Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 3 z 16)

Audioweb.cz » Reprosoustavy » Projekt 2p, nebo 3p sloupové reprosoustavy

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 ... 16 »»»

RSS

Příspěvky [41 až 60 z 301]

Re: Projekt 2p, nebo 3p sloupové reprosoustavy

Tak už zbývá jen čekat a nebo doufat, že najdu ještě nějaký projekt smile

Re: Projekt 2p, nebo 3p sloupové reprosoustavy

Dokumentace bude ke koupi jenom jakou součást stavebnice ? Tuším, že i check ji nabízí ke koupi extra za nějaký adekvátní peníz.

Web

(upravil MaBat 19. 6. 2012 20:36)

Re: Projekt 2p, nebo 3p sloupové reprosoustavy

Myslím, že dokumentace samotná bude i zvlášť, to už ale není můj byznys.

Pokud je někdo nedočkavý, klidně se do toho už může pustit. Maximálně ho to bude stát něco navíc na dalším poštovném za součástky, bude-li si je chtít sehnat sám. Samotné schéma výhybky bude jistě dostupné na vyžádání k sadě měničů, která už je dostupná. Pokud se vše zapojí dobře, není důvod, proč by to nemělo hrát tak, jak má...

Re: Projekt 2p, nebo 3p sloupové reprosoustavy

Teď projíždím repro od Monacoru a narazil jsem na Monacor SP-252E. Zeptám se proč se nepoužil tenhle? Je skoro za stejnou cenu, ale má větší zatížitelnost a lepší magnet. Dělala by neplechu impedance 4 Ohmy? Ted položim asi otázku pro lamy, ale jakto, že Totem, který má obě repro 8 Ohm má vý sledku pořád 8? Když budu mít dva 8 odpory, tak z nich neudělam 8, bud 4 a nebo 16, podle toho jak je zapojim. Vim že impedance neni to samé, ale i tak to trochu nechápu. To má na svědomí výhybka, že je z toho zas 8 Ohm výsledná impedance?

(upravil MaBat 19. 6. 2012 22:45)

Re: Projekt 2p, nebo 3p sloupové reprosoustavy

Výsledek mé snahy je tu k dispozici, ale nerad bych prozrazoval úplně všechno, proč je to právě takhle. Snad jen tolik, že SP-252E jsem hned z kraje zavrhl, není to zkrátka to, co jsem hledal, resp. potřeboval. Nejbližší pravděpodobně použitelný by byl až SP-250P.

Jo, i za to může výhybka, že je to celkově pořád 8ohm.
Tedy ono to 8 ohm ani tak skoro nikde není...

Pokud do toho sám nevidíš, tak nemá moc smysl nad tím špekulovat smile

(upravil palkic 19. 6. 2012 23:09)

Re: Projekt 2p, nebo 3p sloupové reprosoustavy

No mam vystudovanou energetiku, takže do tohodle úplně nevidim... A reprák se nechová moc jako asynchronnák třeba big_smile Ale tohle mě taky zajímá, projížděl jsem to tu, ale přímou odpověď jsem na to nenašel, nebo neumim ještě číst tak dobře mezi řádky big_smile Budu si to muset nastudovat. Nějaká literatura k doporučení o tomhle? A co by se stalo, kdyby se do Totemu dal bez úprav ten SP-250P? To by asi nefungovalo moc dobře, co? A byl by slyšitelnej nějaký výsledek vůbec? Já jen že v GESu ho maj za 1 250 Kč a ještě bych na něj měl slevu 10% na ISICa, tak vymejšlim...

(upravil MaBat 19. 6. 2012 23:35)

Re: Projekt 2p, nebo 3p sloupové reprosoustavy

Bez úprav by to nejspíš hrálo celkově hůř. Chtělo by to basreflexovou ozvučnici a bude to i jinak nepochybně trochu jiný, takže by se musela upravit výhybka, to všechno na základě novýho měření.

Ucelená litaretura k tomu prakticky neexistuje. V češtině sepsal základy B. Sýkora v seriálu pro AR (dostupné na webu), v angličtině snad Loudspeaker Design Cookbook od V. Dickasona. K měření existuje knížka od D'Appolita, ale to jsou všechno pořád víceméně teoretický věci, k praxi potřebuješ spoustu vlastního laborování. Jen tak časem získáš cit pro relevantní zdroje informací a můžeš se začít porozhlížet i na webu. Opačně to moc nedoporučuju smile

No a k problematice reprodukce jako takové je tu skvělá "Sound Reproduction - Loudspeakers and Rooms", F. Toole, to by měl být asi základ, chceš-li se o tom všem něco opravdu dozvědět.

Re: Projekt 2p, nebo 3p sloupové reprosoustavy

Jo ten seriál v AR jsem rozečetl před státnicema, ale pak jsem to musel odložit. Myslim že v tomhle oboru asi nikdy takovej cit mít nebudu, zas tak hluboko se do toho asi pokládat nebudu. Takže pořád vede Totem zatím.

(upravil MaBat 20. 6. 2012 9:42)

Re: Projekt 2p, nebo 3p sloupové reprosoustavy

big_smile

Pořád můžeš počkat, až to bude někomu hrát a zajet si to poslechnout, ať máš představu..

A jak už jsem psal, zatím můžeš zajít v Plzni k rotrovi, poslechnout si jeho domácí bedny se zvukovody, drivery a citlivými basáky (to je ta 5x dražší bedna, kterou jsem tu někde zmiňoval).

Totem - poslední stav:
https://i.postimg.cc/MvphVJGk/2073791.png

Re: Projekt 2p, nebo 3p sloupové reprosoustavy

Je ještě někdo, kdo má v plánu stavět Totemy?

(upravil rotr 20. 6. 2012 10:12)

Re: Projekt 2p, nebo 3p sloupové reprosoustavy

Marceli, sice jsi to někde zmínil, ale jak by dopadlo srovnani (myšleno, zda to ma cenu)TOTEM vs, 2p. 10PS26/10NW64 + celestion + zvukovod. Na začátku je uveden rozpocet 8k , který jsem pochopil, že není úplně podminkou. Tady bez vyhybky cca 11-12k.

Web

(upravil MaBat 20. 6. 2012 10:59)

Re: Projekt 2p, nebo 3p sloupové reprosoustavy

No to už jsi celkově někde na 15 tis. Lepší by to být každopádně mělo, tohle už jo. Hrálo by to z principu podobně, jako Tvoje 2,5pásma, akorát samotná PA desítka se pasivně hůř natahuje frekvenčně dolů, mělo-li by to hrát bez subů. Tady si myslím, že vyjde ve výsledku i líp použít něco "horšího", bohužel často se zároveň zhorší víc vlastností, než by člověk chtěl.

Než 1x10" bez subů bych každopádně raději postavil za stejný peníze velkou basreflexovou 12", 90 litrů nic není - to mají Tvoje bedny taky. Pořád jsou ty 12" takový zlatý střed, divím se, že to nechce stavět víc lidí. Přitom taková 12B100/R za 2650,- by na to mohla být víc než slušná.

Re: Projekt 2p, nebo 3p sloupové reprosoustavy

Nezbyde Ti, než to udělat jako Hi-End verzi TOTEMu. Problém bude ale zřejmě se zvukovodem. Spoléhat na to, že se zrovna uvolní kapacita na CNC ...., ale to už bych Tě zase tlačil do komerce.

Web

(upravil MaBat 20. 6. 2012 11:49)

Re: Projekt 2p, nebo 3p sloupové reprosoustavy

Teď  to moc nechápu.. Co má být high-end verzí Totemu? Snad ne ta 12".

Jinak kapacita CNC je volná, problém je, že kapacita obsluhy bývá vytížená jinde smile

Re: Projekt 2p, nebo 3p sloupové reprosoustavy

No pokud by ses někdy chtěl bednama této konstrukce (OSWG) živit, tak by bylo vhodné mít výrobu a distribuci zvukovodu ve vlastní režii, asi se dá spočítat, že se výroba formy vyplatí při X prodaných kusech. Osobně si myslim,, že už u RPM bys nebyl moc ve ztrátě.

Web

(upravil MaBat 20. 6. 2012 12:54)

Re: Projekt 2p, nebo 3p sloupové reprosoustavy

No živit určitě ne. To bych na tom musel být hodně špatně...
Hlavně na tom není v podstatě nic mého, kdybych chtěl něco prodávat, musel bych přijít s něčím aspoň trochu novým. Bedny postavené okolo OSWG prodávat nehodlám, ani vyrábět zvukovody, to mě zas nijak nemotivuje.

Nejlíp se samozřejmě dělají variace na téma 11/6.5/1", 8/5/1", 12"/7"/1",... - tam je těch možností tolik, že nikomu ani nepřijde, že je to ve skutečnosti pořád na jedno brdo smile

Re: Projekt 2p, nebo 3p sloupové reprosoustavy

Mam ještě jeden dotaz. Když by se Totemy porovnávaly s koupenejma bednama v ceně okolo 8-10k, jak by obstály? Totemy by vyšly okolo 7k, podle toho, jak by si člověk vyhrál s ozvučnicí. A to by byla cena jen zasoučástky, bez práce. V ceně komerčních beden je zahrnut vývoj, doprava, a marže výrobci, dodavateli atd... Podle tohodle předpokladu musej Totemy hrát minimálně jako bedny za 10k. Máš nějakou přibližnou představu, v jaký cenový kategorii ty bedny hrajou? Jestli ji si měl možnost porovnávat, nebo aspon odhadnout jak by si vedly.

Re: Projekt 2p, nebo 3p sloupové reprosoustavy

Nejlepší bude, když si to pak poslechneš sám, tohle je jinak jen planý teoretizování.

Kdyby to nebylo tak velký, dal by se udělat jeden pár putovní. Takhle nezbývá, než počkat, jestli se časem neuskuteční nějaké poslechové srovnání, kde bude těch beden vedle sebe víc. Navíc cena není žádné měřítko, nezávisle na ní se dají udělat jak dobře hrající bedny, tak totální šrot.

Re: Projekt 2p, nebo 3p sloupové reprosoustavy

Já vim, ale napadlo mě tohl srovnání ještě. Jen jsem myslel, jestli jsi to neslyšel náhodou s nějakejma jinejma bednama, jen tak pro srovnání. Sem hodně nerozhodnej člověk, tak chci vědět co nejvíc a být si jistý. Taky jsem přemýšlel před tím, jestli nekoupit hotový bedny za 10k. Ale postavit si svoje bedny mě láká a Totemy se mi líběj čim dál víc.

(upravil MaBat 22. 6. 2012 10:03)

Re: Projekt 2p, nebo 3p sloupové reprosoustavy

Kupovat bedny za 10k v krámu je IMHO nesmysl, bude to vesměs jen ošizená spotřebka (co např. by sis chtěl koupit?). To už si můžeš trochu přišetřit a postavit rovnou velké bedny s 12"WG, což je dle mě široko daleko vrchol toho, co můžeš postavit za náklady okolo 15 tis. (bez ozvučnic).

Totemy hrajou za tu sedmičku dobře, neboj. Ale rozhodně doporučuju si to nejdřív někde poslechnout.

Pravda ale je, že za 10k už by se asi dalo pohledat ve studiových monitorech, i když pořád to budou jen malé bedny. Nakonec i ty Behringery B2031P nehrajou za 5 tisíc úplně zle (po úpravě výhybky), hlavně už mají slušnej basák (nejen velikostí), viz tady.

Příspěvky [41 až 60 z 301]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 ... 16 »»»

Audioweb.cz » Reprosoustavy » Projekt 2p, nebo 3p sloupové reprosoustavy

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£