Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 3)

Audioweb.cz » PA a zvukařina » Ozvučení tělocvičny pro jumping

  Stránky: ««« 1 2 3 »»»

RSS

Příspěvky [21 až 40 z 59]

Re: Ozvučení tělocvičny pro jumping

bezdrátový mikrofon je v ceně, a buď ruční, nebo náhlavní sada, jestli se nepletu.
Dobrý je to, že to má přahrávač USD flash disků a že to má provoz na baterky.
Jsou i výkonější, ale dražší.

(upravil Lojzek 3. 10. 2012 17:02)

Re: Ozvučení tělocvičny pro jumping

Teď si to čtu a jak vidím tak všichni doporučujete PA verze, jsou i nějaké HIFI? Nehrálo by to líp v té uzavřené místnosti?

Jen dodám pro smajisku že jsem si udělal ze srandy 65W  bedničku. ( LM3886  + ARN6614 a výšku ARV 104 - chlapi ví co to je. Váha s klasickým trafem byla cca 15 KG?) - bylo to vlastně v 35Litrové bedně a myslím si, že hlasitost do takové tělocvičny by byla dostatečná.
Ono uslyšíš, ono je to v těch prostorách opravdu problém ozvučit, budeš mít např. onu 200W bednu ale stejně to bude na 1/3 možná 1/4 hlasitosti. Důvod je ten, že se to nebude dát poslouchat.
Dělal jsem to vlastně do práce kdy jsme dělali celou elektriku ve škole - po těch chodbách se to tak rozléhalo že to nešlo ani snad na 3/4
To co dal dolča vypadá celkem pěkně ale pouze 5'' repráček se mi zdá málo kdyby byla 8'' bylo by to lepší.

(upravil miero 3. 10. 2012 17:37)

Re: Ozvučení tělocvičny pro jumping

Alebo taketo ... 10" bas ... ekvalizer ... 13.5kg ... 6000Kc
http://www.hudebnicentrum.cz/eshop-laney-ah-80.html

EDIT: pripadne to iste len mensie/slabsie/lahsie/lacnejsie
http://www.hudebnicentrum.cz/eshop-laney-ah-40.html

Re: Ozvučení tělocvičny pro jumping

Takže jsem nakonec vzala toto - hlavně kuli ceně a možnostem, který mám. Ale...nehraje big_smile Nejspíš to bude mou technickou nešikovností, ale když přehrávač nebo mobil připojím k minivěži co mám na stole, tak hraje. Když to ale stejným kabelem zapojím sem, do zaplého repráku, nehraje...

Na obrázcích je i foto toho, jak to vypadá vzadu. Někdo kdo mi řekne co kam zapojit, aby mi to hrálo?

Normálka to připojím kabelem do Line in a podle dírky (zkoušela sem obě) to zkouším nějak nastavit, ale podle mě by to mělo hrát tak jako tak. Přepínala sem všemožně čudlíčky a nic.

Díky za každou radu, která pomůže

Re: Ozvučení tělocvičny pro jumping

Mělo by úplně stačit připojit se do CINCH zásuvek "LINE IN L-R" vpravo nahoře a nastavit zesílení knoflíkem "GAIN B" dole uprostřed. Pokud se nic neděje, zkus ještě vpravo dole zapnout "Asign B To Speaker" do polohy "ON" a tlačítko pod ním nechat vypnuté, čili v poloze "LINE B". Tyto tlačítka by ale měla ovlivňovat nejsíše nastavení toliko pro ten kulatý konektor "MIC/LINE B", ale za pokus to stojí...

Re: Ozvučení tělocvičny pro jumping

Ahoj díky, tak jsem to měla a myslela sem, že to nefunguje. Zkusila jsem to znovu a dala přehrávač na maximum volume a to samý repro a hraje, ale tak, že je to slyšet tak max z metru a šíleně to v něm šumí. Když pohybuju přehrávačem tak se hlasitos šumění mění, takže mi přijde že se to nějak vzájemně ruší nebo co. Každopádně to hraje strašně potichu, asi jako když pustíte písničku do sluchátek a dáte to hlsitě - prostě se do nedá poslouchat.

Co s tím? Vím, že se ptám na každou blbost ale já jsem dost netechnický typ a i když umím používat tiskárnu, tohle je na mě moc big_smile

(upravil frantah 10. 10. 2012 19:22)

Re: Ozvučení tělocvičny pro jumping

Jestliže tomu rozumím tak z výstupu přehrávače je to připojeno kabelem typu stereo jack 3,5mm - 2x CINCH. Když se kabel zapojí do mini věže, funguje to normálně, ale s aktivkou je to slabé, jest tak? Pokud je kabel v pořádku, může být potíž v tom, že citlivost vstupu LINE na aktivce je podstatně menší než u vstupu na té minivěži. Rozdíl by sice neměl být tak velký, ale může to tak být. Zkus pro jistotu aktivku "vybudit" jiným zdrojem signálu, aby se ověřilo, že je v pořádku. Ideálně např. z nějakého CD přehrávače, který přeci jen dává větší výstupní napětí. Pokud má ta minivěž výstup na sluchátka, tam by měl být signál naprosto dostatečný pro vybuzení aktivní bedny. Máš-li na minivěži k dispozici výstup pro sluchátka na JACK 3,5mm, zkus vzít signál pro aktivku odsud. Taky lze na zkoušku použít signál pro sluchátka z aktivních bedýnek u PC, pokud jsou jím vybaveny. To by v tom byl čert, aby se příčina nenašla. Jestliže Ti minivěž nebo PC vybudí dostatečně např. bežná sluchátka typu "špunty do uší" tak musí rozehrát i tu aktivku přes vstup LINE na celý knedlík naprosto bez problémů.

Kdyby byla ta aktivka po ruce někde v Brně, můžu na to hodit čučku - chybu bych našel hned (zdroj signálu, kabel, aktivka samotná). Takhle na dálku musíme toliko trpělivě hledat vylučovací metodou.

Vydrž, to že nejsi dvakrát techický typ není podstatné, v základě si počínáš dobře. Nám co nějaký pátek do těchto věcí děláme taky kolikrát něco naprosto samozřejmého nefunguje a pěkně se při hledání vady potíme a rozčilujeme:-))) (Výrazivo při tom padající sem radši psát nebudu, stejně by to admin smázl...)

(upravil smajiska 10. 10. 2012 19:28)

Re: Ozvučení tělocvičny pro jumping

Aaaa, tak jsme pokočili:)

Po připojení k minivěži se z toho line po zesílení šíleně ohlušující šum - abych se dobře vyjádřila, hlasitos jakoby reaguje a na max je to opravu na max, ale...:)

Line se z toho jen ten šum, jen když dám minivěž na max, tak je lehce slyšet hudba, kterou ovšem po zesílení zas přehluší ten šum sad Hlasitost hudby je stejná asi jako u toho mp3 přehrávače, který tam byl před tím. Jen ten šum je teď opravdu hlasitý hodně...

Jinak bydlím ve Východních Čechách, okres Rychnov, takže Brno je mi velice vzdálené smile

(upravil frantah 10. 10. 2012 20:10)

Re: Ozvučení tělocvičny pro jumping

Tak to je divné, to vypadá jako by tam lezlo nějaké rušení... Taky je potřeba rozlišit, jestli se jedná o šum nebo brum, čili "vrčení". Brum by signalizoval, že není dobrý kontakt se stíněním. Běžné CINCH bývají provedené dost mizerně, takže ten vnější kroužek CINCHe samce na kabelu nemusí mít dobrý kontakt se zásuvkou CINCH na aktivce. Zkus ještě nechat připojený kabel do aktivky a opatrně nastav nějaké rozumné zesílení, např. na "2", podle potřeby můžeš pak přidat během testu. Aktivka nyní nesmí začít brumit, když se kabel vezme do ruky někde uprostřed, za izolaci. Po dotyku prstem pouze na kovovou špičku konektoru JACK by se měl ozvat brum z aktivky. Stejný brum by měl vykazovat na dotyk i ten prostřední kroužek na JACKu, ale tam se prstem nedostaneš, jedině se dotknout např. pomocí kovové jehly nebo špendlíku. Kovová stopka JACKu neljblíže jeho izolované části je společný zemnicí vodič pro kanály L a R a na dotyk nesmí způsobit v repru brum, naopak, je-li nějaký zbytkový v klidu slyšet musí úplně ustat nebo se snížit. Zrovna tak pokud se držím té uzemněné stopky a sáhnu prstem na špičku toho JACKu, musí být aktivka zticha. Pro jistotu: špička jacku = "živý" vodič pro kanál L, prostřední kroužek = "živý" vodič pro kanál R, stopka u pouzdra = společný zemní vodič pro oba kanály L,R a současně stínění kabelu proti rušivému "brumu" zvenčí. Stínění je taková kovovová "punčoška", navlečená na ty "živé" vodiče (je to těsně pod tou celkovou izolací kabelu) a pokud je z výroby mizerně provedená nebo někde utržená (což pod izolací není vidět), může samozřejmě způsobit tuto poruchu.

Ještě mě napadá že nemusí mít dobrý kontakt ani ty "kokůtky" na samcích CIHCH po zasunutí do aktivky, není tam vidět, nelze to zkontrolovat. Na aktivce totiž mohou mít samičky větší "ďúrku" než má minivěž a kontakt se sammečkem se nekoná... Lze ale provést ten test na "brum", pomocí jehly se dotknout kontaktu uvnitř zásuvky CINCH v aktivce a měla by začít brumět. Při současném dotyk na její vnější uzemněný kroužek musí brum klesnout či přestat.

(upravil Jupi 10. 10. 2012 19:48)

Re: Ozvučení tělocvičny pro jumping

Mozno by pomohlo odfotit zadny panel so vsetkymi regulatormi v stave, ked to sumi.
Moze tam byt zle nastaveny niektory z ovladacov. Moze byt aj mobilom, len aby boli viditelne polohy VSETKYCH ovladacov.

(upravil frantah 10. 10. 2012 19:57)

Re: Ozvučení tělocvičny pro jumping

Sázím spíš na ten vadný kabel nebo na nějaké rušení, či vadu uvnitř aktivky. Ideální by bylo zkusit funkci aktivky i přes ty konektory COMBO, kam se dá strčit klasický JACK 6,3mm nebo konektor XLR. Jenže holčina asi určitě momentálně nemá po ruce nějaký mikrofon s XLR konektorem nebo aspoň nějaký šuntový s JACKEm 6,3mm (-  Pokud by toto fachčilo normálně, bude možná upadlé stínění pro LINE vstup s CINCHama uvnitř aktivky...

(upravil smajiska 10. 10. 2012 20:11)

Re: Ozvučení tělocvičny pro jumping

Takže....když se dotknu prsty špičky kabelu, tak se to šumění zesílí, takže předpokládám, že toto je ten brum. Pokud držím kabel někde uprostřed, prostě ne na konci tak to slyšet není, možná jen lehce, ale těžko to dokážu rozeznat....

obrázek

Pokusila jsem se vložit obrázek, snad bude stačit....Všechno jsem nechala více méně na původním místě, ale i když jsem to zkoušela přenastavit různě, přišlo mi že se nic podstatného neděje - zesílení, odstranění šumu....

Re: Ozvučení tělocvičny pro jumping

No a pokud nemám něco špatně nastavené (Assign B TO Speaker je zmáčknutý, čudlík pod ním taky - na MIC) tak to na miikrofon nereaguje. Otázkou je, zda funguje mikrofon....Zkoušela jsem dva úplně stejné a nic:(

Re: Ozvučení tělocvičny pro jumping

Brum je to že to vrčí na nízké frekvenci, je to rušení z běžné elektrické sítě, které je všude kolem nás a do kabelu se indukuje. Teď ještě zkus to přizemnění, abysme ověrili funkci stínění kabelu. Nejdřív chyť jen špičku JACKu a nastav zesílení tak aby byl brum dost slyšet ale netrpěla bedna. Pad se současně dotkni té delší kovové stopky na JACKu a brum musí zmizet nebo velmi výrazně klesnout. Není-li tomu tak, je někde ulomené stínění nebo není kvůli tolerancím rozměrů dobrý kontakt vnějších kroužků samečků CINCH na kabelu s kroužkama na samičkách CINCH na aktivce. Jestli je vada tady, dá se tomu pomoct mírným násilím - opatrným zmáčknutím kroužků na samečcích tak, aby šly na samičky těsně a chytily kontakt. Je-li vada zde, pomůže pořídit lepší kabel s dobrým stíněním a s lepšími CINCH samci.

(upravil frantah 10. 10. 2012 20:25)

Re: Ozvučení tělocvičny pro jumping

Sakra práce, modulace, ani mikrofon to nebere? Na MIC je citlivost brutálnější než na LINE, tam to musí vrčet jak zběsilé pokud se udělá test jehlou do konektoru kombo na krajní vývod č.2 (prostřední č.2 může být uzemněný, tam to nemusí reagovat a č1. je zem, ta nesmí brumit). Když máš aktivku nastojato, je COMBO natočené tak, že pin č.2 je vlevo, č.3 je ten dole a č.1 je vpravo. Při troše zručnosti se dá delší jehlou dotknout těch kontaktů uvnitř.

(upravil Jupi 10. 10. 2012 20:29)

Re: Ozvučení tělocvičny pro jumping

Nie som isty, ale vizera to tak, ze do konektora typu CINCH sa pokusas pripojit kabel s konektorom JACK 3,5. To asi nebude OK. Treba kabel s 2x CINCH a pripoji sa do LINE IN R a LINE IN L.
Dalej by som odporucal by som nasledovne zmeny:
1. prepinac EQ / ByPass prepnut zatial do ByPass
2. Regulator FX Parameter nastavit na OFF
3. Tlacitka LINE OUT A aj B nechat vypnute (v polohe LINE).
4. Tlacitdla ASIGN A / B to Speaker nechat zapnute.

Dufam, ze to pomoze.

EDIT: Do tych CINCH konektorov LINE IN R + L samozrejme ide ten prehravac. Neskor sa mozeme  zacat hrat s mikrofonom.
Panie, tiez sa vam niekomu zda, ze co CINCH LINE IN R je vopchaty JACK 3,5 kabel? Ak ano, tak to znamena, ze je do konektora pripojeny iba jeden pol z pehravaca, resp. je skratovany vystup z prehravaca a kostra CINCH je nezapojena.

Re: Ozvučení tělocvičny pro jumping

No at na to šahám jak na to šahám, vždycky to bzučí víc když to držím a míň když to nedržím - a je jedno kde....Jestli sem vyhodila 7 za něco, co nefunguje a ted budu muset řešit reklamace, tak mě asi picne big_smile Bednu budu v úterý potřebovat a nevím nevím, jak to bude bez ní vypadat sad

Re: Ozvučení tělocvičny pro jumping

Haha, tak že by chyba v kabelu?

Ten správný kabel má být tento? http://www.abload.de/img/xxl_cinch3fp9.jpg Ten někde bude, ale nevím jak moc rozdvojený - záleží na tom?

A jak pak připojím přehrávač k té bedně, když ta má klasický výstup na sluchátka?

Jestli to bude jen kabelem, tak díky Vám všem za trpělivost! No ještě že nejsem blond, to by to dopadlo... big_smile

Re: Ozvučení tělocvičny pro jumping

Předpokládám, že kabel má správný, čili směrem k přehrávači mp3 má JACK 3,5mm a směrem k minivěži nebo k aktivce má 2x CINCH samec, jinak by to na minivěži nehrálo. Samozřejmě že kabel JACK 3,5mm - JACK 3,5mm by byl nepoužitelný, ale podle mě by nešel do zásuvky CINCH nacpat...

(upravil smajiska 10. 10. 2012 20:34)

Re: Ozvučení tělocvičny pro jumping

Tak já můžu říct, že to tam šlo nacpat úplně hladce a já si zítra koupím ten správný kabel big_smile

Jinak minivěž mi hraje na kabel jack - jack (jak ted už vím, že se jmenuje) úplně v pohodě, proto mě nenapadlo že bych mohla mít špatný kabel když na věž i na TV například mi to takto v pohodě fungovalo.

No, každopádně se moc omlouvám že jste museli přemýšlet nad tím co s tím je a není a já mám prostě jen špatný kabel...Chlapovi by se to nestalo, já vím wink

Příspěvky [21 až 40 z 59]

  Stránky: ««« 1 2 3 »»»

Audioweb.cz » PA a zvukařina » Ozvučení tělocvičny pro jumping

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£