Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 3)

Audioweb.cz » Nezařaditelné » Příprava na hromadku na kondenzátory Nippon ChemiCon do DPA

  Stránky: 1 2 3 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 48]

(upravil jura80 12. 8. 2012 5:25)

Téma: Příprava na hromadku na kondenzátory Nippon ChemiCon do DPA

Když tady tak stavíte ty zesilovače DPA, tak ačkoli si myslím, že mnohem zajímavější a záživnější je stavění konstrukcí podle vlastních návrhů, popřípadě aspoň zkoušení pořád nějakých nových, dalších věcí, co kdo jiný navrhnul, nebudu do toho kecat a hodlám zorganizovat další hromadku, tentokrát na kondenzátory do jednoho z těch zesilovačů.

Takže, z toho plyne úkol č. 1: Zkuste se nějak rozhodnout, který ze zesilovačů DPA stavíte nejčastěji.

2. Až bude hotovo, bylo by fajn, kdyby sem někdo hodil schéma a taky samozřejmě osazovák PCB. Ať každý dobře vidíme, o čem se to přesně bavíme.

3. Podle toho by jsme se pokusili domluvit, kam dát jaký kondenzátor (aby třeba nebyly všude zbytečně nějaký nízkoimpedanční na 105°C, pokud jsou vůbec kde potřeba).


Já mám zatím takový úkol, že začátkem týdne skáknu k dodavateli a optám se na možnosti v tom smyslu, že po kterých to sériích kondenzátorů se mám poohlížet, protože jsou třeba cenově nejzajímavější a pod.

Teď mě třeba napadá, že taky musíme případně vědět, jestlipak v tom DPA nejsou nějaký rozměrově nestandardní kondenzátory, jestli tam třeba někde není omezená výška, atd, atd. Ať dobře nakoupíme.

Pak to taky všechno budeme muset sladit s ohledem na balicí jednotky- snad to půjde no problemo...


A ještě je tady jedna zajímavůstka. Pokud chcete ušetřit, tak tenhle dodavatel, co se specializuje na pasivní součástky, taky má v sortimentu věcičky od výrobce Diotec. Tak třeba 2N5401 a 2N5551 asi nebudou tak fajn jako od ON Semiconductor, ale to nic nemění na tom, že by jich nešlo využitkovat na nenáročný pozice zesilovačů (emitorový sledovače, zdroje proudu a pod). No, a pak je tam samozřejmě k dispozici spousta různých typů diod.;)

Web

(upravil reeb 12. 8. 2012 17:40)

Re: Příprava na hromadku na kondenzátory Nippon ChemiCon do DPA

Seznam součástek visí zde:

http://www.aldax.cz/?act=prod&show=dpa222set

pro 222 je průměr hlavních elytů 25mm, kupoval se 10mF/50V  Panasonic  rozměr 25x50 mm. Cena vycházela asi 100 Kč /kus. (5 A průchozí proud při 120 Hz a 36 miliohm vnitřní odpor při 120 Hz).
Další možnost 6m8 Nippon z Ecomu. Jak na 85 tak 105 stupnů.

U 223 je průměr 22-23mm ? A kupoval se Panasonic 6m8-50V z Mouseru..

Web

Re: Příprava na hromadku na kondenzátory Nippon ChemiCon do DPA

Co rozteč vývodů???

Za chvilku tam valím...

Web

(upravil reeb 13. 8. 2012 9:41)

Re: Příprava na hromadku na kondenzátory Nippon ChemiCon do DPA

At to napise nekdo kto to má po ruce ale pro 222 myslim 10mm

Web

Re: Příprava na hromadku na kondenzátory Nippon ChemiCon do DPA

v dpa223 mám tyto http://cz.mouser.com/ProductDetail/Pana … B40htJw%3d rozteč vývodů na DPS je pro 10 i 7.5mm snap-in a průměr se tam vleze max 22mm..

Web

Re: Příprava na hromadku na kondenzátory Nippon ChemiCon do DPA

Borci, díky za informace. Ondro, zdravím z Boskovic a díky za tu rozteč.;)

Co ty ostatní kondenzátory? Je jich tam víc (jako v každým normálním nf zesíku.;))...

Já mám zatím úplně jednoduchou informaci a instrukci, a sice, že mám rovnou jen poslat kapacitu, napětí, rozměry a případně další požadavky, a to z toho důvodu, že prostě některý kondenzátory dodávají velkoodběraterům a velkovýrobcům, a tak mají fajn ceny, některý naopak dodávají jen sem tam a ceny jsou průměrný. Takže, zkrátka, mám si jednoduše nechat něco doporučit.

Teď mně ale tady těch několik příspěvků vyznívá tak, že by bylo lepší se fakt omezit jen na nějaký "univerzály" k blokování/filtraci napájení (asi fakt budu muset mrknout na ta schémata a případně si je nastudovat)? Nevím, co přesně stavíte a jestlipak má smysl se omezovat jen na jeden DPA... Vím jen tolik, že na zákaznickým servisu eshopu pořád dostávám dotazy, zdalipak náhodou nemám "rychlý trandy do DPA"...

Web

Re: Příprava na hromadku na kondenzátory Nippon ChemiCon do DPA

a ty pracuješ pro koho?

Re: Příprava na hromadku na kondenzátory Nippon ChemiCon do DPA

taky zdravím Juro smile stavba DPA223 pro mě měla několik zádrhelů a to 1) video trandy 2SA 2) elyty filtrační 6m8 panasonic 3) vstupní jfety 2sk 2sj ebay 4) rychlé trandy FJP

nakonec díky Rixovi to šlo hladce.

Nevím jestli má smysl řešit malé elyty, ty jsou vcelku na nenáročných pozicích a vyhoví tam cokoliv slušnějšího.. je tam tuším jen 220u/35V a 100u takže nic extra..všude jinde už jen MKT.

Web

Re: Příprava na hromadku na kondenzátory Nippon ChemiCon do DPA

No v 222 jak jsou ty elyty u těch odporů 220u/63V a 1mF/16 oba průměr 10mm, bych dal na 105, takový KMG je jen nepatrně dražší oproti klasice...

Jinak jak píše Luta..

Web

Re: Příprava na hromadku na kondenzátory Nippon ChemiCon do DPA

Určitě by stálo za to udělat hromadku na ty videotranzistory a jFety pokud by se podařilo sehnat nějaký zdroj originálů.

(upravil DJ_Rix 13. 8. 2012 22:38)

Re: Příprava na hromadku na kondenzátory Nippon ChemiCon do DPA

S těma videotrandama ve velkým TO92 je to na pytel,v mouseru už mají jen 2SA, SC už doprodali a zkončilo...... Kdyby jste někdo měli tip na dobrý trandy,sem s nimi-já se sice předzásobil 2SA1145/2SC2705 ,ale něco se vždycky hodí......

Rozkop: Jfety-no,já už od nikoho jnýho než beru riskovat nebudu,obzvlášť když je to takovej risk pajců,ovšem 2SK170/J74 v grade GR (do DPA v pohodě) jsou u něj k mání,BL už má jen pro sebe a velmi vyjímečně pro VIP smile .....ale ta cena roll  (blbej dolar,když jsem je bral prvně,bylo to za 16,teď skoro 22 kua )

Re: Příprava na hromadku na kondenzátory Nippon ChemiCon do DPA

Zdar,

jak se tak na to dívám, asi by bylo fakt nejlepší, jak navrhoval Robert, vzít jenom ty velký elektrolyty a finíto, aspoň to bude jednoduchý a bude menší pravděpodobnost, že udělám chybu. Zkusím se teda optat na 10mF/50V, nějaký slušný, průměr do 25mm. Souhlas? Ceny se nemusíte bát, bude velkoobchodní, tipnu si, že kolem poloviny oproti Ecomu.;)

Zorg: Pracuju pro StB, ale protože mám hroznou sklerózu a zapomněl jsem, jak se to vlastně dneska jmenuje, brzy mě asi vyrazí z práce.;)

Luta: Na ty Fairchildoviny jsem se nedávno vyptával v Rystonu a ty v TO-220 jsou prakticky už nedostupný, u KSA1220/KSC2690 se mně ne moc líbila cena a u KSA1381/KSC3503 by to vcelku šlo. Na ty Toshiby jsem se zatím neptal, ale asi taky budou skoro k nesehnání. Uvidíme dál...

Ostatní: Uvidíme, jak se co podaří napoptávat. Nebudu radši nic slibovat...

Zatím.;)

Web

(upravil dolly j 14. 8. 2012 8:36)

Re: Příprava na hromadku na kondenzátory Nippon ChemiCon do DPA

Já myslím Juro, že by nebylo marné poptat kondíky i na "parnější" zesilovače a to nejenom na DPA-čka. Myslím tím 10mF/63V klasika nebo na vyšší teplotu. Možná by byl zájem i o tyto.

Re: Příprava na hromadku na kondenzátory Nippon ChemiCon do DPA

10mF/63V nebo ideálně pro mě tedy spíš 10mF/80V bych určitě vzal......

Re: Příprava na hromadku na kondenzátory Nippon ChemiCon do DPA

V Ecomu to mají takto:
balící jednotka u obou položek 200 ks
10mF/63 V rozměr 30x50mm cena 1 kusu/balící jednotka s DPH62,7 Kč
cena při kusovém množství s DPH 102,90 Kč
10mF/80V rozměr 35x50mm cena 1 kusu/balící jednotka s DPH72,6 Kč
cena při kusovém množství s DPH 119,10 Kč

Re: Příprava na hromadku na kondenzátory Nippon ChemiCon do DPA

O ceny se neobávejte, měly by být velkoobchodní.

Zatím jsem poslal dotaz na cenovou nabídku:

Jak jsem se zmínil, pomalu obhlížím terén na groupbuy kvalitních elektrolytických kondenzátorů do zesilovačů DPA. Už je vcelku jasno s poptávkou, proto prosím o doporučení nějakých cenově výhodných kondenzátorů následujících parametrů:

- kapacita 6,8mF nebo 10mF, napětí 50V nebo 63V, průměr <=25mm, rozteč vývodů 7,5mm nebo 10mm, možno na 85°C i na 105°C.

- kapacita 10mF, napětí 80V, průměr <=35mm, na 85°C nebo na 105°C.

Výrobce Nippon ChemiCon, nebo také Nichicon.

Poslal bych cenovou nabídku zájemcům, ať se dohodnou na konkrétní variantě.

Předem děkuji.

--
S pozdravem:

Jiří Gracias
AES ASTRO ELEKTRO STAVEBNICE
http://aesobchod.cz

Web

Re: Příprava na hromadku na kondenzátory Nippon ChemiCon do DPA

Já bych měl zájem o ty  10mF/80V. Počítám 8ks.

(upravil karel2 15. 8. 2012 8:30)

Re: Příprava na hromadku na kondenzátory Nippon ChemiCon do DPA

Předběžně mám zájem: 10mF/80V, průměr 35 mm, 20 ks.
Záleží, jaká bude nabídka - cena, výrobce.

Re: Příprava na hromadku na kondenzátory Nippon ChemiCon do DPA

To vypadá dobře.;) Nevím, kdy přijde ta cenová nabídka, teď totiž borec trochu nestíhá kvůli dovoleným.;)

Web

Re: Příprava na hromadku na kondenzátory Nippon ChemiCon do DPA

Předběžně 8* 6,8-10G / 63V a 8* 10G / 80V , upřesním po cenové nabídce , spíš nahoru .

Příspěvky [1 až 20 z 48]

  Stránky: 1 2 3 »»»

Audioweb.cz » Nezařaditelné » Příprava na hromadku na kondenzátory Nippon ChemiCon do DPA

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£