Re: Projekt MIR50

A čím vás zrovna tenhle typ tak láká ? To už není o tom, " co zbylo v šuplíku "....

(upravil right13 5. 8. 2012 9:46)

Re: Projekt MIR50

zaujímalo by ma či tam nie je niečo kritické . Podla rád kazzatela sa naozaj dala ta doska zmenšiť a rozumnejšie využiť miesto.  čo by sa dalo ešte vylepšiť ?

Pokial je predok v poriadku , prekreslím to na TO126 a TO-3. To už bude na šuflíkovky smile

Web

Re: Projekt MIR50

Vyblbnúť sa - stále nás to baví a to aj s tvojími konštrukciami. Nebude to šuplíkovými zásobami, veď nie len DjRix toho má porobené neúrekom. Je to proste záľuba a zároveň nevyhnutnosť. Ja len pozorujem a ticho v dobrom závidím ako a hrajú. Mám taktiež plnú hlavu nesplnených snov, realita je však drsnnejšia.

Inak som rád že si nezanevrel nadobro nad všetkými fórami a že ťa občas je vidieť a počuť... Veľa zdaru.

(upravil DJ_Rix 5. 8. 2012 12:23)

Re: Projekt MIR50

Přesně tak smile je to koníček,mě osobně jak jsem psal baví to šťourání v tom smile Kdybych zapojil všechny zesy co mám doma,můžu zvučit sídliště big_smile Zároveň se učím stále za pochodu,pomohl by nějaký učitel a průvodce,ale holt dnešní doba je taková,že informace jsou cenný artikl a mnohým se už nechce plýtvat energií sad Ale já se nevzdám lol

Tu DPS bych ale dělal jen ve verzi pro TO-264,pouze pokud by byl enormní zájem o TO-3 by se udělala i ta,co?

Re: Projekt MIR50

jasné , ja asi kúpim  2SA 1943/2SC 5200  a ako budiče 2SC 4793 / 2SA 1837 prípadne nechám BD139/140 , pri pôvodnom napájaní , dúfam že sa mi to podarí nakompenzovať.

Web

Re: Projekt MIR50

BéDéčka ale mají jinak vývody,nejde jen tak osazovat buď BD,nebo 2SA/SC,proto jsem chtěl ten uni budič,aby tam byly oboje otvory......

(upravil right13 5. 8. 2012 14:56)

Re: Projekt MIR50

ja viem že majú , preto som to spravil na TO220 . Cenový rozdiel je cca 3 kačky na tranzistore ...  oproti BDčkam . Navyše,mne nič nebráni vyrobiť si kombináciu akú chcem smile Na laborovanie je asi lepšia hentaká redukcia, vo finále by som ju už nedával ... neviem,upravím to jak chcete vy, mne je to jedno


EDIT : Do prvého príspevku budem pridávať aktuálne verzie ... Verzia TO3+126 by som bol rád keby už bola uzavretá . Jedine žeby sa tam našla nejaká vážna chyba ...

Web

(upravil DJ_Rix 5. 8. 2012 17:10)

Re: Projekt MIR50

Asi by bylo dobré,aby jste do vedlejšího vlákna upřesnili jakou verzi DPS budete tedy chtít,jestli na TO3 nebo TO247.

https://www.audioweb.cz/viewtopic.php?id=16601


right13 : poslal jsem mail

Re: Projekt MIR50

ak sa nič nepokazí , chcel by som mať do piatku funkčný kus s TO264 +TO220 s osadením 2SA 1943/2SC 5200 , budiče 2SC 4793 / 2SA 1837 od Toshiby. Napájanie by som chcel nechať +/- 34V . Potom dám vedieť, dúfam že problémy nebudú žiadne .

Web

Re: Projekt MIR50

Jaký má minimální úbytek proti napájení tento zesilovač ? Dejme tomu při 50W/4R ?

(upravil right13 5. 8. 2012 17:41)

Re: Projekt MIR50

prosím ? ako to myslíš ? nerozumiem celkom. Aký úbytok ?

Web

Re: Projekt MIR50

To si přece Vašku umíš lehce spočítat nebo odhadnout.... smile

Re: Projekt MIR50

Odhaduju kolem 5-6V smile

Re: Projekt MIR50

kazzatel: Ale ja jsem se jaksi neptal na to jestli to vim, ale jestli to vedi zdejsi pajcovatele ?
Jak vidim, nekteri ani nerozumi na co se ptam.
Ano, je to pres 5V pri 5A vystupniho proudu (max. pri 50W/4R), pri 10A to bude uz kolem 7V.
Treba takovy Leach je na tom podobne a neni to moc dobra hodnota z hlediska vyuziti napajeni, tj. ucinnosti.  pri max. vykonu

(upravil right13 7. 8. 2012 9:48)

Re: Projekt MIR50

danhard: áno,nerozumiem na čo sa pýtaš , čo je na tom zlé ? Mohol by si  aspoň v skratke napísať o čo ide. Prosím.


čo sa týka toho pajcovania , ako som písal , schéma bola uverejnená Pánom Dudkom v amatérskom rádiu , úpravy spravil reeb .
Nechcem aby sa tu rozpútala vojna , slušnosť káže ... Pánovi Dudkovi som v začiatku písal e-mail a nepovedal mi že to robiť nemôžem alebo nijak neobmedzil moju činnosť, nemá prečo pretože to už nie je pôvodné DPA (aspon nie kópia 1:1).

Web

Re: Projekt MIR50

95% konstrukcí je na tom podobně a amatérskejch ještě víc...účinnost zajímá tak leda muzikantský dyzajnéry....

Re: Projekt MIR50

trošku som nad tým pouvažoval , nemyslel si tým úbytkom straty na polovodičoch ? konrétne na výkonových prvkoch - t.j. koľko energie sa premení na teplo ?

Web

(upravil danhard 7. 8. 2012 10:30)

Re: Projekt MIR50

Ano, v Zimbabwe zase biji slony.

Znamena to snad, ze se o to konstrukter zesilovace jako o nepodstany parametr nema zajimat ?

ps. 95% je pomerne presne vyjadreni, na to jsi prisel nejakou statistikou, nebo jsi si ho vymyslel ?

Re: Projekt MIR50

Vidím Rajte, žes to smazal...ale já to zaregistroval a budu si to pamatovat...nic jsem ti nezakazoval a nenamítal, naopak chtěl jsem ti pomoct, ale takovýhle přístup prosím ne...přečti si, co jsem napsal Rixovi...z tohohle mi vostává akorát pachuť v hubě...měl jsem ještě několik konstruktivních poznámek, ale po tomhle si je nechám pro sebe...mnoho zdaru...

(upravil right13 7. 8. 2012 10:34)

Re: Projekt MIR50

ale ja som to nemyslel zle sad  práve naopak , chcel som aby sa predišlo zbytočným hádkam ,  pretože ich je plné fórum . Chcel som len poukázať na to že nič nekopírujem ani podla naších najvyšších.

Web