Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 16)

Audioweb.cz » Reprosoustavy » Projekt 2p, nebo 3p sloupové reprosoustavy

  Stránky: 1 2 3 ... 16 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 301]

(upravil palkic 15. 6. 2012 20:01)

Téma: Projekt 2p, nebo 3p sloupové reprosoustavy

Dobrý den, už nějaký čas, mám chut si postavit svoje reprobedny. Byly by to moje první kousky. Nemám tudíž žádné zkušenosti s navrhováním beden podle parametrů reprodukrorů. Ani s návrhem výhybky a změřením reprobedny si sám neporadím, vzhledem k mému zaměření na silnoproud... sad S truhlařinou bych si poradil. Nechci tady zahltit forum dotazy při návrhu, tak se chci zeptat jestli je nějaký osvědčený koncept sloupové reprobedny, kterým by se dalo inspirovat a podle kterého bedny postavit.  Nejprve jsem chtěl udělat bedny s reproduktory od TVM, ale našel jsem tu plno příspěvků, které od použití reproduktorů od TVM odrazovaly a doporučovaly spíše připlatit a použít jiné měniče. Cenu bych si představoval asi tak okolo 8 000 Kč za všechno, ale neni pevná. Byl bych tedy rád zajakýkoliv projekt, který by odpovídal mým představám a ideální by bylo, pokud by všechny komponenty byly dobře dostupné i v Čr. Pokud by si někdo svůj projet cenil nějakou rozumnou sumou, tak mu za jeho námahu klidně dám nějakou odměnu. Nechci se hlouběji ponořovat do této problematiky, ale zároveň mám chut vytvořit něco vlastními silami, alepoň co se samotné stavby týče smile
Poslouchám hlavně metal a bedny by byly krmené pomocí Akai AM-67, jen co mi ho Sinclair dá dohromady. Místnost 5,8x4,5 m.
Budu rád za jakoukoliv radu. Děkuji za odpovědi.

Re: Projekt 2p, nebo 3p sloupové reprosoustavy

Už je mi to trochu trapné, ale obligátně: www.loudspeakersoft.com/TOTEM100.html

Myslím, že to přesně zapadá, bohužel jen nevím, kdy to bude komplet k dostání, trochu se to teď zaseklo. Snad je to otázkou řádově týdnů.

Re: Projekt 2p, nebo 3p sloupové reprosoustavy

Ted mám Eltax Monitor III, troufá si někdo odhadnout o kolik ten Totem bude hrát líp? A někde jsem viděl v diskuzi, kde řešili ty basové Monacory, že neveří tomu závěsu. Co si o tom myslíte? A co ten tlakový výškáč, nebude to řezat do uší? Vzhledově to ale nejsou moc hezký repráky. Přece jen když už si s tím dám tolik práce, tak aby to taky vypadalo (vím, že bedny se poslouchaj, ale stejně...). Jinak takhle velkej středobas s normální výškou asi bude problém s dělící frekvencí, co? Asi jen tak nějaká výška nepůjde dělit jako tahle při 1,5 kHz.

Re: Projekt 2p, nebo 3p sloupové reprosoustavy

Můžeš tomu udělat krycí rámeček s průzvučnou tkaninou a schovat to, pokud jde o vzhled.

Re: Projekt 2p, nebo 3p sloupové reprosoustavy

To by bylo asi nejlepší řešení smile A co ty ostatní otázky, jak jsem psal? Má někdo zkušenosti s tou vejškou a basákem? Ten Akai má trochu ostřejší zvuk a byl bych nerad, kdyby ta vejška taky měla ostrej zvuk. Nemam zkušenosti s tlakáčema.

(upravil MaBat 14. 6. 2012 16:25)

Re: Projekt 2p, nebo 3p sloupové reprosoustavy

Ostrej zvuk to nemá, mimo to ve výhybce je možné pomocí hodnoty jednoho odporu doladit úroveň výšek podle chuti. Nejlepší by bylo to slyšet, pak bys myslím rychle zapomněl na věci ohledně vzhledu (a už úplně na Eltax Monitor III), ale bohužel momentálně ta možnost není. Zkusím na tom nějak zapracovat.

Apropos, jestli jsi z Plzně, zkus kontaktovat místního člena s nickem rotr, a zajdi si k němu poslechnout, jak může hrát "tlakáč" smile


K tomu ostatnímu, obecně lidi mívají spoustu řečí, často dost mimo mísu.

Re: Projekt 2p, nebo 3p sloupové reprosoustavy

No to slyšim rád, že to ty moje bedny přejhraje s přehledem smile No ta krycí mřížka vzhled vyřeší. To jen takový to prvotní nadšení, že si postavíš super krásný bedny. Nakonec budu rád, že jsou tyhle jednoduchý big_smile Takže zatim se mi to líbí. Ale pokud by někdo veděl ještě o nějaký jiný možnosti, tak sem s ní smile Budu rád když bude na výber z více možností.

Re: Projekt 2p, nebo 3p sloupové reprosoustavy

asi trochu nad tvoj rozpocet, ale je to mensie a krajsie smile
http://www.audioheuristics.org/projects … R18DXT.htm

Re: Projekt 2p, nebo 3p sloupové reprosoustavy

Když já chci sloupy smile

Re: Projekt 2p, nebo 3p sloupové reprosoustavy

http://www.loudspeakersoft.com/forum/uploads/thumbs/2_t100-1.jpg http://www.loudspeakersoft.com/forum/uploads/thumbs/2_t100-2.jpg

Re: Projekt 2p, nebo 3p sloupové reprosoustavy

To vypadá dobře. Můžu se jen zeptat, v jakym programu je to kreslené?

Re: Projekt 2p, nebo 3p sloupové reprosoustavy

3ds Max, ale neumím v tom...

Jde o to, že jak konkrétně bude vypadat ozvučnice, už je na každém. Uznávám, že ten prototyp nijak extra nevypadá, ale to také nebyl jeho účel. A nic jiného zatím neexistuje.

Re: Projekt 2p, nebo 3p sloupové reprosoustavy

pokial zachovas sirku prednej dosky a objem cca 15L, tak z toho pokojne mozes spravit sloupy

Re: Projekt 2p, nebo 3p sloupové reprosoustavy

6,5"?

Re: Projekt 2p, nebo 3p sloupové reprosoustavy

6.5" no.. smile ale teraz citam, ze ide o metal.. mozno tych 6.5" bude predsa len malo smile mimochodom aku ma xmax ten monacor v TOTEMe?

(upravil MaBat 14. 6. 2012 22:39)

Re: Projekt 2p, nebo 3p sloupové reprosoustavy

No čistě z hlediska součinu Sd*Xmax na tom bude pořád líp ta desítka. Má samozřejmě o dost horší magnetický obvod (ten nejjednodušší), zato je ale citlivější, takže je otázka, jak by dopadlo srovnání v reálu při stejných hlasitostech a jak moc by se v celkovém výsledku, tj. včetně výškáčů, zhodnotilo, že je varianta Seas víc jak dvakrát dražší. Je klidně možné, že bedna s ER18+DXT zahraje kvalitněji, i chára jako taková bude hladší, byť u Totemu je tam v podstatě jen pár vysokojakostních děr, které jsou subjektivně IMHO celkem neškodné. To by se asi muselo vyzkoušet.

Směrovostně si ale myslím, že 6.5" + DXT ještě není úplně to pravý ořechový. Těžko říct.

Re: Projekt 2p, nebo 3p sloupové reprosoustavy

Slyšel jsem u kamaráda starší AQ se dvěma 6,5" od TVM a nepřišlo mi, že by bylo málo. Bylo to ale v malinkém pokoji. Já mam pokoj cca 5,8x4,5 m.

Re: Projekt 2p, nebo 3p sloupové reprosoustavy

https://i.postimg.cc/DJY1NG1P/2072594.jpg

Byly kdysi v baráku.Slušná zatížitelnost  v poho, uživily cimru 6,5*3,8m.

Re: Projekt 2p, nebo 3p sloupové reprosoustavy

Ty jeho AQ maj membrány lakovaný do spirály, jinak skoro stejné. Nějak takhle jsem si původně představoval bedny, co bych chtěl udělat. Jen s použitím kvalitnějších měničů.

(upravil MaBat 15. 6. 2012 16:13)

Re: Projekt 2p, nebo 3p sloupové reprosoustavy

Ty dva 6,5" mají v součtu plochu asi jako 90% z 10", takže jediné, co se z toho dá vyvodit je, že 10" by v tom případě stačil taky (Xmax mají stejné). Ale to máte 6,5" dva, což vše jen komplikuje.

Jinak takové bedny, co jsou na obrázku, IMHO nemůžou tomu, o čem byla dosud řeč, nijak konkurovat, sorry.

Příspěvky [1 až 20 z 301]

  Stránky: 1 2 3 ... 16 »»»

Audioweb.cz » Reprosoustavy » Projekt 2p, nebo 3p sloupové reprosoustavy

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£