Téma: Použití Schottkyho diod

Chlapi jsem absolutní laik a kamarád mi chce trošku potunit zesilovač Marantz PM8000 a v různých fórech se mimo jiné doporučuje použití Schottkyho diod v můstku zdroje. Nikde jsem k tomu nic bližšího nenašel a tak bych se rád zeptal, jaké mají tyto diody oproti běžným výhody, jak se zapojují a jestli má smysl používat je i ve zdrojích třeba k DACu nebo to má efekt jen u zesilovačů? Díky moc za Vaše případné odpovědi !!!

Re: Použití Schottkyho diod

Jestli myslíš normální zdroj s trafem na 50 Hz, tak je to blbost. Výhoda schottkyny je v rychlosti vypínání/zapínání a v menším napěťovým úbytku v propustném směru než u klasiky s přechodem P-N.

Web

Re: Použití Schottkyho diod

přesně tak. mnohem rozumější je tam nechat ty, co tam jsou (za předpokladu, že je kolem nich navrženej vhodnej RC článek na potlačení zákmitů jež vznikaj při přechodu napětí nulou).
nebo (když už nahrazovat) je nahradit typama, jež jsou dle výrobce označovaný jako "soft recovery".

Re: Použití Schottkyho diod

V různých fórech je doporučována kdejaká hovadina. Co tak na ten zesík přilepit imitaci chromovanýho vejfuku, nápis "Jezdím na Castrol" a "Pole position" ? Možná i nějaké modré LED dospodu....

Web

Re: Použití Schottkyho diod

Díky za Vaše postřehy chlapi, teď už aspoň vím, že je to kravina a nemusím se tím dál zabývat.
To Sendy: já už mám 55, takže na podobné kokotiny ve stylu "Rychle a zběsile", které popisuješ mě neužije... wink