Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 17)

Audioweb.cz » Reprosoustavy » Projekt Open12 - reprosoustavy s 12" zvukovodem

  Stránky: 1 2 3 ... 17 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 340]

(upravil MaBat 10. 11. 2012 15:39)

Téma: Projekt Open12 - reprosoustavy s 12" zvukovodem

Jelikož i nějací lidé v anketě vyjádřili zájem o větší reprobedny (v té variantě do 8 tisíc), předkládám projekt právě takových. Jde o zcela volný a otevřený počin, nepředpokládám totiž, že by to chtěl někdo nabízet jako stavebnice, přecijen segment trhu pro něco takového bude asi zanedbatelně malý, bez ohledu na to, že taková bedna už může hrát velmi dobře.

Nově - Varianta B (aktuální, viz zde)

Beyma 12BR70 + BMS 4524 / Dayton H12RW

Beyma stojí v Dexonu dvanáct stovek v páru a mám info, že bude i nadále dostupná (možná jen, že v pár měsících "malinko zdraží"). Driver je kvalitní a je zhruba stejně drahý. Horna není úplně levná, ale jinak to bohužel nejde, dlouze jsem hledal nějakou vhodnou.

Jelikož sám jsem do toho ochoten investovat "jen" svůj čas, nikoliv peníze, bylo by teď třeba, aby se daly dohromady reproduktory a ideálně i nějaká pokusná ozvučnice na odměření prototypu. Pokud někdo tedy máte doma momentálně nevyužité výše uvedené reproduktory, pomůžete věci, pokud je za tímto účelem zapůjčíte. Očekával bych teď, že Ti, kdo pro to hlasovali v anketě, projeví i jistou snahu o společnou realizaci. Nebude-li aktivní zájem, ty bedny jinak nevzniknou.

Byl by to basreflex, cca 90 litrů, sloupové reprosoustavy na doma. Lepší, než TOTEM 100, ale pořád ještě za polovic oproti např. bednám RpM.

Celé je to ještě otevřené návrhům a připomínkám.


http://www.loudspeakersoft.com/forum/uploads/thumbs/2_totem200.jpg  http://www.loudspeakersoft.com/forum/uploads/thumbs/2_open12-br2.png

Orientační rozměry: 350 x 1100 x 400mm (Š x V x H).

Re: Projekt Open12 - reprosoustavy s 12" zvukovodem

Jakou predpokladas odhadem vyslednou citlivost cele reprobedny? Chtel bych neco k lampaci a tudiz kazdy dB se hodi... wink

Web

Re: Projekt Open12 - reprosoustavy s 12" zvukovodem

S Beymou 12BR70 to bude mít těch jejích cca 93 - bafflestep, tj. víc, jak 90dB/2,83V@m to nejspíš nebude.

To se pak dělá jinak - vezme se B&C 12CL64 nebo 12CL76, nechá se to citlivé, tj. nějakých těch 96dB/2,83V@m a doplní se aktivním subem.

Re: Projekt Open12 - reprosoustavy s 12" zvukovodem

hm, aktivnimu subu bych se chtel vyhnout. No nevadi, treba nekde narazim na neco jineho s vyssi citlivosti.

Web

Re: Projekt Open12 - reprosoustavy s 12" zvukovodem

To ale není věc náhody, jako houbaření. Buď to bude velmi citlivé, pak to ale nezahraje dostatečně nízko, nebo to bude hrát i samo (tj. pasivně) slušný spodek, pak to ale nemůže být tak citlivé. Pro splnění obojího by to muselo být celé obrovské, ještě mnohem a mnohem větší, prakticky těžko realizovatelné.

Re: Projekt Open12 - reprosoustavy s 12" zvukovodem

Zřejmě dobře použitelný by byl i Peerless SLS 12, akorát už je krapet méně citlivý a o něco dražší.


Tak co, to máte všichni tak dobrý bedny? smile

(upravil Zorg 7. 9. 2012 9:32)

Re: Projekt Open12 - reprosoustavy s 12" zvukovodem

Všichni už maj T100 nebo už to není kam dát, ani u mě lol

MaBat napsal:

Beyma stojí v Dexonu dvanáct stovek v páru

aha, myšleno když člověk veme 2ks, dostane 20%, tj. 2400 za oba.. http://www.dexon.cz/katalog/reproduktor … -hifi.html

Re: Projekt Open12 - reprosoustavy s 12" zvukovodem

Zorg napsal:

Všichni už maj T100

smile

Fakt by mne zajímalo, kolik lidí se do toho TOTEMu pustilo. Kdo bude ten "prvni" u koho si to všichni poslechnou a pak se rozhodnou.

O vikendu bude dyntyd v Plzni, mam se ho zeptat na tu penu do zvukovodu ? Napis, jak velke kusy bys poptreboval.

Web

Re: Projekt Open12 - reprosoustavy s 12" zvukovodem

Já mám teprve rozjednáno u truhláře, výhled neznámý, plus jsem myslel, že si navinu sám cívky, ale drobet se to zadrhlo na mé šikovnosti lol
Já dyntydovi posílal všemožné plánky a fotky, co jsem našel, a stejně mi odepsal, ať mu to nakreslím lol Takže možná by bylo nejlepší mu rovnou podstrčit zvukovod do ruky. Ozveš se mi telefonem, až budeš vědět podrobnosti, že bychom se s ním někde potkali (kdybys nemoh najít moje číslo, napiš SZ, ať to tu nezasíráme)? Aspoň pak bude vědět ten podobnej tvar, až bude řezat pro T200 smile

(upravil MaBat 7. 9. 2012 12:13)

Re: Projekt Open12 - reprosoustavy s 12" zvukovodem

Upřímně řečeno, já už bych to dneska taky nestavěl - ne za situace, kdy jsou tu dostupné velké WG od MadBoxe. To už bych na to radši i nějakou dobu šetřil, protože to dokáže celkově hrát opravdu excelentně, 12" ještě lépe než 10". Samozřejmě s kvalitativně adekvátním basákem (nejlepší na to bývaj obecně PA subbasy).

Tohle je myšleno spíš jako "krok nahoru" směrem od běžných bedýnek s 6,5" a kaloťákem. Oproti tomu to bude ale krok hodně velkej. On to tedy bude IMHO krok dobrým směrem i od většiny běžných třípásem.


PS. K Totemu opravdu doporučuju objednat si i sadu součástek. Jsou tam cívky, který nikde běžně neseženete (jedině Jantzen) a máte to bez starostí.

(upravil rotr 7. 9. 2012 10:52)

Re: Projekt Open12 - reprosoustavy s 12" zvukovodem

Nezapomeň na to, pro jakou cílovou skupinu je primárně T100 určen. Ono 150 vs 1500 za zvukovod je sakra rozdíl, za to máš DPA 110. A kolik lidí ve svém okolí znáš, kdo ten zvukový rozdíl ocení.  Když už peníze do elektroniky, tak televize nejlépe 2m, domácí kino nejlépe s připojením na internet.... Moji známí mne mají za "cvoka" co už neví coby a z nudy si pájí smile Ono obecně si myslím - na trhu máš největší šanci buď jako nejlevnější, nebo nejdražší. S průměrnou cenou nezaujmeš.

EDIT : mmch 800  za tu plastovou obludu do T200 je už dost, chápu ale, že nemá cenu dělat něco v serii po 2 ks u MadBoxe

Web

(upravil Zorg 7. 9. 2012 10:29)

Re: Projekt Open12 - reprosoustavy s 12" zvukovodem

Něco na tom bude. Navíc tady je ještě výhoda, že je to z běžně dostupných komponent, tj. nemusí se dojednávat zakázková výroba u madboxe, prostě jen "přijdeš do krámu a nakoupíš housky"...

(upravil MaBat 7. 9. 2012 10:49)

Re: Projekt Open12 - reprosoustavy s 12" zvukovodem

Však já vím, proč a za jakých okolností to vzniklo...


Jen vždycky, když to doma poslouchám (jako právě teď), říkám si, že ve srovnání s tím, co jsem kdy slyšel, nic jiného stavět nemá smysl..  Jedině snad ještě větší, ale to je bez záruky smile

Re: Projekt Open12 - reprosoustavy s 12" zvukovodem

Já už začínám mít doma poněkud přebednováno, i když dokončený mám zatím jenom moje starý budky Seas. smile
RpM1, pistolníkovo 3pásmo a pro mladýho VMA II.
Potřebuju už jenom něco do dílny k DPA110, ale na to je i T100 škoda, i když mě to láká... big_smile

(upravil MaBat 7. 9. 2012 11:02)

Re: Projekt Open12 - reprosoustavy s 12" zvukovodem

A je to venku..! big_smile

Cimrman, Švestka



BTW, shodou okolností jsem koukal, že i Poláci se pustili do biradiálních "kousků" - http://www.horns.pl/biradial1.html
Takový roztomile malý... Hloubka 30cm, to snad ani nejde pasivně.

Re: Projekt Open12 - reprosoustavy s 12" zvukovodem

MaBat: Chcel som ist do tych T200, dohodnut sa s tebou tak, ze ti poslem peniaze a material si objednas, ale dosla mi obsielka o nedoplatku, takze vsetky volne financie idu inym smerom.
Ak by to bolo aktualne, dalo by sa dohodnut tak, ze ti poslem peniaze na ucet a ty nakupis material? Je mi jasne ze je to nieco navyse, oproti doneseniu materialu priamo ku tebe domov, ale predidem tym pripadnej chybnej objednavke + usetrim na postovnom SK -> CZ. Nechodim casto do Prahy, ale nejake vylety s rodinou by som mohol podniknut. Chystame sa uz dlho. smile

Po tom, co som odpalil vyskac na mojich starych Monologoch, zistujem ze stare JVC 2x35W je asi mierne vykonovo nad moznosti Monologov (este ze mam nahradne repraky). Tiez treba nieco lepsie ku finisovanemu DPA 222 s rychlymi tranzistormi a DPA330 Mk4.

(upravil MaBat 7. 9. 2012 12:34)

Re: Projekt Open12 - reprosoustavy s 12" zvukovodem

Je mi v podstatě jedno, jak se to ke mně dostane a kdo to zaplatí nebo se na to složí. Moje představa byla, že by se ti, kteří projevili zájem, teď složili na nákup sady repráků (třeba i každý něco - objednal bych to a pak každému, až to bude hotové, to jeho poslal). Buď ještě včetně materiálu na pokusnou ozvučnici (jsem ochotný to přinejhorším nechat nařezat a sám to slepit - na to stačí slabá deska DTD a je to raz dva), nebo by to někdo už rovnou postavil a dovezl (někdo poblíž), ale to předpokládá, že by se byli schopni ozvat a dohodnout.

Chce-li tohle pokrýt někdo sám, tím to bude snazší, může to být plně v jeho režii a v podstatě si tak může nechat odladit své konkrétní bedny.

(upravil vencaxxx 7. 9. 2012 13:02)

Re: Projekt Open12 - reprosoustavy s 12" zvukovodem

Na kolik by to asi cely vyslo? myslim repraky + vyhybka? resp. jaky bude cenovy rozdil proti Totem100?

(upravil MaBat 7. 9. 2012 13:08)

Re: Projekt Open12 - reprosoustavy s 12" zvukovodem

U výhybek se těžko odhaduje dopředu, ale doufám, že bych se vešel do 1600 - 1800 Kč/pár, je to jen jedna dělící frekvence, ale nemusí být úplně triviální. Celková cena za to by se tedy nejspíš dostala lehce nad avizovaných 8 tisíc, ale ne o moc. Plus nějaké stokoruny za konektory, atd. To je samozřejmě bez samotných ozvučnic. Počítejte 10 tisíc a vejdete se do toho.

Re: Projekt Open12 - reprosoustavy s 12" zvukovodem

No tak uvidim, behem pristiho tydne bych se chtel rozhodnout do ceho pujdu, skoda ze si ty Totem 100 nemuzu nikde v okoli poslechnout. Jinak budou ty 200 nejak narocnejsi na zesilovac nebo muzu pocitat s tim ze pak koupim nejakej bazar za cca 2000?

Příspěvky [1 až 20 z 340]

  Stránky: 1 2 3 ... 17 »»»

Audioweb.cz » Reprosoustavy » Projekt Open12 - reprosoustavy s 12" zvukovodem

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£