(upravil antonio 10. 6. 2012 19:00)

Téma: L.CAO 6,5" - alnico fullrange

Prave jsem nasrouboval do otevrenych ozvucnic namisto mych oblibenych 8" Betsy  6,5" Lcao v alnico verzi.Jeste nejsou zahoreny,ale uz ted muzu potvrdit to co se o nich vseobecne tvrdi maji nadherny zvuk a vsechno tak jak ma u kvalitnich fullrange byt.Necham je hrat a uvidime jak se zvuk zmeni,u Betsy to trvalo nekolik set hodin nez si sedly.Az se zahrajou postavim z nich bedny pro znameho.Pokud budou hrat lip nez moje Betsy v OB poridim si i pro sebe,otazkou je jestli 6,5" nebo 8".Prikladam linky na charky a vykresy ozvucnic.
https://lh6.googleusercontent.com/-XdJ_ … charka.jpg
https://lh6.googleusercontent.com/-b4kW … iltrem.jpg
https://lh5.googleusercontent.com/-gHvA … 25A9na.jpg
https://lh6.googleusercontent.com/-lJNI … 0mensi.jpg
lze zakoupit zde:
http://www.ebay.com/itm/L-Cao-6-5-inch- … 1535wt_754


//palce se dělají SHIFT+ů, antonio

Re: L.CAO 6,5" - alnico fullrange

Šmarjá.. smile

Jestli můžeš, tak ještě počkej, až se Ti vrátí bedna ode mě i s výhybkami, třeba Ti to ušetří $290. Hůř to hrát určitě nebude, i bez zahořování.

Re: L.CAO 6,5" - alnico fullrange

Nevim jestli si nekdy porovnaval zvuk a vubec celkovy subjektivni dojem z fullrange a vicepasem...fullrange je jina kategorie,pres urcite nedosttky ve frekvencni charkteristice maji naprosto neprekonatlne podani prostoru a atmosfery...je to vec "vkusu" ve smyslu toho co clovek uprednostnuje...
Na ty Totem 100 jsem zvedav...

(upravil MaBat 9. 6. 2012 12:27)

Re: L.CAO 6,5" - alnico fullrange

Právě, že porovnával. Nepřekonatelné to rozhodně není, nakonec jinak bych u toho zůstal...

Nedostatky se dají odstranit, aniž bys přišel o to ostatní. Pak to teprve hraje fakt dobře, ale potřebuješ na to dvě pásma, jedno je prostě málo. Ale chápu to nadšení z "atmosféry", taky jsem ho zažíval a i kdyby kvůli ničemu jinému, tak je to hezký. Ale objektivně, myšleno s nadhledem a odstupem, to prostě neobstojí.

Re: L.CAO 6,5" - alnico fullrange

To mne zajima,jaky si zkousel fullrange a v jakym retezci?Ja mam velmi kvalitni zdroj signalu,sq box + Duffalo Sabre DAC,vychytanej lampovej predzesilovac a SE lampac s velice kvalitnima trafama,vse propojeny kvalitnima homemade kabelama.S tema Betsy to hraje moc prijemne,jejich zvuk se prvnich par set hodin menil...nakonec ted pouzivam s jednoduchym filtrem,kterej trochu upravi charku v oblasti okolo 3k.Bez filtru nebo zatlumeni ovcim rounem to ma na muj vkus trochu telefonni zvuk...to je u vetsiny fullrange...

(upravil MaBat 10. 6. 2012 18:01)

Re: L.CAO 6,5" - alnico fullrange

Zbytek řetězce je v podstatě irelevantní. Jestli máš kvalitní elektroniku, tím líp, ale to není nijak svázané s tím, jak kvalitní jsou reprobedny. Ty mají svá nezávislá měřítka a jediné, s čím si musí "rozumět", je poslechový prostor a jeho akustika.  Proč by si mělo cokoliv z té elektroniky, kterou jsi vyjmenoval (lampové zesilovače - chápu to tak, že výkonem neoplývající), žádat právě takový full-range reproduktor? Citlivostí to nakonec reálně není nic extra a opravdu full-range to stejně nezahraje (*). Jediné kouzlo podle mě spočívá v jednoduchosti použití - stačí vybalit z krabice, připojit přes jednoduchý filtr a hraje se. Teda pokud nepočítám to několikasethodinové rozehrávání. Ale tak jako tak, pořád posloucháš jen samostatný střeďák, a to ještě takový, který se na střeďák vlastně ani moc nehodí...


(*) Uvedené cháry o ničem nevypovídají. Dole to hrát slušně nemůže, protože to nemá potřebnou plochu ani výchylku, a nahoře to výkonově končí mnohem níž, než v ose, tak hádám okolo 5 kHz, pokud vůbec. To všechno má na zvuk samozřejmě vliv, jedině že bys to používal víceméně jako sluchátka.

Re: L.CAO 6,5" - alnico fullrange

Tyhle fullrange opravdu neoplyvaji vysokou citlivosti...ja mam ve svych bednach 95dB repraky a 2WPC SE lampac mi k tomu bohate staci...osobne si myslim,ze to jak je poskladany retezec je velmi dulezity nektery veci se k sobe hodi min jiny vic.To ze 6´´ nebo 8´´ sirokac nezahraje spodek tak jako basak je jasny a vzdycky o to ani nejde...pro mne je dulezity jak to celkove zahraje moji oblibenou muziku a ze iluze pritomnosti hudebniku v poslechovym prostoru je temer dokonala...tohle prave umi fullrange ve spojeni s SE lampacem a dobrym zdrojem signalu,proto jsem se ptal na tvuj retezec a na to jaky fullrange jsi zkousel.Mereni a charky jsou urcite dulezita vec,ale neni to to jediny kriterium.Vysledny dojem stejne nutno posoudit poslechem.

Re: L.CAO 6,5" - alnico fullrange

kudlibabka napsal:

osobne si myslim,ze to jak je poskladany retezec je velmi dulezity nektery veci se k sobe hodi min jiny vic.

Jednoduše si neumím představit situaci, kdy by se odstraněním kterékoliv ze slabin takové bedny s širokopásmem něco v celkovém výsledku subjektivně zhoršilo. Veškeré mé dosavadní zkušenosti jdou proti. Muselo by se zároveň hrubě pokazit něco, co má to širokopásmo dobře, jenže nic takového tu IMHO není, nic, co by nešlo zachovat. Nechce se mi moc věřit, že by na tom byl ten alnico magnet o tolik líp, pokud by to mělo být tím. Nic jiného mě ale nenapadá.

(upravil kudlibabka 5. 11. 2012 16:16)

Re: L.CAO 6,5" - alnico fullrange

Tak jsem dodelal finalni verzi regalovek s L cao 6´´,je to v podstate basreflexova bedna s prepazkou uvnitr.Repraky jsou zapojeny s filtrem pro odstarneni spicky okolo 2,5KHz.Zvuk beden po nekolikasethodinovym zahoreni moc prijemny,detailni,vynikajici podani prostoru.Porovnaval jsem s dalsima dvema fullrange,OB s 8´´ Betsy od Wildburro Labs a 4´´ TangBand,ktery jsem koupil za smesny peniz od Jarouse...L cao mi zvukove sedi,mam pouze vyhrady k bassreflexovymu spodku...je to ale zakazka pro zakaznika,kterymu ten spodek nevadi...Jarousovi TangBand hrajou prekvapive dobre,maji srovnanou charku v cely oblasti,na mne trochu moc suchy zvuk,ale rad je posloucham...OB s 8´´ mi sedi nejvic,trochu slabsi bass,ale na akustickou muziku neprekonatelny...:-)) velmi sugestivni podani prostoru,hodne detailu...podani prostoru u OB mi prijde nejlepsi...tyhle menice nejsou nijak drahy a fakt slusny...mam je zapojeny s filtrem pro oblast cca 2,5kHz...testoval jsem s monobloky 300B Emission Labs a vystupaky PSSS Electra Print...

Re: L.CAO 6,5" - alnico fullrange

V pondeli mi dorazily 8´´fullrange L.Cao,namontoval jsem do svych OB ozvucnic a testuju,posloucham,porovnavam s dalsimi fullrange...musim rict,ze mi ty L.Cao 8´´ sedi z toho co tady mam (Lowther DX3,Lowther PMC6,Betsy,Visaton BG20,Philips AD7080 alnico) nejvic.Velmi detailni zvuk,prijemny v celym pasmu (pouzivam nad 200Hz).Konecne fullrange ke kterymu nemam zadny vyhrady,vcetne provedeni...masivni lity kos,velky magnet,lehoucka membrana,surround patrne s prirodniho kaucuku plynule navazuje na papir...fakt lahudka...
obrazky zcizene z webu zde:
https://picasaweb.google.com/kudlibabka/LCao8

Re: L.CAO 6,5" - alnico fullrange

ked sme uz pri porovnavani, po dlhsom case som si zapojil Tesla 1PF 68 88 , no parada pri pocuvani klasickej hudby som nic lepsie nepocul a to hlavne na husle, drahsie Fostexy ci uz F120, alebo FE208 sa im nevyrovnaju. Od ryuichi sakamoto, the wuthering heights je neskutocny zazitok , tak zahrat husle ako z tychto reprakov som este nepocul. https://www.youtube.com/watch?v=ymdI6XPGO-A

(upravil kudlibabka 26. 9. 2013 22:02)

Re: L.CAO 6,5" - alnico fullrange

abych se priznal Fostexy nikdy nebudily moji duveru,tak jsem je ani nepokousel...predstav si ARO667 nebo co to je v tech ttebou zminovanych bednach v lepsim provedeni...to je teprve zvuk....:-)
https://lh3.googleusercontent.com/-iK0u … chovka.jpg

Re: L.CAO 6,5" - alnico fullrange

V těch tesláckých bednách je nízkorezonanční ARZ-ko a ARE467...nebo podobný malý eliptický širokáč. A rozhodně bych tu bednu nestavěl mezi nějaký etalon pro reprodukci houslí.

Re: L.CAO 6,5" - alnico fullrange

TheLastUnicorn mozes mi vysvetlit preco si to myslis?
Kudlibabka na fotke je to moc vkusne, upne vsetko, ta miestnost ma svoju atmosferu, chvalim aj fotografa. Skusal som vymenit ozvucnicu z mdf ta ista velkost, ale uz to nehralo tak pekne ako v originalneej preglejkovej. Sice hlboke tony to malo presnejsie v mdf, ale stratilo muzikalnost, dostalo sa to pod deku. Mna to to prekvapilo tym ze stredovyskac ma svoju ozvucnicu a som si myslel za vymena bedne nebude mat vplyv n a stredovysky.

Re: L.CAO 6,5" - alnico fullrange

pripojuju ranni foto:
https://lh3.googleusercontent.com/-Sxqq … 0denni.jpg

(upravil TheLastUnicorn 27. 9. 2013 10:24)

Re: L.CAO 6,5" - alnico fullrange

riki: Ja si to nemyslím, ja som tie bedne mal možnosť niekoľkokrát počuť. A aj keď hrajú lepšie, ako väčšina iných tesláckych dvojpásiem (naviazať na to ARZ menšie širokopásmo je lepšie, ako vtedajšie dostupné teslácke výšky), tak na skutočne slušné bedne sa to rozhodne nechytá. Ak máš iný názor, nič sa nedeje. Ale ja som z uvrieskaných tesiel už vyrástol...
Akékoľvek vreštiace rádobydetailné bedne ma totiž nadchnú tak na 5 min....potom mi to ich škriekanie začne liezť na nervy. Bedňa, ktorá je vyladená skutočne narovno, hrá to, čo má hrať a nevymýšľa si, tak taká síce na prvý dojem pôsobí tupo a poddekovo....ale človek ju môže počúvať celý deň bez únavy. A nahrávka znie tak, ako má znieť...nie tak, ako si ju môj kresliaci a hrbatý reťazec "prikrášlil".

Re: L.CAO 6,5" - alnico fullrange

2TLU:ja behem let vystridal desitky ruznych beden a repraku,nakonec se mi nejvic libi prave L.Cao v otevreny ozvucnici.Ze vsech fullrange co mam ma nejprijemnejsi zvuk,velmi "muzikalni" podani...co se tyce beden,ktery hrajou uplne rovne a maji ladenou vyhybku tak mam taky jedny,asice 4´´Tangbang v transmission linech,je to odladeny od Jarouse.Hrajou vyborne,ale chybi tomu presne to,co maji L.Cao...tezko se to popisuje,chce to slyset...dalo by se rict,ze tomu trochu chybi šťáva...ja jsem vypozoroval jednu pro mne velmi dulezitou vec...vzhledem k tomu,ze hudba je emocionalni zalezitost nemusi byt naskodu kdyz reprodukcni zarizeni ma svuj projev mirne zabarveny...zaznamenat atmosferu,šťávu,kterou ma zivy vystoupeni stoprocentne nejde,takze nahravka vzdy pokulhava za puvodnim provedenim,pokud mi muj retezec mirne neco prida muze se pak nahravka priblizit tomu originalu...presne z tohohle duvodu uprednostnuju lampac pred tranzistorovym zesilovacem a alnico fullrange v otevreny ozvucnici...ikdyz pro cloveka,ktery da na mereni a vsechno musi byt uplne rovne je tento zpusob neprijatelny...preju prijemny poslech vsem...

Re: L.CAO 6,5" - alnico fullrange

Kudlibabka: jj cena DC buzenych L.Cao je dvojnasobna nez u verze Alnico. Asi něco dela i ten napajeci zdroj, který je soucasti. Vypadaji dost pekne. Je to svadive, ale rad bych je nejdriv v OB slysel. Cetl jsem nejake recenze v cinstine a spis sklidily pochvalu.

Re: L.CAO 6,5" - alnico fullrange

Ja jsem ty FE8 neslysel,ale podle charky vypadaji lip na vyskach jinak plus minus stejne...
co se tyce jejich "projevu" v OB:jako vsechny sirokace v OB maji fantasticke podani prostoru a atmosfery,je treba najit vhodny umisteni,coz muze docela dost dlouho trvat...porovnaval jsem s nekolika ruznymi sirokaci,oblast pod 200H mi pokryvaji dva ARO835 v soucasnosti honeny tranzistorovym zesilovacem,sirokace mam napojeny na zen amp s 6P15P koncovkami se zapojenym CCE modem,PSSS Electra Print vystupaky,jako budic E182CC s anodovou civkou,vazebni kondenzator 2,2uF
Nejdrive jsem poslouchal Betsy 8´´ feritovy magnet,papirova membrana /8,5g/,textilni zaves plechovy kos,moc prijemny podani prostoru,detailni,perfektni podani strunnych nastroju a vokalu,klavir trochu horsi,vysky v nekterych oblastech trochu ostrejsi,celkove ale velice dobry...mel jsem zarazen RCL filtr na odstraneni spicek v oblasti nad 2,5kHz
L.Cao FA8 ma stejny podani prostoru jako Betsy,perfektni podani vsech nastroju a vokalu,se zarazenym RCL filtrem vyrovnany a moc prijemny podani celeho pasma,kdyz porovnam na vyskach s paskaci Aurum Cantus tak ty paskace jsou o neco lepsi,ale zase podani prostoru a atmosfery je u FA8 lepsi nez u OB tripasem s Aurum Cantus na vyskach...
Porovnaval jsem i s Lowthery DX3 a PM6C,u tech mi prislo horsi podani prostoru a vadily mi vyrazne spicky v nekterych oblastech,poslouchal jsem bez filtru...pro Lowthery to asi chce nejaky horny nebo Orisy,v OB mi nesedely...
Pokud zapojim v OB pouze L.Cao FA8´´ bez basaku spodek je slabsi,ale u nekterych veci to nevadi...v t-line ozvucnici jsem zkousel jen FA6,5,zvukove moc prijemny,neni tak vyrazne podani prostoru...uprednostnuju OB...jeste se chytam na stavbu Deckertovy Zen OB viz zde:
http://www.decware.com/newsite/ZOB.html

Re: L.CAO 6,5" - alnico fullrange

Kudlibabka: Zatím hraju prave na bedny od Aurum Cantus číslo 6, coz je vylepsena Volla, ale tato verze se neprodava mimo Cinu.
Vyskac je super: APR 1.0, 6Ω, 100W, 98dB/W/m, 850Hz-40kHz, 14.5mm×150mm×0.015mm, ale s výhybkama je celkova citlivost jen 89dB/W/m.
Pouzivam 4x300B v PP a ty to vybudi slusne. Pro prechod na SE nekde kolem 2W to není. Tak koukam co s tim. Osciluju mezi Lowthery
v hornu a OB. Pro OB by ten FE8 asi nebyl spatny, ale nechci davat do cesty výhybku a tak ji budu muset resit ještě v digitalnim
svete odfiltrovani hlavního pasma a spodku. K tomu navíc vyresit slusnou basovou část. (prelozeno spousta problemu) Horn by byl jednodussi elektricky, slozitejsi mechanicky, ale nejsem si jisty, jestli se z nej dostane dostatecne pekne podani prostoru. A k tomu vsemu se bojim, ze mi u sirokoasem budou chybet krasne vysky, co umi Aurum Cantus. Bohuzel nemam prostředky na to toho postavit vic a porovnavat. Tak jsem vdecny za kazdou radu fundovanych lidi jako ty. Diky.