Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 10)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » DPA vs. HYPA

  Stránky: 1 2 3 ... 10 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 184]

Téma: DPA vs. HYPA

Doposud jsem zesilovače P. Dudka považoval za jakousi špičku tuzemské hifitechniky. Objevují se ovšem na některých webech srovnávaví recenze, ve kterých DPAčka dost propadají ve srovnání se zesilovači HYPA (CustomWorks.cz). Jsou ty hypíci fakt takový děla?

Re: DPA vs. HYPA

DPA je stará řada zesilovačů. Ve své době určitě byly na špičce tuzemských konců, ale musí se vzít v potaz doba vzniku.
Adekvátním soupeřem pro CustomWorks by spíš byly zesilovače TYA.

Re: DPA vs. HYPA

Já slyšel v klidu oboje...v klidu a soustředěně...hrají podobně, nicméně ne stejně...ale byl bych hrozně zvědavej, kolik z vás  by umělo už jen popsat, v čem je rozdíl, ne napsat, co je lepší, ale V ČEM JE TEN ROZDÍL...a bez toho, aby hodnotící slyšel názor druhejch...lze popsat rozdíl proti Krellu, Passovi, Brystonovi, protože ty jsou navrhovaný s jinou filosofijí...ale sorry milí hifisti, na tohle naprostá většina z vás nemá....

Re: DPA vs. HYPA

Souhlasím s Kazzatelem. Asi jako každý tu, mám rád kvalitní ozvučení. A určitě nemám hudební sluch, ale i kdybych měl, nevím, jestli bych poznal rozdíl dvou kvalitně podobných zesilovačů, kdybych je třeba střídavě přepínal mezi sebou. Pokud to někdo dovede rozeznat, tak potom má cenu hodnotit, který z nich hraje lépe, případně v čem lépe.

Web

(upravil DJ_Rix 13. 7. 2012 17:36)

Re: DPA vs. HYPA

Já bych se zeptal na jednu věc,která s tím poznáním souvisí a vrtá mi dlouho v hlavě.
Mě je 32 let,předloni jsem prodělal škaredý zánět středního ucha. Dodnes cítím že to není jak to bývalo dříve,každopádně po půl roce jsem byl na audiogramu a úplně OK to není,jsou tam směrem nahoru propady...

V souvislosti s tím by mě zajímalo,jak může 50let a starší člověk,který už na tom obvykle se sluchem je tak,že končí někde na 12kHz,když hodně dobře tak na 15kHz,zhodnotit kvalitu zvuku toho či onoho zesilovače? smile
Nebo jsou rozdíly a ona zmiňovaná schopnost poznat rozdíly mezi zesilovači založená na něčem jiném? Na zabarvení zvuku v nižších kmitočtech,nebo v čem?
Pár zesilovačů a beden jsem už slyšel,ale že bych nějak dokázal složitě popisovat a definovat ty rozdíly,to asi ne. Poznal jsem dokonce i výměnu kabelů k repro,narozdíl od spousty jiných mě osobně zvuk s RG213 kabely vadil až sral.....

V čem to tedy je ?

A to ponechme stranou to,že člověk ne vždy je schopen poslouchat a nemalou měrou se na okamžitém vnímání podílí to v jakém rozpoložení člověk je-já to tak alespoň mám.

Re: DPA vs. HYPA

Je to zajímavý, a máš naprostou pravdu. Taky cítím, že mi něco sedí víc a něco ne, ale nejsem schopnej nějak konkrétně vyjádřit CO. Prostě je to nějakej celkovej pocit z projevu zesilovače, jako celek, kterej nedokážu rozložit.
A s tím sluchem- po třech letech používání foťáku se mě kamarád zeptal, proč ten foťák pípá- koukal jsem na něj jak virus na doktora- o žádném pípání jsem nevěděl.

Web

Re: DPA vs. HYPA

Tak já slyším podle mě dobře,ale asi neumím takový ty "odborný" a nebo zakudrlinkovaný popisy co a jak,proto jsem čekal že třeba někdo napíše jak to je,zatím slyším jen jak hifisti na to aby něco popsali nemají,nejen tady.

Re: DPA vs. HYPA

ja by som predpokladal že pri hype bude poznať už ten rozdiel vo výkone

Re: DPA vs. HYPA

customworks, to je nějaká quartovina? uui

Re: DPA vs. HYPA

Tady se někdo právě probudil..:)

(upravil Basstl 13. 7. 2012 20:54)

Re: DPA vs. HYPA

Pro ty, co nevědí o co jde wink
http://www.customworks.cz/

(upravil Zorg 13. 7. 2012 21:13)

Re: DPA vs. HYPA

Tak to jsem si taky našel, hlavo big_smile

BFU43 napsal:

Tady se někdo právě probudil..:)

No, o audio se zajímám tak jednou, maximálně dvakrát za deset let lol
Halt od doby, co tomu tady antonio utnul tipec to jde nějak mimo mě uui

Re: DPA vs. HYPA

rozdiel medzi zosilovacmi mozno bude pocut viac ludi, ale popisat ten rozdiel slovami je asi dost problem. je vobec nejaka "oficialna" terminologia, ktora je na toto urcena? pre niekoho moze byt vsevravne aj medove stredy a ametove vysky.

(upravil kazzatel 13. 7. 2012 21:53)

Re: DPA vs. HYPA

Ale hovňajs, nemyslel jsem tím popisem nějakej hifistickej newspeak, ale to nejde vysvětlovat takhle per huba, nýbrž musí se použít názornejch příkladů, což tady nejde...tady je akorát našlápnuto na pořádnou kusejrovštinu a na tý já se odmítám podílet...

(upravil Hordek 28. 6. 2014 12:34)

Re: DPA vs. HYPA

.

Re: DPA vs. HYPA

No jo, co když z té jedné jeskyně netopejři odletivší zamíří ihned na lov, zatímco z té druhé poletí Ozzymu v ústrety ? Tohle je třeba taky zohlednit lol .

Web

Re: DPA vs. HYPA

Zjevně bude třeba dotaz poněkud konkretizovat.
Postavme proti sobě dva mosfety přibližně stejného výkonu: DPA386 a HYPA A100. Jako zdroj signálu S/PDIF z PC, externí DAC a třípásmové komerční repro střední třídy. Poznám rozdíl?

(upravil babakus 13. 7. 2012 23:02)

Re: DPA vs. HYPA

trachta: možná ano, možná ne wink Tohle ti nikdo neřekne, protože je to silně individuální. Někdo nepozný cirkulárku od houslí, někdo naopak rozliší i sebemenší rozdíly.

Re: DPA vs. HYPA

kazzatel: To je fakt,jeden názornej příklad vydá za tisíc teoretických popisů. smile
Je mi jasný,že to asi není možný popsat takhle někde na fóru,škoda. sad
Doufám že budu někdy mít příležistost se takového názorného příkladu zůčastnit a třeba se i s Vámi osobně setkat a na tohle se zeptat smile

Tedy chápu to tak,že i v pokročilejším věku,kdy člověk nutně slyší už hůře než mladší ročníky to není jen o kvalitě sluchu a stojí za to jít za kvalitním poslechem...
Já osobně jsem nikdy nechápal ty popisy jako jemné výšky,řezavé výšky a podobně,ale hodně jsem si všiml především středního a vyššího pásma,kde ty rozdíly opravdu jsou (resp. já je tam slyším)....a to i na laciné spotřebce,právě tam jsou asi ty rozdíly nejpatrnější a slyší je i někdo bez poslechových znalostí. uui

(upravil Zorg 14. 7. 2012 0:00)

Re: DPA vs. HYPA

pardón za hifistický hnůjspeak, ale já třeba poznal (na vždy jinak stejné podprůměrném řetězci) na různých zesech "drsnost na výškách" nebo naopak "upatlanost" (taková ta "milosrdná" aby si člověk na první poslech řek že je tam "čisto"), poznal jsem i "důraznost" např. na rytmičáku/bicích, že "neuhne" big_smile a tak, no a samozřejmě na basech se imho dá poznat dost věcí, jak je na tom zdroj a tak. a samozřejmě věřím, že jsou lidi, co jednotlivý věci bezpečně poznají i si vysvětlí.
pardon za takovýhle výrazivo, ale stejnak když na tom pak poslouchám věci co prošly hlavou od Marshalla lol tak jsou asi některý věci šumák, takže pro mě zes hlavně parně udělanej, aby mi při mé tetřevnosti někdy nestřelil do xichtu lol

Příspěvky [1 až 20 z 184]

  Stránky: 1 2 3 ... 10 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » DPA vs. HYPA

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£