Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 3 z 17)

Audioweb.cz » Reprosoustavy » Projekt Open12 - reprosoustavy s 12" zvukovodem

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 ... 17 »»»

RSS

Příspěvky [41 až 60 z 340]

(upravil palkic 15. 10. 2012 10:11)

Re: Projekt Open12 - reprosoustavy s 12" zvukovodem

Já myslel, že právě od uzavřenky se dají z principu čekat nejrychlejší basy. Takže nemá cenu trvat na uzavřence? Pořád mi basreflex přijde jako komplikace navíc. Pokud by byl basreflex vyveden do podlahy, tak by to nebylo tak náchylné na umístění třeba do rohu? A jak vysoko od podlahy by měla ta bedna být?
To repro od Daytonu vypadá taky dost hezky.

Re: Projekt Open12 - reprosoustavy s 12" zvukovodem

Vizuelně povedený repro - rozhodně víc než B&C.

Web

(upravil MaBat 15. 10. 2012 10:34)

Re: Projekt Open12 - reprosoustavy s 12" zvukovodem

Při 12BR70 rozhodně basreflex. Také bych raději uzavřenou ozvučnici, basreflex je nepochybně komplikace navíc, bohužel jsem nenašel dvanáctipalcový basák, který by mi vyhovoval. Dal by se použít Monacor SPP-300, ale musel by stát tak polovinu, jelikož zas tak dobrý není a vzhledem k tomu, co stojí Beyma, není moc o čem. Čekám ještě na polypropylenový 12" qtx, je také možné, že bude použitelný.

Zatím je ta Beyma jasná volba. Kdyby se udělala uzavřená bedna, muselo by se aktivně ekvalizovat, což sice z principu neodmítám, ale už je to zas něco navíc, co u projektu tohoto typu těžko realizovat.

Nejde ani tak o citlivost k umístění, jako o prolézání středů nátrubkem ven, což bývá u dvoupásma problém, a když se do vyvede do země nebo aspoň dozadu, trochu se to odfiltruje.

Re: Projekt Open12 - reprosoustavy s 12" zvukovodem

To by asi vyřešila pasivní membrána, co?

(upravil MaBat 15. 10. 2012 10:42)

Re: Projekt Open12 - reprosoustavy s 12" zvukovodem

A budeš ji vyrábět? smile
Kvalitní nejsou nejlevnější... Musela by to být aspoň 12", lépe 2x10".

Těžko říct, při srovnání pasivní membrána vs. nátrubek do podlahy si nemyslím, že to bude zvukově významný rozdíl, zato cenově značný.

Nad podlahou řádově centimetry, musí se to samozřejmě odladit jako standardní součást nátrubku.

Re: Projekt Open12 - reprosoustavy s 12" zvukovodem

Teď jsem s kámošem dostavěl Totemy a byl sem mile překvapen. Tohle už musí hrát opravdu výborně. Začal bych stavět hned, ale krmil bych to Yamahou HTR6030, protože Sinclair mi ten zesík ne a ne opravit... A to mi kazí chut do toho jít.

Re: Projekt Open12 - reprosoustavy s 12" zvukovodem

A ty TOTEMy jsi na te YAMAZE slyšel ? Ona když je dobrá bedna, tak i AVR poslouží. Ty TOTEMy máme v Plzni ? A možná bych mrknul ke klukům na projekt MIR50 sad

Web

Re: Projekt Open12 - reprosoustavy s 12" zvukovodem

Neslyšel, ale chystáme se je vzít ke mě. Až dostanu fotky, tak dodam fotodokumentaci jak Totemy dopadly smile V Plzni nejsou, Příbram. Já už taky nejsem v Plzni. Ted Příbram a Praha.

(upravil MaBat 15. 10. 2012 11:32)

Re: Projekt Open12 - reprosoustavy s 12" zvukovodem

palkic: Jak to u Totemů dopadlo s tlumením vejšky? Nechávali jste tam nějaký odpor, nebo jste rovnou udělali "rev2"?

Re: Projekt Open12 - reprosoustavy s 12" zvukovodem

Výhybku jsem nepájel, ale myslim, že tam byl jeden odpor. Bylo to postavený přesně podle schematu. Vejšek je akorát, ani moc, ani málo. Líp by to asi vyladit nešlo na muj vkus. Máme je vyfocené, tak do konce týdne to sem hodím, tam půjde poznat co je to za verzi výhybky.

Re: Projekt Open12 - reprosoustavy s 12" zvukovodem

Teoreticky by u mě uzavřenka zásadně nevadila, jelikož bude k dispozici LAB 12ka, nicméně pak by to malinko postrádalo smysl.

rotr: pár levných AVRek od Yamahy slyšel a je to opravdu průser největšího kalibru, tady ani dobrý bedny moc nepomohou.

Re: Projekt Open12 - reprosoustavy s 12" zvukovodem

val.l : taky jsem mu radil se mrknout na MIR50, reálně bych podle počtu urgencí tady na webu  neočekával žádný zázrak ve věci opravy jeho zesilovače

Web

Re: Projekt Open12 - reprosoustavy s 12" zvukovodem

Jen aby se předešlo možným nedorozuměním a někoho pak nezaskočily rozměry - tohle je schematické srovnání velikosti oproti TOTEM 100 (rev2, užší ozvučnice):

http://www.loudspeakersoft.com/forum/uploads/thumbs/2_open12-br2.pnghttp://www.loudspeakersoft.com/forum/uploads/thumbs/2_t100-s.png

Čili nebudou to žádní drobečci a jestli se někomu už Totemy zdají velké... smile

Re: Projekt Open12 - reprosoustavy s 12" zvukovodem

Jak není bedna velká a těžká natolik, aby se dala jednoduše stěhovat, tak je to nuda... smile

Re: Projekt Open12 - reprosoustavy s 12" zvukovodem

Kolik má mít ta bedna objem? Jak je psáno kvádr 350 x 1150 x 400, tak to vychází hrubej objem 161 l.

Re: Projekt Open12 - reprosoustavy s 12" zvukovodem

Prosím brát vnitřní rozměry, ať to tu neřešíme jak na základní škole. Při 18ce "dřevu" a odečtení všeho podstatného to bude asi 120l (čistý vnitřní).
Nicméně nezapomenout, že se jedná o testovací bednu, čili na finální verdikt se asi bude muset nějakou chvíli počkat.

(upravil palkic 15. 10. 2012 22:13)

Re: Projekt Open12 - reprosoustavy s 12" zvukovodem

Proto píšu taky hrubej objem ty základko big_smile wink  Na rychlej výpočet, že ta bedna je nakonec o dost větší to stačí... Já jen že na první stránce je napsáno cca 90 l, tak mě to jen překvapilo, že vyšlo tolik.

Re: Projekt Open12 - reprosoustavy s 12" zvukovodem

Je tam trochu rezerva, přinejmenším pro ten prototyp. Navíc se nepředpokládá, že tak velká bedna bude ve finále z 18mm, ale spíš tak 25mm, to jsi rázem na 115 l, něco sežere WG, basák, nátrubek, přepážky. Finální čistý objem b yměl být okolo 100 litrů a konečné rozměry se tomu přizpůsobí.

(upravil val.l 16. 10. 2012 15:32)

Re: Projekt Open12 - reprosoustavy s 12" zvukovodem

palkic: moje terminologie je neúprosná - hrubý objem je pro mě hrubý vnitřní objem a tvůj hrubý objem je u mě vnější objem. Ale to je jedno, už se chápeme... smile

Re: Projekt Open12 - reprosoustavy s 12" zvukovodem

No jasný, je to jen slovíčkaření smile

Příspěvky [41 až 60 z 340]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 ... 17 »»»

Audioweb.cz » Reprosoustavy » Projekt Open12 - reprosoustavy s 12" zvukovodem

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£