Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Dílna » Merac vykonovych tranzistorov BM 455E - zdroj VN

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [8]

(upravil sm@sh 10. 9. 2012 12:12)

Téma: Merac vykonovych tranzistorov BM 455E - zdroj VN

Poprosil by som vlastnikov uvedeneho meraca o info ci vas pristroj obsahuje v zdroji elektronku EZ80. Ziskal som jeden nefunkcny a podla dostupnej schemy ma uvedenu EZ80 obsahovat, no moj kus ju nema tak patram ci existuju novsie verzie, pretoze to nevyzera ze by ju niekto z neho vybral smile. Dakujem.

Re: Merac vykonovych tranzistorov BM 455E - zdroj VN

Jestli si dobře vzpomínám tak elektronku ma 455. 455E mělo usměrnění pomocí diod a jiný trafa..

Re: Merac vykonovych tranzistorov BM 455E - zdroj VN

Diky za info. To by davalo zmysel - nestudoval som este vnutornu topologiu, ale namiesto tej elky su tam zrejme 2 kondy a 2 diody (zdvojovac).

Re: Merac vykonovych tranzistorov BM 455E - zdroj VN

Já BM455 budu předělávat na diodovej usměrňovač, Elka má větší úbytek, takže po změně budu moct měřit Uce vyšších hodnot. Pokud se dobře pamatuju tak já v tom mám tři trafa na C jádře.

Re: Merac vykonovych tranzistorov BM 455E - zdroj VN

Zvlastne je, ze dokumentacia k E verzii tu elku v scheme ma. Ja mam trafa tiez 3, z toho 1 je C.

Re: Merac vykonovych tranzistorov BM 455E - zdroj VN

Jo, oni v té dokumentaci měli v Tesle Brno tak trochu bordel, nicméně já mám BM455E a schéma je správně, jsou tam nějaký diody, dvojitý elektrolyt s maticí, myslím filtrační a ochranný odpor a na výstupu 5W drátový potenciometr 22k.
Doporučuju při měření Uceo menších tranzistorů, jako jsou třeba KD337,338, KU611,612 apod. do kolektoru /stačí ven na svorku/ ještě zařadit ochranný odpor okolo 47k/2W. Bez tohoto odporu se mi už podařilo pár těchto menších trandíků zničit.
Je to statické a dost nepřesné měření Uceo, dá se říci orientační. Pokud pojedete nahoru s napětím, levý měřák budete mít přepnutý na 0,15mA a ručka vyletí, uberte cca 20% a tato hodnota se s příslušným Rbe /do 100 ohmů/ dá brát jako použitelná.

Proč mají některé KD617 tak zkurveně vysoký zbytkový proud a jiné kusy téhož typu nikoli?
Umí to někdo vysvětlit?

Web

Re: Merac vykonovych tranzistorov BM 455E - zdroj VN

Nedávná příhoda: Soused (mgr) učí na nejmenované střední škole elektrotechniku. Požádal jsem jej o změření sbírky KD5... Uvítal to jako náplň laboratorního cvičení a odnesl cca 20 tranzistorů do školy. Za dva dny byly doma, každá se štítkem změřených parametrů. Šokoval mne zbytkový proud u některých v řádu desítek mA! Při popisu měřící metody jsem byl v šoku: Zapojil do kolektoru ampérmetr a do báze miliampérmetr v sérii s potenciometrem a zvyšoval proud báze až bylo v kolektoru 10A. Z proudu báze vypočítal zesílení....Se zaujetím mi povídal, že zároveň mohl předvést, jak průchodem proudu vzniká teplo! Aby se neurazil, tranziostory jsem vyhodil až po jeho odchodu.

(upravil sm@sh 14. 11. 2013 21:31)

Re: Merac vykonovych tranzistorov BM 455E - zdroj VN

Pani boli by ste niekto ochotny odtotit a postnut sem detail drziaku BP 4550? Zaujima ma hlavne detail kabelaze - vyrabam si kopiu, kedze som ten absolutne drziak nikde nemohol zohnat.

Vdaka!

Příspěvky [8]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Dílna » Merac vykonovych tranzistorov BM 455E - zdroj VN

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£