Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Sansui AU-X301i - problém s levým kanálem

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [16]

(upravil mr.garisson 29. 6. 2012 20:38)

Téma: Sansui AU-X301i - problém s levým kanálem

Ahoj,

potřeboval bych poradit ohledně zesilovače Sansui x301i. Jedná se o problém, kdy jeden kanál nehraje dynamicky jako ten druhý. Mám na mysli slaběji. Pravý kanál hraje perfektně. U toho levého mám taky pocit, že nehraje celé spektrum, tj velmi slabý na nízkých kmitočtech. Když dám váhu na levou, tak i když ho vybudím docela dost, tak prostě ty nízké kmitočty tam nějak nejsou. Zkoušel jsem i prohazovat repro, kabely, ale levý kanál si pořád mele svoji. Podle dílenské příručky jsem nastavil klidové napětí na koncovém stupni na udávaných 5-+2mV. Pravda, že ten pravý šel nastavit v pohodě, ale levý byl dost problém, než jsem ho dostal na těch 5mV. Každopádně tímto se taky nic nezměnilo. Dokonce jsem voltáž zvýšil na 11mV, ale žádný efekt. V příručce je to na straně 8/12 "5. Adjustments" (pdf zde: http://uloz.to/xj4qQKd/sansui-aux201i-301i-amp-pdf) Ještě podotýkám, že výstupní napětí bylo shodné na obou kanálech. V příručce jsou i komlet schemata a dps.

Nevíte jak na to? Kdo by v Brně a okolí uměl zesík proměřit, případně navrhnout postup řešení? Mám na to akorát multimetr, kerý moc přesnosti nepobral.

Díky předem za vaše rady.

Doplnění:

Když přepnu do režimu loudness (tlašítko loudness), tak to jakoby není poznat a problém je nějak potlačen. Nicméně to nechci zametat pod koberec, aby se to nezhoršilo a něco neodešlo.

Edit 29.6.2012:

Zesík je u Rixe, tak uvidíme, co naměří.

Re: Sansui AU-X301i - problém s levým kanálem

Můžu ti to eventuelně spravit,ale bude něco stát a bude to nějaký čas trvat. Pokud máš zájem ,ozvi se.

Re: Sansui AU-X301i - problém s levým kanálem

Mě by to stačilo změřit.

Re: Sansui AU-X301i - problém s levým kanálem

V tom případě asi nemohu sloužit. Správná diagnostika závady je 70% úspěchu a také ceny,vyměnit tranzistor už dokáže kdekdo.....

Re: Sansui AU-X301i - problém s levým kanálem

Poslal jsem ti majla. Potřeboval bych celou věc konzultovat. Samozřejmě, že diagnostiku ti klidně zaplatím.

Re: Sansui AU-X301i - problém s levým kanálem

Ještě doplním dotaz. Než začnu se zesákem otravovat Rixe, tak se zeptám na výstupní napětí. Klidové na jednom kanálu 38 mV a na druhém 28 mV. Když jej vybudím, výsledek je stejný, tj. rozdíl těch 10 mV. Nastavoval jsem trimry, dokopal jsem tam hodnotu papírových 5 mV, ale levý kanál šel dost blbě, jakoby byl špatný trimr. Rýpat se mi zatím do zesu nechce, raději bych zkusil nejprve všechny možnosti.

Re: Sansui AU-X301i - problém s levým kanálem

Ty trimry bývají jedna z věcí,která bývá kaput,například trimr na kliďák takhle nakoplý dokáže klidně poslat ten zesilovač do křemíkového nebe,při pokusu o nastavení ztratí běžec na krátko kontakt,kliďák vyletí do závratných výšin a je po tranzistorech.
Dovez to,já se na to mrknu,takhle hrozí že do toho budeš tak dlouho vrtat až to popravíš,vážně.

(upravil mr.garisson 6. 7. 2012 6:50)

Re: Sansui AU-X301i - problém s levým kanálem

No jó porád... smile Máš dneska čas? Dovezl bych ti to do práce.

Edit 6.7.2012:

Tak jsem dovezl zesilovač od Rixe. Perfektní práce, harje perfektně. Vyměněno výstupní relé, několik elektrolytů ve zpětné vazbě, nastaven kliďák a změřeno. Na výstupu je nových 83 W na kanál oproti původním, výrobcem udávaným 65 W.

Rixi díky, všem doporučuju, pokud se necítíte na opravu, svěřit stroj Rixovi.

(upravil DJ_Rix 6. 7. 2012 9:06)

Re: Sansui AU-X301i - problém s levým kanálem

Jsem rád že jsi spokojen,tak ať dlouho spolehlivě slouží! smile

BTW,zapoměl jsem ti to včera říct,kliďák je nastaven na větší hodnotu než udává výrobce,těch původních 10mA na konec je šíleně málo,nastavil jsem to na 30mA (cca 11-12mV na emitorácích).

Re: Sansui AU-X301i - problém s levým kanálem

Ze by novy "Sinclair"?

Rixi troufl by sis na starou Teslu? Mam tu jednu AZS218 v zalostnem stavu. Zoxidovane isostaty se spatnym kontaktem, chrastici potiky a jeden par konc. trandu topi vic nez ten druhy.

Bych si to opravil sam ale nemam na to vubec cas. Kdyztak klidne pres mail.

Re: Sansui AU-X301i - problém s levým kanálem

To DJ_Rix: No... jako nevím, co to s tím udělá, ale zatím to nějak zvlášť netopí a navíc mám na teď na všech strojích hozené ventilátory. Ten zvuk je o hodně čistčí na výškách a středech, ale ten spodek není nějak slyšet. Možná to bude těmi TVM, co na tom mám. Jak to u Tebe hrálo spodek?

Re: Sansui AU-X301i - problém s levým kanálem

jpaseka: Honzo ozvi se na mail,klidně se domluvíme.

mr.garisson: jj,proto je to nastavený na 30mA,navíc oni tam mají dost debilně udělaný snímání teploty,tak to s teplotou trochu vandruje,víc bych nedával. Ten lepší vršek má právě na svědomí ten větší kliďák,není to navrchu tak mázlý.......spodek byl naprosto OK,vždyť jsi to u mě slyšel na dvojkách smile

Re: Sansui AU-X301i - problém s levým kanálem

Jj. Slyšel. Právě že jo... Asi jsem hluchej ze stavby, to se za pár dní zlepší, ucho se přizpůsobí.

Re: Sansui AU-X301i - problém s levým kanálem

Harisone, vzhledem k tomu, že jseš ještě ve znalostech týhle problematiky naprostá virgo intacta, tak stůj hab acht a šoupej nohama, tj. přestaň dávat rady coby kdyby...máš asi sračkový bedny, tak nečekej žádný zázraky....

(upravil mr.garisson 9. 7. 2012 12:49)

Re: Sansui AU-X301i - problém s levým kanálem

A komu dávám rady coby kdyby prosím? Jestli to teda bylo na mě (garisson-harison).

Re: Sansui AU-X301i - problém s levým kanálem

Chystám se vyměnit trimry pro nastavení klidového proudu zesilovače. Původní vypadají, že jsou uhlíkové. Mám použít opět uhlíkové nebo můžu použít i cermetové? Cermetové by mely být jemnější, což je u nastavení klidového proudu výhoda.

Příspěvky [16]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Sansui AU-X301i - problém s levým kanálem

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£