Téma: Transiwatt 140 studio, Transimix 140 studio konstrukční materiály?

Nedávno se mi dostaly do ruk tyto přístroje TW 2x. Problém byl ale v tom, že na těch TW bylo někým uděláno pár úprav. Jedno jsem rozchodil (po vyházení vselijakých pochybných kondů, tlumivek, propojek.., vyměně obou KD 617), ale na tom druhém je těch úprav už opravdu dost (přerýpané cesty, doplněné nějaké trandy na straně spojů a spousta různých propojek..). Nevím, co k tomu toho člověka vedlo, přitom když jsem dal vše do původního stavu dle schématu, tak nic nešumí, nebrumí, ale musí být vstupní zdroj signálu uzeměn!

Kolega v práci mi říkal, že se TW140 kdysi prodávali i jako stavebnice, tak by měli existovat i osazovací plány, popisy, schémata atd...

Přečetl jsem zde už hodně vláken i googloval, ale krom schématu, které mi mimochodem hodně pomohlo při opravě toho prvního kusu, nic nenašel. Existuje tedy něco takového?

Ještě k tomu Transimixu, ten jsem ještě nezkoušel, ale k tomuhle zařízení jsem nenašel takřka vůbec nic, ani foto, jakoby to byl snad prototyp nebo co??

Re: Transiwatt 140 studio, Transimix 140 studio konstrukční materiály?

http://tesla.iplace.cz/panelright/ruzne … 0-navod-na

Re: Transiwatt 140 studio, Transimix 140 studio konstrukční materiály?

Prototyp určitě ne, protože i já mám doma jeden Transimix 140 Studio ve výborném stavu, nepřekopávaný. Mám i Transimix 120, který má o 4 vstupy méně a je i jinak zapojen. Nicméně si myslím, že nějaká velká kvanta těchto mixů se nevyrobila, proto je jich tak málo a nikde o nich ani zmínka.

Web

Re: Transiwatt 140 studio, Transimix 140 studio konstrukční materiály?

TW140 Studio se nikdy neprodávaly jako stavebnice. Jako stavebnice se prodával TW077 Pionýr a v malém množství TW44, jinak nic. Samozřejmě, koncem 70. let se jako kusovníky prodávaly TW40 a TW120, byl to hit té doby.

Mixážních pultů TM120 a TM140 se zřejmě vyrobilo tak málo, že k nim neexistuje vůbec žádná dokumentace, stejně, jako neexistuje alespoň schéma od mixážní části zesilovače TWM140. Spodek je klasický TW140P, ale mixážní nástavba se čtyřpásmovým korektorem na výstupu nikde není a zřejmě se těchto zesilovačů vyrobilo tak málo, že dokumentaci už nikdo nemá - dokumentace je totiž to první, co se od zesilovače ztratí - pak se ztratí náhradní pojistky, propojovací šňůry apod., známe to všichni.
Kdybych měl čas a netlačili mě zákazníci, tak bych si po jedné šavli z TM120 a TM140 vytáhnul a obkreslil včetně masteru a auxů a totéž s TWM140.
Asi až v důchodu, pokud se ho dožiju...

Web

Re: Transiwatt 140 studio, Transimix 140 studio konstrukční materiály?

Návod k obsluze TM 120 se všemi schématy mám, ale to si nejspíš pamatuješ z lajny o korektorech (pořád si stavím ten čtyřpásmový, není žádný šikovnější), Leoši.
TM140 měl, pokud vím, jen více šavlí a namísto trimrů TR040(?) byly na pozicích korekcí 300 Hz a 3 kHz poťáky TP 160.

(upravil sinclair 29. 12. 2012 16:05)

Re: Transiwatt 140 studio, Transimix 140 studio konstrukční materiály?

Otas, TM140 má šavle zapojený úplně jinak, než TM120, mám možnost přímého porovnání, páč mám obě dvě. Dokonce ani Google, který má umět a vědět vše, o TM140 skoro nic neví.

Web

Re: Transiwatt 140 studio, Transimix 140 studio konstrukční materiály?

Divné, možná se to měnilo i s časem výroby. Když jsem v roce 1990(!) kupoval novou TM 120ku, měl sem na výběr i tu TM 140, schémata z návodů mi připadala stejná.
Z TM120 mi kromě návodu zůstaly barevné knoflíky, zdroj a indikátory, přišlo mi líto je vhodit. Pokud byste to někdo potřeboval k obnově starých kusů, přenechám.

Re: Transiwatt 140 studio, Transimix 140 studio konstrukční materiály?

Otas, byl bys té lásky a poslal mi na mail lemal@volny.cz včechnu dokumentaci, co máš k TM120?

Web

Re: Transiwatt 140 studio, Transimix 140 studio konstrukční materiály?

TW140 byly prodavany jako hotove cca 3900kčs a nebo jako stavebnice,bylo nutno pripajet modul prepinacu a sesroubovat cely pristroj....cena byla cca 2900kčs.Vim to nebot jsem nekolik kusu pro zname a jeden pro sebe sestavoval,litr rozdil oproti verzi sestavene byl pro nas v te dobe celkem dost,za to bylo 5ks Maxell prumer 18cm....zakoupit se daly tamtez,Hifi klub ve Smeckach.

Re: Transiwatt 140 studio, Transimix 140 studio konstrukční materiály?

2 Sinclair: Byl...

Re: Transiwatt 140 studio, Transimix 140 studio konstrukční materiály?

Kudlibabka: nezůstala Ti nějaká dokumentace od té TM140? Ke své sbírce Transiwattů, která čítá 19ks a do které patří i takové perly jako TW200 Stereo, nebo třeba TW100S, vyrobený jen v pěti exemplářích, se snažím mít i nějakou dokumentaci či schéma. Třeba u TW200 Stereo je to problém, on příliš složitý není, ale aby bylo možno schéma vykreslit, musí hlavní spojová deska ze zesilovače ven, což znamená odpájet a poznačit kupu drátů--na což je třeba hafo času, který momentálně nemám. Zajímá mne tam hlavně budič ve třídě A, budicí transformátor a napájení, protože to dává přes 2x 100W/8ohm. Pak ještě sháním TW2, předchůdce TW3G, který měl na konci jedny z prvních výkonových trazistorů Tesly, typ 0C16.

Web

Re: Transiwatt 140 studio, Transimix 140 studio konstrukční materiály?

Pokud by někdo potřeboval schema zapojení mixu z TWM 140 mohu oskenovat.

Re: Transiwatt 140 studio, Transimix 140 studio konstrukční materiály?

Pánové, to by bylo určitě záslužné, kdybyste poslali ty dokumentace nějakému sběrateli, který by je umístil k dispozici na web.
Napadá mě třeba Jakub Fulín http://www.pctun.czechian.net/tw/tw.html

Re: Transiwatt 140 studio, Transimix 140 studio konstrukční materiály?

2sinclair:bohuzel uz zadnou dokumentaci nemam

(upravil VAŠEK W 7. 1. 2013 21:20)

Re: Transiwatt 140 studio, Transimix 140 studio konstrukční materiály?

Zdravím všechny diskutující,
dokumentace mixpultů vycházela na pokračování v časopise "INFORMACE", který vydával ústřední výbor Svazarmu-rada elektroniky pro svoji potřebu. Tenkrát tam byla velká řada užitečných informací z elektroniky a hifi (pánové Dudek,Láb a Sýkora jako autoři, ó krásné doby bastlení a pájení hifi přístrojů).
O mixpultech "Transimix 120 Junior" a  "Transimix 140 Studio" to bylo v roce 1985 - 1986, schémata a popis funkce.
Konkrétně 140-cítka byla v čísle 5/1986 str.33-37, a v čísle 8/1986 str.37-40. Jednalo se o rozdíly oproti 120-ce. Protože řada desek byla stejná s tou 120-kou.
Vašek

Re: Transiwatt 140 studio, Transimix 140 studio konstrukční materiály?

Byl bych za dokumentaci k TM140 velmi vděčen /bez problémů i zaplatím/, bylo by třeba v tom mixu upravit úrovňový diagram, protože např. vstupní jednotky mají přebuditelnost celkem slušnou /asi 20dB, což je na tu dobu slušné/, ale sběrnicové zesilovače mají přebuditelnost téměř nulovou a navazující mastery jsou na tom opět s přebuditelností celkem dobře.
Pokud by někdo byl ochoten mi dokumentaci k TM120 a TM140 v papírové podobě poslat, bez problémů Vám ji zaplatím. Případně můžeme vyměnit za dokumentaci od nějakého vrábelského přístroje, která Vám chybí - mám např. kompletní servisy od A2200 a A2400, schémata TB500A i TB500B a spoustu dalších přístrojů. Schéma mixážní části zesilovače TWM140 bych rozhodně uvítal také.

Web

(upravil bayjay 5. 11. 2013 10:09)

Re: Transiwatt 140 studio, Transimix 140 studio konstrukční materiály?

Zdravím příznivce tohoto zesilovače. Dostal jsem se k jednomu kousku, který ještě musím zprovoznit. Ale přední panel je dost setřený - hlavně čísla na hlasitost a na přepínání vstupů. Ale i celkově je panel už takový omšelý..

Uvažoval jsem si nechat panel udělat (zřejmě QP) materiál bych na to měl....A nebo kdyby se u někoho z Vás našel nějaký hezký, zachovalý archivní panel?

Poraďte, díky smile

Edit: myšleno na TW140 S

(upravil sinclair 5. 11. 2013 0:19)

Re: Transiwatt 140 studio, Transimix 140 studio konstrukční materiály?

Budu na jaro /budu-li ještě živ/ jednu velmi zachovalou, velmi málo používanou TM140 i TM120 repasovat a upravovat. To znamená, že přístroj bude mít panel dole a bylo by možné jej oproti ukrutné pojistné záloze zapůjčit k okopírování, je velmi zachovalý a setřeno nemá vůbec nic, semtam v černém laku malý škrábaneček, který i já budu retušovat. Napřed ale musím zjistit, zdali dokážu sehnat takové množství některých z pasivních součástek - hlavně TGL5155, TFka a některé z potenciometrů - které jsou fakt v prdeli a u tak "velkého" mixu fakt nemám už chuť jeden pot po druhém rozebírat, čistit, konzervovat, mazat hřídelky silikonovou vazelínou a znovu skládat. Do 6 vstupů se to ještě dá, nad 6 vstupů je to práce tak pro Kalouska, sedícího kousek od Jirky Kajínka na Mírově smile
Schémata mixů TM120 a TM140 mi jeden dobrý člověk poslal, asi je Photoshopem trochu vyspravím a pošlu Kubovi Fulínovi, ať je zavěsí na svůj web. Anebo udělám na svém webu /když už za něj platím tak nechutný prachy/ nějakou podsekci s vyspravenými schématy všech TW, mám už i překreslené desky na TW40 a TW120, poctivě ale musím přiznat, že takovou babračku jsem nedělal já, ale jeden můj kamarád, který si chtěl TW40 postavit. Tak jsme se dohodli, že aby si to mohl v dobré kvalitě desek postavit on a třeba i víc lidí, překreslí to.

Web