Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 2)

Audioweb.cz » Autohifi » zapojení dvou zesilovačů

  Stránky: 1 2 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 24]

Téma: zapojení dvou zesilovačů

ahoj chtel bych si zapojit dva zesilovače do auta  jeden na subwoofer a druhý na středy a víšky jen nemužu nikde najit žadne schema nic tak kdyby my mohl někdo pomoct moc dekuju

(upravil golfikR32 16. 6. 2012 21:40)

Re: zapojení dvou zesilovačů

Ahoj,musíš z toho jednoho natáhnout RCA(cinche) do toho druhýho:)...Tudíš na těch zesilovačích máš(doufam) input,output.Do toho prvního natáhneš RCA kabely od autorádia do zdířky input.Pak z toho zesilovače natáhneš RCA kabely ze zdířky output do druhého a tam je zapojíš do zdířky input....Jinak i ten druhej zesilovač musí být samozřejmě napájenej.

http://www.autoradiahifi.cz/page.html?c … &id=34

Re: zapojení dvou zesilovačů

ahoj diky ale tohle zatim docela chapu spiš my dělá problém napájení  a ješte jestly budu muset i zapojit na dva zesilovace taky eště jednu baterku nebo kapacitor ??????

Re: zapojení dvou zesilovačů

stačí poriadny kábel 10-16mm2 smile)

Web

Re: zapojení dvou zesilovačů

radsej dajaky 35-50qmm kabel nech mas rezervu ne jak tipek ti poradil ze 10-16qmm take tenke snurky do topanok nekupuj zbytocne ztraty budes mat

Re: zapojení dvou zesilovačů

jozef11: no nevim proc tahat po aute svarovaci kabely smile pri delce kabelu 5m a 16A proudu (to je 200W prikonu) je na 10mm2 kabelu ubytek cca 0.14V coz je 1%. Pokles napeti diky ruznym prechodovym odporum (spoje na baterku a zes atp) bude srovnatelny ne-li vetsi. Ale pokud nekdo ma pocit, ze kdyz tam da par kilo medi navic, bude mu to hrat lip, proc ne smile Proto se k zesum co nejbliz davaji ty kapacitory, aby pokryly ubytek napeti ve spicce, tlusty kabel to nezachrani

Web

Re: zapojení dvou zesilovačů

kabely mám 21.4mm 


pzwak řikaš teda že je potřeba na dva zesilovace sehnat jestě kapacitor ???

Re: zapojení dvou zesilovačů

nemyslim si, v pripade ze uz tam jeden mas a zesilovace budou u sebe (kratke kabely) tak by nemusel byt potreba. Zalezi taky na tom, jaky prikon / vykon zesilovace budou mit... Vetsinou se uvadi 0,1F na 100W RMS a kapacitor by mel byt do 0,5m od zesilovace. Kapacitor jako takovy se projevi vice na nizkych kmitoctech, tedy vice na zesu pro sub.

Web

Re: zapojení dvou zesilovačů

v spickach sa to prejavy ma stym skusenost a viem co pisem taze radsej poriadne kable a baterku jak dokupovat este capacitor to je somarina a a 1F ty spicky na dvoch zosikoch neudrzi

Re: zapojení dvou zesilovačů

jozef11: neudrží? Nějakej kondík je ptákovina když z tý baterie netaháš víc jak kilowatt. Pak už to smysl má. Bratranec má v autě 600W sub a žádnej kapacitor prostě nepotřebuje.
tetos1: jakej výkon maj ty zesy?

Re: zapojení dvou zesilovačů

http://www.ahifi.cz/zesilovac-fli-loaded-900s.html

http://www.ahifi.cz/zesilovac-jbl-gto1004e.html

tohle jsou mé zesilovače



http://www.ahifi.cz/subwoofer-fli-frequency-12.html
a tyhle dva subwoofery

(upravil babakus 4. 7. 2012 13:24)

Re: zapojení dvou zesilovačů

pzwak: co mu to radíš za hovadiny? Jaký 0,1F na 100W? Pamatuj si, že ten tvůj "kapacitor" je jenom naprosto zbytečná kravina. Neraď mu takový nesmysly!

Yeayer: není potřeba ani nad kW.

tetos1: natáhni pořádnej šlauch do od baterie k zesilovači. Místo vyhozených 2000,- za "kapacitor" investuj do mědi. Ono se ti to vrátí pouze v dobrém. A ani 35mm2 není nijak extra tlustej kabel, aby se to nedalo protáhnout přes celé auto. Pak už si tam napojuj co chceš a budeš vědět, že to ten přívod udrží.
Klidně použij třeba jenom 16mm2, to ti udrží v pohodě taky...

Re: zapojení dvou zesilovačů

babakus: Ptal se na nej, tak jsem odpovedel. Psal jsem "uvadi se 0.1F na 100W / RMS". Nerikal jsem, ze ho tam ma davat. A taky jsem psal, ze nemusi byt vubec potreba smile Kazdy si muze do auta vrazit, co chce - ja bych si kapacitor do auta tedy rozhodne nedaval, bylo by mi lito penez... smile

Web

Re: zapojení dvou zesilovačů

babakus: podle mě je kapacitor taky zbytečnost, ale když bten zes tahá kilowatty tak na škodu není smile. Nějakejch 900W nebo kolik tam tetos1 má, tam je kapacitor uplně na <->.

Re: zapojení dvou zesilovačů

pzwak: Jenže jakmile něco takového napíšeš, může to vzít dotyčný vážně...

Yeayer: Věř, že i při kW je to zbytečnost... Čti https://www.audioweb.cz/viewtopic.php?id=458

(upravil Benazi 4. 7. 2012 17:10)

Re: zapojení dvou zesilovačů

vyzkoušej a uvidíš.

Re: zapojení dvou zesilovačů

vyzkouším teda jinak diky moc smile

Re: zapojení dvou zesilovačů

babakus: Když máš baterku, která Ježíšovi prošla rukama, tak mi to jako zbytečnost nepřijde. Jestliže máš starou jeden dva roky, tak radši karton cigaret a k tomu pár piv... Každopádně - nikdy bych si to nekoupil a nikomu to ani nedoporučil.

Re: zapojení dvou zesilovačů

babakus: sypu si popel na hlavu, priste nebudu radej psat nic smile

Web

Re: zapojení dvou zesilovačů

Ja by som sa rád opýtal, či má význam ťahať od baterky spredu aj mínusko, resp. kedy to význam má a kedy nie

Příspěvky [1 až 20 z 24]

  Stránky: 1 2 »»»

Audioweb.cz » Autohifi » zapojení dvou zesilovačů

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£