Re: DIY DAC

Jop, tam by musel být DSP, to už tak jednoduché není.

Re: DIY DAC

Tož to ale neprojde přez spdif, muselo by to jít USBčkem že ?

Re: DIY DAC

DVD - AVR taky nejede přes usb

Web

Re: DIY DAC

Myslím, že multikanál projde i přes SPDIF, ale jak říkám, je to zakodované do DTS, dolby nebo jiných tady těch šílených formátů. Tenhle DSP by si s tím poradil.

(upravil pslava 25. 9. 2012 22:15)

Re: DIY DAC

Nj vlastně ... pardon

Když to umí takováhle placka... http://www.ebay.com/itm/HD-Audio-Digita … 2c6607c47f

(upravil kudlibabka 26. 9. 2012 7:36)

Re: DIY DAC

jeste k tomu USB i2s modulu lepsi nez ten Tenor mi prijde tohle:
http://www.qnktc.com/usbmod.php
QNKTC jak uz jsem zminoval mam verzi i s dacem,s chipem ES9023.Pokud srovnam s kombinaci TenorUSB modul a AK4396 je ten QNKTC ES9023 lepsi,o fous ale je to znat.Pokud srovnam QNKTC versus AK4396 krmenej pres SPDIF vyladenym squeezeboxem logitech je AK4396 lepsi ve vsech ohledech,srovnatelny s Buffalo Sabre II.Taky pokud DAC s AK4396 krmim SPDIF signalem z vyladenyho spinning transportu hraje to lip nez QNKTC ES9023.Rozdily nejsou moc velky a vsechny ty kombinace hrajou vyborne...Vsechno porovnavam dlouhodobym poslechem na celolampove aparature,v soucasne dobe s fullrange OB reprosoustavami.Je zajimavy,ze pri poslechu na sluchatka jsou ty rozdily mnohem mensi...
Dalsim poznatkem je,ze pokud pouzivam spinning transport a klasicka CD mam mnohem vic casu na vlastni poslouchani,odpada casto casove narocne zapaseni s software,hardware atd...

(upravil Zorg 26. 9. 2012 8:13)

Re: DIY DAC

když se tu nakousl multikanál..aby to dekódovalo jako receiver z hdmi věci typu dts-HD apod., na to už se předpokládám nedají sehnat volně dekodéry? Ono ve finále by stačilo 7xPCM, ale DSP by to stejně chtělo.

(upravil DJ_Rix 26. 9. 2012 8:44)

Re: DIY DAC

Ono by to chtělo asi nějakej kinovej předek....což je v podstatě i můj sen,zatím mám na kino AVR a musí nějak vyřešit přepínání beden,abych furt nemusel lézt dozadu a přehazovat banánky......

Popište někdo jakej je teda přesně vlastně rozdíl meni normal a asynchro převodníkem,nějak se v tom začínám ztrácet. Ten tento je tom teda jak ??

(upravil kudlibabka 26. 9. 2012 8:57)

Re: DIY DAC

ten QNKTC je asynchronni...vic rict neumim...
Pokud si poridis poradnej dvoukanal tak na vicekanal zapomenes...stejne je to vsechno jen iluze zivyho prednesu lepsi nebo horsi...prave silnou iluzi pritomnosti ziveho hrani v moji poslechovce splnuji fullrange a lampovy system...ikdyz v prevodniku mam nekolik gramu silikonu...
PS proti vicekanalum nic nemam pro mne je to ale trochu umely a jeste je velmi narocny udelat spickovy vicekanal...s potesenim sleduju komunitu lidi poslouchajicich mono na superaparatech...ze bych se na mono jeste v budoucnu vrhnul?Mam nejaky repraky po jednom kuse a kamarad sberatel ma celkem dost flaku vydanych puvodne v mono verzi...:-)
PPS:v dilne hraju na AKR kinosystem...

(upravil Zorg 26. 9. 2012 9:15)

Re: DIY DAC

kinopředek, to je ono (chci to primárně na filmy, multich hudbu vlastně neposlouchám). jsou přímo takovéhle preampy, defakto receivery bez konců, od onkya a denonu třeba, za 2000E a výš... ale jak to udělat dyi, to podle mě je tak netriviální, že asi můžeme zapomenout...

Re: DIY DAC

co takhle kinopredek 2kanal s lampama?

(upravil Xhibit 26. 9. 2012 10:35)

Re: DIY DAC

Na kino používám již starší ROTEL RSP-1066 (multikanálový preamp), do něj optikou z přehrávače. Koncák pro předky DPA380, centr a surround VMOS60.
Na stereo NTB - M2tech HiFace - ZERO DAC - Dispre 2 jfet- DPA380. Zatím přehazuju akorát dva cinche na vstupu DPA380. Chystám se na takové malé udělátko, 2 relé spínané trigger výstupem 12V z Rotelu. Když zapnutý nebude, zvuk půjde do DPA z Dispre, jakmile zapnu Rotel, "vstup" se přehodí na něj..

A každopádně jak to tady tak čtu, jdu bastlit buffer z 6N16B na výstup ZERO DACu, místo stávájících OP627 smile.

Re: DIY DAC

2Xhibit:dobry rozhodnuti...hlavne udelaj poradnej zdroj...CLCLC a budes nadsenej...

(upravil NNNTomas 26. 9. 2012 17:29)

Re: DIY DAC

A už to máte někdo doma a změřený, zda to je opravdu tak pěkné jak prodejce uvádí? Možná bych si jednu neosazenou desku koupil...

Na multikanál chci zkusit:  http://dune-hd.com/eng/products/full_hd … players/12 , těžko říct, zda by to vyhovělo i na stereo... :-/

(upravil pslava 26. 9. 2012 17:49)

Re: DIY DAC

NNNTomas: Pokud si pořídíš nějaký dune přehrávač, tak určitě poreferuj...  Pokud bych kupoval multicentrum, bylo by to právě dune, takže jsem dost zvědavej. Díky
Spdif to má, takže proč by nevyhovělo..

http://www.hdprehravace.cz/hdi-dune-cz/dune-hd-max.html

Re: DIY DAC

Chtěl jsem HD Max nebo Duo (je levnější), ale nikde moc referencí na audio výstupy není... ale jinak tyhle přehrávače docela chválí.

Re: DIY DAC

Tady mají svoje fórum, klidně se tam zeptej smile   http://forum.hdprehravace.cz/

Re: DIY DAC

No nevím,za ty šílený prachy už skoro postavím HTPC......nebo vy máte kluci filmy na BD plackách?

Re: DIY DAC

To vím, jen nevím jak se registrovat big_smile

(upravil pslava 26. 9. 2012 18:21)

Re: DIY DAC

Měl bych tu možnost. Šílenců do BD znám dost, odrazuje mě pouze právě ta cena...
Registrace na fóru proběhne možná registrací v e-shopu.
Nebo  kontaktuj administrátora fora : obchod@hdprehravace.cz