Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Smetiště » Nahrávání videa v HD

  Stránky: 1

Chceš reagovat? Musíš se přihlásit.

RSS

Příspěvky [12]

1 ...editoval 7tech (9. 8. 2012 12:16)

Téma: Nahrávání videa v HD

Jelikož mě čeká koupě nějaké té placky místo televize, hledám inspiraci, jak elegantně vyřešit nahrávání pořadů v HD. Teď používám DVD rekordér se zabudovaným HDD a satelitním tunerem. V něm je CI modul s kartou CS link. Signál z tohoto přijímače mi jde do TV, kam mám připojenou ještě kabelovku a pozemní signál z antény. Nahrávám na interní HDD, vystříhám reklamy a výsledek vypálím na DVD. Takové DVD přehraji v čemkoliv. Při nahrávání můžu samozřejmě sledovat jiný program z kabelovky nebo pozemního vysílání.
    No a strašně rád bych dospěl ke stejnému komfortu i s videem v HD kvalitě a přitom alespoň pro SD nahrávky využil existující DVD rekordér.
    Zvažoval jsem koupi TV s integrovaným satelitním přijímačem a možností nahrávání na externí HDD. Jen bych přehodil CI modul z DVD do televize, možná vyměnil kartu a jelo by se. Jenže ouha, můj oblíbený Panasonic dotáhl ochranu autorských práv ad absurdum: Pořízený záznam na externím disku lze přehrát pouze na konkrétní televizi. Takže až televize po záruce klekne, můžu disky s nahrávkami tak akorát přeformátovat. Navíc jsem nikde nezjistil, zda při přehrávání takového záznamu dá signál na nějakém konektoru televize odchytit a tak nahrát třeba na DVD. (Doplněno: nedá)
    Dále se nabízí možnost koupit externí HD satelitní přijímač s možností nahrávání na interní nebo externí HDD. Některé nahrávku kódují, jiné ne, u některých je např. poznámka, že je lze využít do úhlopříčky až 100cm (ne palců, skutečně cm!), cenové rozpětí ohromné, rozdíl mezi papírovými parametry minimální. Je to pro mě nepřeberný guláš, ve kterém jsem se ještě nezorientoval.
    Jako třetí možnost se nabízí využití nějaké té černé krabice s Linuxem uvnitř. Možnosti ohromné, starosti ještě větší. Koupím HW a celý zbytek života se budu starat, aby to alespoň částečně fungovalo. Navíc, o Linuxu vím prd a nehodlám na tom nic měnit.
    Takže uvítám jakékoliv návrhy a hlavně zkušenosti. Díky!

2

Re: Nahrávání videa v HD

Mám HTPC s hybridní TV kartou, která umí digital, analog (u tebe pro kabel) i satelit. Je to prostě obyčejné PC, jen uzpůsobené pro přehrávání, či nahrávání, klidně i ten tvůj střih. Filmy si můžeš i stahovat, ukládat přes síť na NAS, vypalovat...

3

Re: Nahrávání videa v HD

HTPC by to jistě řešil, ale byl by již třetí stále běžící počítač v domácnosti, investice vysoká a také mi to připadá jako zbytečně silný kalibr.

4

Re: Nahrávání videa v HD

Za mě rozhodně HTPC, ve finále zjistíš, že je to nejjednodušší (a možná i nejlevnější) které ti umožní největší variabilitu. Dnes se to dá pořídit za pár kaček i absolutně tiché. A nebo pokud nechceš další komp (nevím, co máš za další dva a co na nich jede 24/7) tak to naroubuj do nějakého stávajícího. Všechno jde.

5

Re: Nahrávání videa v HD

A může být i maličký smile Koupit ITX skříň, třeba nějakou pěknou hliníkovou Lian-li, do toho ITX desku, nějaký Sandy nebo Ivy i3, TV kartu, větší disk a malé SSD na systém, případně ještě mechaniku na pálení a máš hotovo.

6

Re: Nahrávání videa v HD

Již asi 3 roky používám satelit Topfield s int. HDD 750 Gb a jsem spokojen. Vložena je jen 1 dekódovací karta. Má 2 tunery a umožňuje záznam 2 programů najednou a k tomu další přehrávat. Pokud nahrává jeden program a jiný není sledován, tak je zároveň dekodován. Pokud na další koukám je nahrán v zakodované formě, stejně jako při nahrávce 2 najednou je jeden z nich neodkodovaný. Má ale velice důležitou funkci autodekoding, která automaticky v nastavené době (např. k ránu...) převede zakodované pořady do odkodované podoby, a potom není problém je přehrávat kdykoliv. Obrazově je velice solidní. Nechápu sdělení "využít až do úhlopříčky 100 cm? Mám fullHD plasmu Panasonic 127 cm. Podobný problém jsem řešil i s archivací záznamů z kamery. Nakonec po přechodu na fullHD kameru záznamy archivuji na SD kartách a přehrávám rovnou v TV, a je to vyřešené. Zaberou minimum místa a dávájí předpoklad dlouhé životnosti, jen je nesmím ztratit!!

7

Re: Nahrávání videa v HD

To je něco jiného! Netušil jsem, že existují takhle vymakané přijímače. Dá se to z toho interního disku bez demontáže překopírovat na externí?
Sdělení "až do uhlopříčky 100cm" podle mého znamená: Jsem šmejd, na velké TV to bude blevajz!
Náhodně jsem narazil na placku s integrovaným satelitním tunerem za dobrou cenu, takže byla hned doma a příjem v HD je zatím vyřešen. Záznam však pouze na DVD a zdá se mi, že ani na ten externí disk to v HD neumí (i kdyby, tak zakódovaně). Externí disk nemám, tak jsem to ještě nezkusil.

LNB se dvěma výstupy, samostatný sat. tuner s HDD a druhou kartou bude asi to nejlepší řešení. Co bude jen v SD, můžu překopírovat do DVD rekordéru a potom vypálit, ostatní, jestli půjde, přetahnout na přenosný HDD.

8

Re: Nahrávání videa v HD

Sdělení "až do uhlopříčky 100cm" je nicneříkající wink

9

Re: Nahrávání videa v HD

Pořídil jsem blu-ray recorder Panasonic DMR  BST 820 s vestavěným hard diskem 1 TB a dvojitým satelitním HD tunerem, který umí to co Topfield (dekodování nahrané zakodované nahrávky v noci) a spoustu dalších věcí. Super stroj. Jediná nevýhoda je, že nás Panasonic ještě řadí do těch národů, kteří dosud neslezli ze stromu a proto tento přístroj nenabízí u nás a ten má tímto pouze cizojazyčné menu. Paradoxem je že je made in Slovakia a není tam ani slovenské menu. Tak si připadám, jako před X lety, kdy jsme na tom s počešťováním přístrojů také tak. Jinak bomba!

10

Re: Nahrávání videa v HD

Já jsem nakonec zjistil, že na kabelovce mám všechny základní programy v HD. A jelikož odjinud prakticky nenahrávám, vyřeší to DVB-T HD přijímač s nahráváním za nějakou tisícikorunu. Navíc by měl umět přehrávat hromadu videoformátů. Dorazí za pár dní, tak uvidíme, jaká to bude qualitka.

11

Re: Nahrávání videa v HD

Tak nás konečně Panasonic přiřadil k vyspělému světu a umožnil oficiální prodej HD rekordérů. Dokonce i UHD. Jen nechápu, proč ve většině kamenných obchodů dosud není možné koupit prázdné Bluray disky? Na druhou stranu hodně mají VHS, CD, DVD, miniDV... i audiokazety dnes v nabídce.
https://www.panasonicstore.cz/rekordery-95

12

Re: Nahrávání videa v HD

Jsou to sráči. Otcovi jsem vloni musel rekordér koupit přes kámoše v Německu, zde nedostupné.

Příspěvky [12]

  Stránky: 1

Chceš reagovat? Musíš se přihlásit.

Audioweb.cz » Smetiště » Nahrávání videa v HD

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£