Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Předzesilovač AU/RA D8Z - schéma

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [17]

Téma: Předzesilovač AU/RA D8Z - schéma

Zdravím!
Rád bych se zeptal, zda-li někdo náhodou nemůžete poskytnout schéma zapojení k předzesilovači AuRa D8Z, podobně jako se na netu dají sehnat schémata dalších jejich přístrojů. Podle fotky to vypadá na dost "idiot fest" zapojení, prostě "nějak" zapojené dva operáky OPA604...
Předem díky moc za Vaše glosy!

http://www.auravos.cz/images/fotky/d8z7.jpg

Re: Předzesilovač AU/RA D8Z - schéma

vzhľadom k počtu a druhu smetia okolo OP, imho ide o jednoduché zapojenie. neviem či invert alebo non invert, rovnako neviem presnú hodnotu zosilnenia. ale bude to lineárne smile

Web

(upravil Hordek 28. 6. 2014 12:52)

Re: Předzesilovač AU/RA D8Z - schéma

.

Re: Předzesilovač AU/RA D8Z - schéma

Hordek: Na netu není problém získat schéma zapojení zesilovačů AuRa Z1 a Z7. Zesilovač Z8 je úplně okopírovaný Pass Zen (na něj se autorská práva nevztahují?). Firma pravděpodobně ukončila činnost, na maily nereaguje. Její výrobky jsou tím pádem z komerčního hlediska už mrtvé. Nemám pocit, že tím, že sháním zapojení, bych dělal něco špatného.

(upravil Hordek 28. 6. 2014 12:52)

Re: Předzesilovač AU/RA D8Z - schéma

.

Re: Předzesilovač AU/RA D8Z - schéma

Ok. Rád bych tedy apeloval na všechny, co si toto téma přečetli, mají schéma D8Z a chtěli ho jsem hodit: prosím, nedělejte to! Je to nečestné a nesportovní!

Re: Předzesilovač AU/RA D8Z - schéma

Hordek:
Ono s těmi autorskými právy k zapojení je to těžký.
Kdo bude žalovat, kdo bude prokazovat...
Když chceš postavit předzes, neinvertující s OZ dojdeš přibližně stejnému schématu jako každej (použití stejného OZ a požadavek na stejné vlastnosti tě prostě dokope k velmi obdobnému řešení)
Zvlášť v dnešní době...
Kýbl DPA-ček bylo zveřejněno, některé publikoval sám autor, spousta "klonů" více či méně shodných je téměř všude.
Živil jsem se projekcí a automatizací, divil byses, kolik mých originálních myšlenek a principů používá kolik různejch firem, jejichž jména raděj ani nevím. Prostě zapojení se vykrádaj, kopírujou, ti předposranější tam udělají alespoň formální změny, ti otrlejší kopírují komplet výkresy i s mými pravopisnými chybami.
Jsi v ČR, tj Klausistánu, kde o peníze jde až v první řadě a spravedlnosti se nedovoláš, páč právo (justice) a spravedlnost jsou dvě, zcela odlišné věci.
RaE:
máš fotku, operáky jsou jasný, většina plošňáku je i ztýhle fotky viditelná, kolem OZ se motají 3 odpory...
Proč hledáš schéma? Dyk si ho nakresli sám!!!
A pokud máš i přístroj, nejen jeho obrázek, tak snad není nic jednoduššího.... je tam pár součástek...

Re: Předzesilovač AU/RA D8Z - schéma

Jo, jak píše Dalča, schéma se dá pomalu i z této fotky nakreslit a podle proužků na odporech stanovit i zesílení....

Re: Předzesilovač AU/RA D8Z - schéma

...a jestli to neumíš, tak si dej ruky za záda a jen poslouchej. Nic aspoň nepokazíš a nebudeš muset řešit jak to napravit.

Re: Předzesilovač AU/RA D8Z - schéma

Jesti tam jsou opravdu dva OPA604 nevím, je to spíš můj odhad. Taktéž netuším, jestli to co je na fotce je opravdu celý přístroj: zesilovač jsem neměl nikdy možnost vidět otevřený. Proto jsem si říkal, že jistější bude se zeptat, zda-li schéma nemá někdo náhodu doma v počítači či šuplíku. Mrzí mne, že některé můj dotaz irituje...

(upravil Timerobber 18. 12. 2018 0:55)

Re: Předzesilovač AU/RA D8Z - schéma

.

Re: Předzesilovač AU/RA D8Z - schéma

Díky Timerobberovi za konstruktivní příspěvek! Jinak naprosto souhlasím s jeho hodnocením zvuku. Vyzkoušel jsem několik desítek různých zapojení předzesilovačů s operáky, zkoušel jsem různé tipy IO a součástek, použil kvalitní zdroj... Ale nikdy se to D8Z ani nepřiblížilo, žasnul jsem nad tím co je možné "dostat" ze dvou operáků. Brácha D8Z koupil na inzerát, bohužel mu nevydržel ani měsíc, přišel o něj když mu vykradli byt. Zbyl mu jen ten externí zdroj...

(upravil reeb 31. 8. 2012 19:08)

Re: Předzesilovač AU/RA D8Z - schéma

Se zvukem souhlasím, podobně hrál i jejich aktivní régl 

http://img209.imageshack.us/img209/5316/85809660.th.jpg

což je dáno tím OZ, stavěl jsem s ním sluchátkáč a zvuk byl magicky elektronkový.. smile

Web

Re: Předzesilovač AU/RA D8Z - schéma

reebe, ty musíš mít ale hodně šmindrovatý voči, když tam vidíš tohle smile

Re: Předzesilovač AU/RA D8Z - schéma

Pár dioptrií tam je , ok mažu to .. lol

Web

(upravil Hordek 28. 6. 2014 12:51)

Re: Předzesilovač AU/RA D8Z - schéma

.

(upravil RHx 24. 9. 2012 11:12)

Re: Předzesilovač AU/RA D8Z - schéma

Dobrý den, mám už mnoho let jednoduchou sestavu aura:
pasivní člen s přepínáním vstupů V1K
2x Z2M
hraje hezky, ale

a) u jednoho  Z2M odešlo v trafu  primární vinutí, jak trafo nahradit, případně jestli se nedá sehnat originál, převinutí jsme zatím nepoptávali
b) už jednou (tehdy ještě v záruce) měněný potenciometr hlasitosti u V1K - čím ho nahradit - začal chrčet asi po roce
osobně tomu nerozumím, ale opravuje mi to schopný kolega, slíbil jsem, že se pokusím sehnat nějaké informace
díky

Příspěvky [17]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Předzesilovač AU/RA D8Z - schéma

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£