Re: Vržou mi parkety - co s tím?

Dalča-to ale muselo byť šialene veľa roboty ...

Web

Re: Vržou mi parkety - co s tím?

Znamy prerabali stary dom. Na ploche asi 80m2 zhodili stare parkety, na podlahu polozili MDF, OSB3 alebo nieco take (nie som si presne isty) ako podklad + vyrovnanie povrchu a na to pokladali parkety. Kazdu jednu parketu pribili ku podkladu tromi klincami zboku na hrane pero/drazka. Ziadne lepidlo. Bola to praca pre jedneho cloveka na niekolko tyzdnov po veceroch po praci. A tie parkety neboli standardne 8x30 cm, ale male priblizne 4x10 cm. Sialenost.
Ale najhorsie vraj boli prirezy na okrajoch, ktore trvalipriblizne 1/2 celkoveho casu...
Povrchova uprava uz bola potom len drobnost... Vysledny efekt je uzasny.

Re: Vržou mi parkety - co s tím?

Tak to fakt neee... Nemohlo by mi třeba pomoct na to hodit nějakej filc a na to nasázet novou podlahu? To asi bude chtít vrzat furt, co? Já se hlavně chci vyhnout práci

Re: Vržou mi parkety - co s tím?

Frank:

Pokud na to nedáš něco velmi tuhého, aby to zabránilo průhybu tak to bude vrzat furt.
Nebyla tao až zas tak velká práce, to se jen tak zdá.
Nejhorší bylo vyvézt ten starej násyp, co byl v dutině podlahy.
Cetrisové desky se dají sehnat velmi ale velmi levně.
Orsilu (Isover) se taky toulá různě velké možství. Za lahev ETHYL alkoholu se dá pár balíků přemístit....
Parkety recykluješ, pak jen zbrousit a nalakovat.
Máš po problémech jednou pro vždy. Podlaha izolovaná, teplá, nehoupající se a nevrzající.

PB 305:

Minerální vata neizoluje? A tos četl kde?????
Já tím mám izolovaná doma téměř vše a funguje skvěle. Podlahy jsou velice příjemně teplé, žádné prochladnutí od podkladu.
Jen tam musí být dobrá hydroizolace, aby nevlhla.

Re: Vržou mi parkety - co s tím?

Kdyby náhodou došlo na broušení a lakování, skvělou zkušenost jsem učinil s lakem Sokrates Tango. Použil jsem polomat. Parkety ve dvou místnostech (původně pastované) obdržely penetraci a 5 nátěrů s přebrušováním. Dnes, po 10 letech, stále jako nové. Snášejí stírání vlhkým hadrem a pojíždění dřevěných nohou nábytku. Mezery jsem však netmelil, a to z více důvodů.
To jen malé odbočení, které neřeší vrzání parket.

Re: Vržou mi parkety - co s tím?

Ale s parketami to souvisí, třeba se to bude hodit.

Zatím díky za cenné rady!

(upravil PB0305 17. 9. 2012 9:17)

Re: Vržou mi parkety - co s tím?

Jako zvuková izolace mezi místnostmi je nejlepší dostatečně hmotná přepážka, pokud je dvojitá tak mezeru vyplnit minerální vatou, ale důležitá je ta hmotnost přepážky, samotná vata moc zvukově neizoluje.

Re: Vržou mi parkety - co s tím?

no to jo, ale to je z jinýho soudku.
Já tam dával orsil, aby nebyla zima od nohou, tj pouze ve funkci tepelné izolace.

Re: Vržou mi parkety - co s tím?

PB0305: Takový beton, to je viz nahoře asi slušný izolant. Stačí někdo s vrtačkou o dvě patra jinde... to je panečku klídek smile

A já si vždy myslel, že nejlepší je střídat lehký a těžký materiál... Na rozhraní ( obdobně v optice apod) se vždy něco odrazí zpět...  Stačí se podívat např. na tabulky zvukového útlumu sádroše a tam nic moc těžkého není... a cím víc vrstev (dvojitá příčka) a vstev (přepážek) s min. vatou, tím lépe smile

Re: Vržou mi parkety - co s tím?

No, mám vplánu to zatouct krom tý vaty ještě nějakejma prknama big_smile

Re: Vržou mi parkety - co s tím?

... je-li spodní vlhkost, hlídat difuzní propustnost pro hádvěó. Jinak parkety zčernají, zplesnivějí, jedna báseň ... když už by mělo dojít na to zvěrstvo, a parkety by měly skončit uvnitř. Někdo toho schopen je.

Re: Vržou mi parkety - co s tím?

Pochopitelně pro zvukovou izolaci je lepší dát víc vrstev s mezerou, hmotnost je podmínka víceméně nutná ale ne postačující. Např. u nás jsou pod parketama prkna, pak je vzduchová mezera, pak je beton, potom opět vzduchová mezera, pak další beton, pak další mezera, prkna, omítka nebo tak nějak, celkem to izoluje.

(upravil bubuxin 3. 10. 2012 19:21)

Re: Vržou mi parkety - co s tím?

Kam ten svet speje..... Niekto má doma krásne predvojnové vŕzgavé parkety a chce ich vyhodiť. Čo by za to iný dali smile
Keď som mal štyri roky rodičia dali do zrekonštruovaného baráku urobiť bukové parkety. Po cca. 30tich rokoch sme zavolali parketára na prebrúsenie. Chlap prišiel, pozrel na robotu a hneď mu bolo jasné že ich kládol jeho starý otec. Niekedy možno príde aj jeho vnuk smile
Bolo by škoda ich vyhodiť Franto. Ale opraviť ich nebude jednoduché a lacné.

Re: Vržou mi parkety - co s tím?

Frank: mě podlaha vrže jako blázen, a to mám lino big_smile

Re: Vržou mi parkety - co s tím?

Yeayer:  to budeš muset sundat to lino a opravit tu parketovou podlahu, co je pod ním smile

Re: Vržou mi parkety - co s tím?

big_smile

Re: Vržou mi parkety - co s tím?

Jestli ti ještě vržou parkety,tak je sem tam opláchni vodou.Trochu se nacucnou a zpevní.Budeš mít klid.

Re: Vržou mi parkety - co s tím?

Možná by bylo dobrý se obrátit na někoho, kdo tomu rozumí. http://www.parketystribrny.cz/