(upravil NNNTomas 26. 9. 2012 19:07)

Re: DIY DAC

Dune HD Duo stojí 6 tis., a pokud by to mělo i kvalitní audio výstup, tak to umí dost věcí v jednom balení smile

V ešopu jsem se zaregistroval, ale forum to nebere... sad

Re: DIY DAC

Rotr: Co tohle http://nwavguy.blogspot.cz/2012/04/odac-released.html
něco málo na slovanetu http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=14312

Re: DIY DAC

BOBO : na první pohled to má jenom USB vstup, já chci připojit CD/DVD přes digital/optika

Web

Re: DIY DAC

Vrátíme se zpátky k tématu... máte tedy přímo ten DAC z druhého odkazu? Porovnávali jste ho s něčím?

(upravil DJ_Rix 28. 9. 2012 13:16)

Re: DIY DAC

Včera jsem to vyzvedl na poště. Jak budu mít čas,osadím to a porovnám s HSDAC.

EDIT: Už se to tu řešilo vícekrát,je podle vás lepší na blokování napájení keramika,nebo fólie? Mám tu ty monolitické keramiky,tak jestli je tam mám dát,nebo raději folii.

Re: DIY DAC

Ok, počkám do večera než to zbastlíš big_smile

Píšete, že zlepšení by se dosáhlo asi i přemostěním stabilizátorů na desce a napájením z lepšího zdroje - měl bych tu ten luxusní zdroj od P. Dudka, že by se konečně uplatnil smile

Re: DIY DAC

čo si myslíte o tomto ? http://www.ebay.com/itm/MUSE-CS8416-CS4 … 4ab69286ba

Web

(upravil zuki 28. 9. 2012 14:12)

Re: DIY DAC

DJ_Rix: Obecně -> Na digitál cca od 10 - 20MHz výše keramiku klasicky 100n paralelně s 1nF(COG, NPO). Ten 1nF blokuje frekvence nad 10MHz, kde už kondy od 100nF výš mají Rs nad 1R...tudíž už jako kond moc nefungují... Pokud to jede na pár MHz a s malým odběrem, tak místo 1nF stačí 10nF, nebo sem tam i jen 100nF.

Pro blokování AD referencí s cca 16bit hloubkou a výše je už keramika některými výrobci IO na těchto pozicích přímo zakázána...  Tam bych volil fóliák možná i tantal (myslím, že ten mikrofonický není). Nemám tu teď pdf od takového "náročného" IO, ale vím, že v práci taková IO, kde je keramika zakázána používáme... Nevím teď "z hlavy" co na tyhle pozice výrobce těch IO doporučuje...  Nebál bych se asi COG (NPO) 1N-2N2 v kombinaci s foliákem. Když tak se dá ta malá keramika neosadit...

Na analog =>. Na nenáročné pozice stačí keramika, ale na "lepší" viz výše blokováni AD. Sám jsem se u zdroje své konstrukce -> 0V až +-100V/7A (10Ap, uměl obě polarity, prostě takový lenivý spínaný "digitální" zesilovač) při oživení setkal s děsivou mikrofoničností. Řídící napětí jsem si původně zablokoval keramikou 100N a musel tam pak jít fóliák... a byl klid smile

(upravil pslava 28. 9. 2012 15:23)

Re: DIY DAC

DJ_Rix: Odzkoušej prosím i ten USB/spdif koax modul v porovnání s výstupem ze zvukárny. Nový dac zatím kupovat nehodlám, ale ten modulek mám objednaný... díky

(upravil luta 28. 9. 2012 21:29)

Re: DIY DAC

ta deska DACu má mizerně udělané blokování..obecně se doporučuje u rychlých obvodů neblokovat dále jak cca 1.5mm od pinu. jinak já blokuji kombinací 100n x7r + 1n npo 50 V v smd 805.  A to tak, že prostě tyto dva kondíky naletuji na sebe na jednu pozici - pokud není místo a má to být blízko pinu.. Pak tu mám ještě zásoby TDK 100u 6.3V x5r v smd 1812, kterými se odvážím filtrovat napětí pro DAC místo elytů - jak se to bude chovat se uvidí..x5r se ještě nezdá být takový průser..no při nejhorším se dají vyměnit za tantal

jinak NPO by nemělo mít mikrofonický efekt. narozdíl od class 2 dielektrik x7r, x5r, y5v atd

Web

Re: DIY DAC

Já myslím že když se podívám na kdejakou zvukovku apod. tak to nedodržuje nikdo.....není to totiž vždy technicky jednoduše proveditelný....navíc o tom že by to nějak extra vadilo tak jak to je teď nejsem přesvědčen...... ty 3mm spoje.....ale třeba jo smile

Re: DIY DAC

nemáte někdo odkaz na nějaké věrohodné měření smd keramik s ohledem na mikrofonický efekt v audio pásmu? doplňuji si mezery ohledně této problematiky..když něco vygooglím tak se podělím

Web

(upravil NNNTomas 29. 9. 2012 2:36)

Re: DIY DAC

SPDIF z kompu kvalitativně stačí i z interní zvukovky?

Jak se u tohoto řídí "hodiny"? Nebo co je určuje?

Re: DIY DAC

2NNNTomas
ja vytunil tech DACu uz aspon 15ks,porovnaval jsem s kdecim,vsechny dacy s kteryma jsem porovnaval to prehralo,krome Buffalo Sabre II,s tim to hraje rovnocenne.Plati ovsem ze se to musi vytunit,minimalne elyty na desce a lepsi zdroj,pripadne i regulatory na desce.A hlavne nepouzivat na vystupu opamp,ale udelat lampovou vystupni cast,nejlip takhle:
https://lh6.googleusercontent.com/-SvYj … 20EF80.jpg

(upravil kudlibabka 29. 9. 2012 7:46)

Re: DIY DAC

2NNNTomas
ja vytunil tech DACu uz aspon 15ks,porovnaval jsem s kdecim,vsechny dacy s kteryma jsem porovnaval to prehralo,krome Buffalo Sabre II,s tim to hraje rovnocenne.Plati ovsem ze se to musi vytunit,minimalne elyty na desce a lepsi zdroj,pripadne i regulatory na desce.A hlavne nepouzivat na vystupu opamp,ale udelat lampovou vystupni cast,jedno z nejlepsich reseni je v prvnim odkazu,lampa je EF80,pozor musi to byt presne ten typ na fotce ve druhym odkazu,jiny hrajou o poznani hur:
https://lh6.googleusercontent.com/-SvYj … 20EF80.jpg
https://lh3.googleusercontent.com/-nJqA … C_2982.jpg

Re: DIY DAC

NNNTomas: hodiny určuje zdroj spdif tedy např  ta mizerná  zvukovka. je dobré  mít  slušnou kartu nebo mít externí hodiny se synchronizaci, ktere krmi jak zvukovku tak dac. to je asi nejlepší a nejdražší  řešení, jaké jde s spdif udelat.

Web

Re: DIY DAC

pri spdif ma velmi zasadni vliv na vysledny zvuk kombinace chipu,recever/DA convertor.Lukasovi Fikusovi se podarilo takovou kombinaci najit a proto ted uspesne prodava svoje vyrobky a ohlasy od nejnarocnejsich posluchacu jsou nadsene...jen pro zajimavost receiver ktery pouziva je primarne urcen pro videoaplikace...

(upravil NNNTomas 29. 9. 2012 10:52)

Re: DIY DAC

A k tomuhle DACu jdou "přidat" i externí hodiny? Nebo spíš jak se dostanou do PC?

Re: DIY DAC

do tohohle dacu pridas hodiny jednoduse,v desce vypajis odpor tusim ze je to 47K ktery jde na PIN 3 chipu AK4396 a na tenhle pin zapojis externi hodiny...

Re: DIY DAC

Pročítal jsem si DiyAudio, a docela to chválí, tak uvidíme.

Bude přínos, neosazení stabilizátorů na desce DACu, a přivedení stab. napětí z ext. zdroje -  +12V/-12V z diskrét. zdroje a kapacit. násobiče, ostatní napětí pomocí stab. 7812/7805/7803 ?