1 ...editoval rotr (19. 9. 2012 14:11)

Téma: DIY DAC

Do dokončovaného předzesilovače bych potřeboval DAC, stačí 1 vstup digital. Zatím jsem narazil na Deneb od Casea a tenhle od  Lampizatora http://lampizator.eu/shop/viewitem.php?productid=171 Nějaké zkušenosti s oběma , doporučení ?

Web

2

Re: DIY DAC

Doporucuju ti tohle:
http://www.ebay.com/itm/NEW-Hi-end-DAC- … 2ebfb7082d
za malo penez hodne muziky...

3

Re: DIY DAC

Máš s ním vlastní zkušenost, nebo jenom na základě parametrů ?

Web

4

Re: DIY DAC

To co postoval kudlibabka mám objednaný z ebaye,k tomu ještě modul USB/I2S a uvidíme.....budu mít možnost to porovnat s HSDAC,takže uvidíme co a jak smile

5

Re: DIY DAC

je to kit obsahujúci aj súčiastky či len čiste dosku ? vyzerá to fakt slušne , na to by som sa nechal nahovoriť

Web

6

Re: DIY DAC

Ahoj
Za  14dolarů dps s naletovanými smd obvody.Za komplet stavebnici něco kolem 25 dolarů.Je to včetně dopravy.Taky jsem si to objednal na pokusy.Je to levnější než jen samotný obvod od AKM.

7

Re: DIY DAC

Není, tím si buď jistý. Mně osobně se ale spíš nelíbí ten návrh digitální části.

8

Re: DIY DAC

spíše aby to nebyly nějaké kusy s horšími parametry co nevyhověly..

Web

9

Re: DIY DAC

Osazují se na julinu i jiné ESI, asi to takové shity nebudou...na druhou stranu tady opravdu člověk moc neví, co kupuje. Je možný, že to nakupují tak ve velkém, že se jim to vyplatí.

10

Re: DIY DAC

V tomhle případě nejde až tak o čip DAC jako o layout DPS.

Web

11

Re: DIY DAC

Asi tak.

12

Re: DIY DAC

90% lidí tady nemá aparát na to, aby je muselo případné zhoršení zvuku spůsobené "nevhodným" layoutem desky trápit-prostě to neuslyší.
Takže asi tak. big_smile

13 ...editoval luta (20. 9. 2012 20:54)

Re: DIY DAC

to ovšem bez měření nezjistíš.. není tam vidět bottom a na první pohled je vidět pouze mizerné blokování a neprokovená zem.. to ale neznamená, že to nemá autor podchycené měřením a zkoušením... smile tak by mě tohle piplání s měřením čeká http://luta.7u.cz/imgLinks/dac.png

edit: Petr mě předběhl

Web

14

Re: DIY DAC

Vždyť jsi to byl ty, kdo mě kopal do SMD hlavně okolo PLL filtru smile, tady je to roztahaný všude, blokování teda nic moc a bůh ví, jestli nenapájí analog i digital část SPDIF receiveru jedním zdrojem smile Ale snad ne, když jsou tam dva 3V3 stabíky. Nejlepší by bylo, kdyby byl kudlibabka tak hodný a hodil nám sem detailní fotku spodu desky. To samý napájení analogu, dva obyč monolity asi nebudou mít super noise vlastnosti.

15

Re: DIY DAC

Dohnalik: jo tak zas tak moc jsem to nestudoval smile ono za danou cenu..

killerX3: jo klidně. Já na Purkyních

Web

16 ...editoval DJ_Rix (20. 9. 2012 23:30)

Re: DIY DAC

Nevím co máte s tím blokováním a nějakou roztahaností.....o napájení taky není potřeba mít strach......nějak se všichni rozmlsali na tom Macurovon low noise zdroji,najednou nám 7815/7915 nevoní a strašně šumí big_smile ( o šum u LM1117 bych teda obavy vůbec neměl,jsou tam tři,jeden pro CS,dapší pro digitál u AK a další pro analog u AK )

IMHO vzhledem k tomu,že na DIY není nic rozumnýho dostupný je tohle za babku a nebude to vůbec zlý...... Tak už někdo udělejte pořádnej DACan a za rozumný peníze nabídněte,zájem by o to evidentně byl....... smile

https://lh4.googleusercontent.com/-3wnmXdMdwNo/T3GelRwfNrI/AAAAAAAACck/9A3ygfdZ0H0/s828/4396+assebled+not+tweaked.jpg

17 ...editoval luta (20. 9. 2012 23:53)

Re: DIY DAC

tak se podívej jak je to blokované..není to ideál..ta dps teď jak na to koukám, vypadá šitá horkou jehlou tak, aby to v případě dodání jako KITu zaletoval každej.. ale za ty prachy..

blikni to zespod

http://www.analog.com/library/analogDia … ry/21.html

Web

18

Re: DIY DAC

No jo,není to ideál,to s THT součástkama asi nikdy nebude,ono ale když se podíváš na zvukovky a to i ty drahý a dobrý,taky to není bůhví co..... Jinak fotka je kudlibabky,já ten modul ještě nemám,tak ho blejsknu až mi přijde.....

Jinak je otázka jak jsi sám Ondro napsal,nakolik se to "správné" provedení podepíše na zvuku.....

19

Re: DIY DAC

Otázka je, jestli to bude lepší, než DAC v CD přehrávači s cenou 10-15k. Kvůli ničemu jinému to nepotřebuji.Při nejhorším to stojí - ušetřím 5k za Deneb (ten jste nikdo aspoň neslyšeli?), nebo vyhodím 1k za tohle.

Web

20 ...editoval luta (21. 9. 2012 14:16)

Re: DIY DAC

jestli chces tak to dones a budes to mit naprogramovane raz dva. samozrejme ne zadarmo:)

rotr jestli mas takovy prehravac pak asi casea. tohle z ebay je uz prakticky po koupi bez hodnoty

Web