Téma: REVOS AMP P.A1200

Dobrý deň prajem.
chcel by som sa vás tu spítať na zosilovč revoss pa 1200 jake máťe sním skusenosti chcel by som to použiť na ozvucenie subwoofrou tipu BV audio http://www.bvaudio.sk/bp18.htm mám vnich osadené repra tipu beayma 18G50 zatial som pouzival DAP audio DSA 600 starsy modell ktori dava 2x400 na 8 ohm a celkom som boll spokojný.
vopred dakujem za odpoved
revoss pa 1200 je osadeny koncovými stUpnami MJ15003 8ks na kanal

Re: REVOS AMP P.A1200

To jsem ještě neslyšel a ani net mi na to nedává žádnou odpověď. To stavěl nějaký amatér = je to "umělecký originál"?

Re: REVOS AMP P.A1200

Ved aj ja som hladal na internete a nic jedine co viem že to staval jeden pan z Levic zo slovenska on spravil aj viac takychto zosilovacou najme prestaval zosiky TESLA aj vtomto zosilovaci su napr ochrany a ostane diely z teslackych zosilovacou zosilovac je velkosti 4U a niekto mi hovoril ze vlastne ten zosik je skoro ako BV audio PA2000

Re: REVOS AMP P.A1200

nejake tie fotky http://www.ulozto.sk/xk3cJxt/revos-rar

(upravil Otas 5. 8. 2012 19:09)

Re: REVOS AMP P.A1200

Je pravda, že když to bylo (odhad: před 20 lety) nové, tak to mohlo docela vypadat hezky.
Nevěřím ale, že by to mohlo být silnější, než ta DSA 600, asi to těch 600 W dá do 2, v lepším případě 4 ohmů, ani trafo mne neoslnilo předpokládaným výkonem.
Bylo by zajímavé, pokud máš voltmetr, změřit napětí na koncáky (ten červený nebo modrý kablík, jdoucí bokem od těch velkých kondenzátorů), nebo alespoň přečíst na jaké jsou ty kondenzátory napětí. Od toho se dá přibližně odvodit i výkon.
Dokážeš zjistit, zda to není můstkové zapojení (jestli je jeden drát k výstupnímu XLR konektoru napojen k zemi na kondenzátorech)?
Neznám tvou úroveň znalostí v elektrotechnice, případně se omlouvám za prosté vysvětlování.
Popřípadě změř plechy na trafu, z obrázku to neposkládám, od toho se také odvodí výkon.

Re: REVOS AMP P.A1200

aha chapem no volt meter a tieto veci mam aj sa rozumiem do stavby zosilnovacou uz par som spravil ale tak max do 200W jeden moj kamarat predava teto revos lebo potrebujem nahradu za ten DAP AUDIO lebo kazdy vikend ozvucujem a chyba mi jeden zosilovac na SUBY , ten moj kamos ten je dost maniak do hudby a aj mu verim ale chcel som aj nazor ineho , ja sa ho spitam na tie parametre aspon sa pokusim , uprimne poviem niekedy verim timto strasim zosilovacom ako napr tymto novim,skusal som pozerat na nete nejake nakresi zo zapojim pre trazistor tipu MJ15003/MJ15004 na jeden kanal su tam 4 pary,a povedzme v dap audio mam koncove stupne 2SA1943/2SC5200 3 pary

Re: REVOS AMP P.A1200

no tak som zistil veci su tam osadne kondezatori 6x4700/100v a na trafu je napisane ze 1400W  tak realne by aj mohlo dat tych 2x400 na 8ohm a 600w na 4ohm

Re: REVOS AMP P.A1200

Jo, to by takto na dálku vypadalo nadějně, pokud je na kondenzátorech napětí cca 90 V, lze čekat, že by to mohlo hrát lépe, ty MJ by mohly dát i větší proudy, než ty 2S (záleží na nastavení proudové pojistky). Samozřejmě je to ale starý zesik a složená kapacita kondů 2 x 14,1 mF není nic moc (ale je to lepší než 2 kusy 20 mF ), navíc může být vlivem stárnutí a vysychání menší. A pro basy jsou tyhle věci a od zapojení odvíjející se činitel tlumení důležité.
Pokud je to za levno (tak 80 - 120 E) tak to jde vzít, když je údržbář poblíž. Stáří zesiků si žádá jejich občasnou důkladnou kontrolu. Nicméně dobrá práce vydrží desítky let.

Re: REVOS AMP P.A1200

dakujem no cena nieje draha stav je slusny boll udrzovany ten zosilovac no hej elektrolitycke kodezatory tie viem visusuju sa nedavno som menil kodndezatori v AZK220 su to nezicitelne monstra len terba nane davat pozor,velmy pekne vam dakujem za rady