Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 46 z 53)

Audioweb.cz » Zdroje signálu » Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

  Stránky: ««« 1 ... 44 45 46 47 48 ... 53 »»»

RSS

Příspěvky [901 až 920 z 1,053]

Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

No doprdele yikes To je jako fakt Jardo ? Není to nějakej pajc ? Za tohle chtít 600Kč sad

Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

nene, rozebíral jsem i 49 MHz, kde je akorát ten LC co to ladí na třetí harmonickou. 100MHz oscilátor je trochu jinej, to je colpitz laděnej na 5 harmonickou. Takhle vypadá každej crystek, moc se s tím hoši neserou smile

Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

No tvle, to je teda mazec. Asi v tuto chvíli nej co se týká poměru cena/výkon jsou ty NDK...

Kuky: Tak bohužel, tyhle crysteky nemám, mám jen ty monolitycký foxy a crysteky....

Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

yikes wtf...

na NDK mi nesedia cesticky, cele by sa to muselo zbastlit a musel by som otravit Jardu s aplikaciou big_smile

(upravil Dohnalik 13. 3. 2016 12:45)

Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

Chce to sehnat 22.xx a 24... MHz krystaly ve velikým pouzdře, ne ty nízký malý. Protože čím větší, tím nižší ESR, tím lepší výslednej oscilátor. to co tam dává crystek není nic intergalaktickýho, pravděpodobně to mají jenom přeznačenou obyčejnou čínu.
Sežente krystaly, nakupte jich hromádku třeba 50 a 50 kusů...nestojí to nic a udělám destičku na pořádný oscilátory kompatibilní s crystek big_smile Samořejmě to bude i s měřením...sedím zrovna vedle mašiny (no celýho racku) co jede do -170dBc na 10Hz.

Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

Já teda nevím jak s tou velikostí, ale kdžy se podívám a vyberu co nejpřesnější a nejstabilnější (oboje 10PPM) tak mi to žádný veliký pouzdro nevyhodí smile Většina už je dneska SMD...

Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

Je to predražené ale na druhej strane to funguje dobre a človek nad tým už nemusí rozmýšlať. Asi si ich aj tak objednám big_smile

(upravil Dohnalik 13. 3. 2016 14:48)

Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

Stabilita a přesnost není potřeba...spíš naopak, s velkým Q bývá problém. Možná se zkusím domluvit s ecomem, byl by o takovej oscilátorek zájem? Bylo by to určitě lepší jako crystek s zlomkovou cenou, ale počítám, že bysme museli vzít 100 a 100 kusů krystalů od každé frekvence.

V číně není problém ty krystaly sehnat, bereme je tam, ale distribuci se mi dělat nechce big_smile

BTW...když by se vzaly nějaký "horší" krystaly, tak ty se dají posunovat o + a - 100ppm ve frekenci takovým chytrým zapojením. Přemýšlel jsem že by bylo zajímavý udělal ultimate dejitterizátor destičku s něčm takovým...FPGAčko, dva tyhle oscilátory a zamklo by se to FLL nebo PLL smyčkou na příchozí třeba SPDIF signál. A máte čistý hodiny pro DAC a bitperfect audio bez sračkových ASRC smile
Čas je problém...momentálně dělám na úplně jiných projektech, ale kdyby se toho někdo ujal, tak ho můžu víst. Ty oscilátorky jsou hotový za den, to problém není. Sám bych je použil.

Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

Jardo, genialny napad, rad podporim aj finance nejaky prototyp, puvodne som uvazoval nad http://www.diyaudio.com/forums/group-bu … ost4357477 Ian's recklockingom s externym XO ale cele mi to pripada ako bastlina s kablami kam sa pozries, neviem ako z toho dokazu dostat rozumny jitter k DAC chipu, krystali predava Laptech myslim po MOQ 50ks ake si prajes, tu je o tom vlakno http://www.diyaudio.com/forums/digital- … lator.html

Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

Kurna, nemám čas big_smile
1. FPGA + malá SRAM možná
2. pierse oscilátor s varikapem ovládaným krystalem, tj změna frekvence napětím +-200ppm dosahujem bez problému
3. malej DAC čip (asi stačí nějakej 12-16 bitovej SAR) kterej bude řídit ty varikapy
4. ultra low noise zdroj pro ty oscilátory (dá se udělat pěknej s NE5534, cca -170dB na 100Hz)
5. reclock za FPGA na zbavení se jitteru na všech I2S linkách

Najděte mi člověka, kterej udělá slušnou desku pod mým vedením a pokud by dokázal napsat něco ve VHDL, neuškodilo by...ale počítám, že takovej nebude, takže bych to udělal já. Taky mám dilema jestli to uvolnovat opensource...abych pak neviděl tu technologii a oscilátorky v každým DAC big_smile

Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

neke, uz mas big_smile

kreslit neviem takze s doskou nepomozem sad ale inak zozeniem a kupim co bude treba pripadne pomozem s pajenim, mam tu 3x I2S streamer v ruznej kvalite takze na test variability zdrojoveho signalu a zpetne otestovanie by to mohlo stacit smile
este by sa mozno na konci hodil vystup s a bez izolatoru pre tych co izolator pred DAC chipom nemaju
s tym NE5534 ako voltage reference tu mam zrovna jeden 12V smile
opensource je na tebe...

Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

S deskou bych pomohl, ale doma budu az koncem dubna, spis zacatkem kvetna, to se asi nekdo nabidne drive...

Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

tak som zistil ze ma Mouser dopravu nad urcitu ciastku zdarma takze by som mohol vziat 2x 22.579 a 2x 24.576 od CCHD-575, co ty nato Jardo? alebo trvas na tych krystaloch? dle datasheetu by mali byt zapuzdrene 5x7.5x2.5mm

Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

To bych vzal raději NDK od customworks, než 575, na co je chceš?

Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

jednu sadu som chcel na upgrade tohoto a tu druhu na jitter killera smile

(upravil Dohnalik 17. 3. 2016 15:00)

Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

Na jakýho jitter killera? Upgrade toho cos poslal nebude mít vůbec žádnej přínos, ani malinkej...to CPLD do kterýho ty clocky jdou má jitter o několik řádů vyšší, než ty oscilátory co tam jsou. Vypadá to jako nějakej nedomyšlenej návrh smile

Osobně bych tam nechal oscilátory co jsou, vytáhl si MCK přímo z nich a udělal malou reclock destičku, která se na to nasadí a reclockuje výstup.

(upravil Henri 20. 3. 2016 21:05)

Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

-

Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

tym jitter killerom som myslel planovany dejitterizator, tato doska je uz na ceste takze som chcel spojit prijemne s uzitocnym, je to len upravene Amanero so stejnymi driverami, pokial myslis ze nema cenu menit hodiny a napajanie ktore som mal v planu rad sa nato vyprdnem a pojdem do niecoho lepsieho, kazdopadne sa vraciame k stejnemu tematu a to je tvoj cas a chybajuci kreslic big_smile a pokym sa nenajde kreslic alebo nepockame do kvetna na Psykopatha nemam co robit a to ja nerad smile

Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

Ahojte,

stale vsetci busy? uz mam skoro hotovy upgrade streameru a pokial nebude USB->I2S tak nema cenu pokracovat...
...inak to DSDcko tlaci neskutocnu dynamiku big_smile

(upravil luta 2. 9. 2016 12:54)

Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

Protože nějak nic nestíhám a pořád se točím kolem zařizování a práce kolem domu, přemýšlím, že bych uvolnil podklady pro výrobu dps na PCM1794 DAC i s dokumentací, kterou jsem k němu dával. smile

A s tím AK4490 nevím jak dál. Nemám na to čas a leží mi tu v tom peníze za materiál - všechny drahé IO mám nakoupené. Neměl by někdo zájem ?

Web

Příspěvky [901 až 920 z 1,053]

  Stránky: ««« 1 ... 44 45 46 47 48 ... 53 »»»

Audioweb.cz » Zdroje signálu » Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£