Téma: Jak udělat redukci z PC ( 3.5 jack) do crossoveru ( XLR)

Čau, jak se dá udělat z nesymetrického výstupu ( PC, Mobil) kabel na vstup symetrický ( XLR do crossoveru)
Asi jsem se špatně vymáčknul smile - Potřebuju zapojení  PC - CX3400 - RMX1850HD ( jestli to není blbost? ) . S tím že CX3400 - RMX1850HD je jasné. tam to propojím kabelem XLR - XLR ale jak udělat kablík z PC do vstupu CX3400?
Jde to nějak?

(upravil djmayo 6. 9. 2012 22:00)

Re: Jak udělat redukci z PC ( 3.5 jack) do crossoveru ( XLR)

Pokial to chces spravit aby to bolo cele symetricky budes potrebobvat zariadenie nazyvane directbox (v podstate sa jedna o oddelovace trafo resp. obvod).

Slo by to aj bez neho, pokial to nebude robit problemy s sumom brumom kludne to moze tak zostat. V podstate za crossoverom to uz bude symetricke, lebo on vnutry je zapojeny tak, ze aj zo symetrickeho sig. spravy nesymetricky, potom sa zvuk spracuje resp. upravy a potom na vystupe je obvod co to spravy symetricke. Skus zapojit nasledovne:


Jack hrot         ->   pin 2 na XLR č.1   -> CX IN1
Jack prstenec  ->   pin 2 na XLR č.2   -> CX IN2
Jack kostra      ->   pin 1 na XLR č.1 a sušasne pin 1 na XLR č.2, dalej na oboch XLR prepojiť piny 1 a 3 drotovou prepojkou.

(upravil Lojzek 7. 9. 2012 12:37)

Re: Jak udělat redukci z PC ( 3.5 jack) do crossoveru ( XLR)

oka, díky. Prostě pin 1,3 bude GND, pin č. 2 bude levý kanál, na druhém XLR bude pravý kanál.
Ještě se zeptám, Je lepší v mém případě propojení mezi CX3400 a RMX1850HD  -  XLR - XLR   - nebo XLR - JACK 6.3 ?
Délky kabelů na propojení CX a RMX je cca 50cm a PC - CX je cca 1 - 1.5m

Pořád tak pátrám, čtu. a dočetl jsem se že bych měl použít Di-box, je to nutné?

Re: Jak udělat redukci z PC ( 3.5 jack) do crossoveru ( XLR)

Zdarec, jak píše "DJmayo" v první větě. Rozhodně je to lepší. To máš nějaké PA?  Pak bych o tom nepřemýšlel. DI-BOXů je spousta. Samozřejmě, bdeš-li zvučit a a elektrika bude OK, nemusíš jej třeba i použít, ale pak jsi "v Kotěhůlkách" a nestačíš se divit či pátrat. Rozhodně jsem, máš-li na to, používat.

hraji na Yamaha DX – SY a Kurzweil ARTIS

(upravil Lojzek 7. 9. 2012 19:25)

Re: Jak udělat redukci z PC ( 3.5 jack) do crossoveru ( XLR)

jasně, nějak jsem nepochopil ,, Rozhodně jsem, máš-li na to, používat. ''
No, není to pa je to jenom taková hračka na chatu pro uspokojení posluchačů smile tak uvidíme. díky

aha DI-BOX je vlastně directbox ? ! já jsem trouba big_smile mě to vůbec nedocvaklo.

Re: Jak udělat redukci z PC ( 3.5 jack) do crossoveru ( XLR)

Directbox je zariadenie sluzioace na galvanicke oddelenie signalu, t.j. vstup a vystup niesu priamo spojene. Pre istotu, keby bol problem z rusenim mozes kupit nejaky lacnejsi napr. http://muziker.sk/nahravacie-studio/di- … b-102.html ci http://muziker.sk/nahravacie-studio/di- … ra-di.html neje to top kvalita, ale funguje to a da sa pouzit ked je problem, podma mojich skusenosti ten prvy je zvukovo cosi lepsi.