pro Subwoofer 2x INFINITY REF 1260W

Vezmeme to bod po bodu.
1) Parametry autohifi reproduktorů většinou neodpovídají skutečnosti a skutečné parametry je potřeba změřit.
2) Ozvučnice navrhované výrobcem jsou většinou naladěny na obrovský "hrb", který způsobuje to, že sub v autě víceméně hučí a bučí, místo toho, aby hrál to co má
3) Pokud se rozhodneš použít doporučení výrobce, tak ti stačí dodržet pouze požadovaný objem ozvučnice a parametry bassreflexového nátrubku. Rozměry bedny jako takové jsou víceméně libovolné a můžeš si je upravit podle auta. Jenom musíš při změnách rozměrů dodržet právě daný objem. Tohle jsou jednoduché počty a určitě je zvládneš sám smile Stačí na to 6. třída ZŠ wink Kdybys ale i tak nevěděl, zkusím tě trochu postrčit správným směrem.
4) Proč jsi se rozhodl zrovna pro tyto reproduktory? A proč 2 kusy?

Re: Ozvučnice pro Subwoofer 2x INFINITY REF 1260W

Rozměry: těžko by jsi asi stavěl podle návrhu, u kterého nebude zkosení zadní stěny odpovídat tomu u tvého auta, krom toho, ta bedna na obrázku nejspíš nebude mít 2 x 57l. Osobně bych Ti doporučil uzavřenou kolem 2x 30l sedí-li parametry (měli by - je to Harman), na nějakém litru nesejde.

Re: Ozvučnice pro Subwoofer 2x INFINITY REF 1260W

Babakus: Rozhodl jsem se pro ně ,protože jsou za relativně slušnou cenu a četl jsem na ně dobré recenze,to za prvé a dva proto,že od známého vykšeftuju zesilovač 2x300W při 4ohm a chci,aby to už za něco stálo;)

antonio:jednalo se mi pouze o to,aby ta bedna se podobala tý na obrázku,takže rozměry by byly jiné.A nad tím jestli udělat uzavřenou,nebo bassreflex jsem přemýšlel asi celý týden a rozhodl jsem se pro ten bassreflex.Dělal jsem zatím samí uzavřenky,takže bych chtěl zkusit něco jiného:)

Jinak děkuju oběma za vaší ochotu:)

Měl bych ještě jeden dotaz ohledně vytlumení.U uzavřenek jsem vše dokonale vytlumil,ale jak jsem již psal bassreflexovou ozvučnici jsem ještě nedělal,takže čekam že mi jí asi rozmluvíte big_smile....Mam jí vytlumit všude až na místo okolo bassreflexu?.Nebo jen spodní,zadní a hořejší stěnu?.A nebo experimentovat podle sluchu jak to bude hrát?

Re: Ozvučnice pro Subwoofer 2x INFINITY REF 1260W

Ohledně tlumeni neexistuje jedno správné řešení. Vždy je potřeba vyzkoušet více možností, protože je to pokaždé trochu jinak.

Re: Ozvučnice pro Subwoofer 2x INFINITY REF 1260W

Jen se zeptám.
Antonio proč doporučuješ uzavřenku? vždyť QES - 0,41 se hodí i do bassreflexu?
ted to zkouším v amlionu a ten bassreflex mi na to ladění nesedí, 56L, 32hz je bassreflex průměru 10 cm a délky 35cm, při délce bassreflexu  25cm je to ladění na cca 35hz a tam je ten hrb už větší.

Re: Ozvučnice pro Subwoofer 2x INFINITY REF 1260W

Lojzek: Protože už v 25l dosáhneš příznivého Qtc=0,7 plus nízké fc=42Hz (mělo by být v autě pod 60Hz). V bassreflexu chce ten reprák větší objem a ladit nízko vůči fs aby to nehučelo. Níž jsem dal simulaci, je to při 50°C, třetí je návrh výrobce - to ladění podle rozměrů nátrubku bude ve skutečnosti vyšší než udává výrobce, viz ta simulace.

http://s19.postimg.cc/hhhokq0dr/hpuanxum.jpg

Re: Ozvučnice pro Subwoofer 2x INFINITY REF 1260W

Díky, jak vidím tak taky ti bassreflex (zelený průběh) vychází nehorázně dlouhý.

Re: Ozvučnice pro Subwoofer 2x INFINITY REF 1260W

Takže by jste mi doporučili spíš tu uzavřenku?

Re: Ozvučnice pro Subwoofer 2x INFINITY REF 1260W

no, jestli chceš kvalitější poslech tak určitě uzavřenku, pokud chceš aby ti to hučelo a chceš mít větší tlak tak si udělej bassreflex. Záleží co od toho chceš.

Re: Ozvučnice pro Subwoofer 2x INFINITY REF 1260W

Chtěl bych větší tlak smile ,akorát mě štve ten hrb při simulaci od výrobce.Jak zmenšim to hučení?

(upravil Lojzek 29. 9. 2012 17:53)

Re: Ozvučnice pro Subwoofer 2x INFINITY REF 1260W

smile hučení odstraníš tím, že uděláš uzavřenku smile hold reprák bude mít v bassreflexu prostor na to aby se hýbyl, v uzavřence ho nepustí( omezí ) objem.
Pokud jezdíš v autě dlouho a chceš si poslechnout hudbu tak udělej uzavřenku, pokud to máš na machrování, dělání rambajzu, v autě pojedeš např.15 minut udělej bassreflex. Počítej ale s tím, že jak pojedeš na delší cestu tak ti to časem i začne vadit. Uvaž sám a rozhodni se.
Tož tak, víc asi nemá cenu diskutovat.
Potom je ještě jedna možnost a to ta, že pokud nemáš koupené repro tak si vybrat něco jiného. smile

kolik máš v autě místa? možná bych skusil bassreflex 75L/25hz se štěrbinovým bassreflexem

http://lojzek123.rajce.idnes.cz/Hornresp#INFREF12_1.jpg

(upravil golfikR32 29. 9. 2012 18:24)

Re: Ozvučnice pro Subwoofer 2x INFINITY REF 1260W

Kufr má na šířku 1m +,- 5cm.Je to peugeot 207 hatchback takže prcek:D ,ale nebude mi vadit když to zabere celej kufr:) a myslíš 75L pro jeden subwoofer?

Re: Ozvučnice pro Subwoofer 2x INFINITY REF 1260W

Lojzek: 75L, 25Hz a 50cm dlouhá štěrbina? To nemyslíš vážně, že ne? smile

GolfikR32: tobě jde o to, aby to dělalo co největší bordel, viď?

(upravil golfikR32 29. 9. 2012 18:47)

Re: Ozvučnice pro Subwoofer 2x INFINITY REF 1260W

Jojo to bych byl rád:D,ale zase nechci aby ten výslednej zvuk byl paskvil

Re: Ozvučnice pro Subwoofer 2x INFINITY REF 1260W

V tom případě se drž doporučení výrobce...

Re: Ozvučnice pro Subwoofer 2x INFINITY REF 1260W

babakusi -  vždyť to jinak nejde smile Když chceme aby to trošku vypadalo tak to je prostě tak, je to na hovno ale je to tak.
jj. 75L pro jedno repro.
Golfe jaký bassreflex se ti lííbí víc? trubka nebo štěrbina?

(upravil golfikR32 30. 9. 2012 14:58)

Re: Ozvučnice pro Subwoofer 2x INFINITY REF 1260W

Byl bych raději pro trubku smile,ale těď jsem byl v autě a 150L je moc

(upravil dbmax 1. 10. 2012 20:20)

Re: Ozvučnice pro Subwoofer 2x INFINITY REF 1260W

Tie reproduktory majú v bassreflexe celkom slušný hrb, z hľadiska SQ radšej uzavrenku, aj povolený 300w príkon zvládajú na hranici pripálenia a večne smrdí lak z cievky hmm nech si kľudne urobí brko, aspoň pofrajerí na parkingu smile

Web

Re: Ozvučnice pro Subwoofer 2x INFINITY REF 1260W

Ty máš tuten subwoofer?....brko néé,kdybych přišel o řidičák tak bych se oběsil doma na půdě smile

Příspěvky [1 až 20 z 66]

  Stránky: 1 2 3 4 »»»

Audioweb.cz » Projekty Autohifi » Ozvučnice pro Subwoofer 2x INFINITY REF 1260W

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£