Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Reproduktorové výhybky » Výměna kondenzátorů ve výhybce u ARS 1058

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [10]

(upravil hustakF 21. 8. 2012 19:32)

Téma: Výměna kondenzátorů ve výhybce u ARS 1058

Zdar,
rád bych u ARS 1058 vyměnil ve výhybce staré kondenzátory za nové.
Problém je, že sám si na to netroufám a v okolí nemám nikoho, kdo by výhybkám rozuměl.
Hledám tedy někoho, kdo by byl ochotný se na výhybku u ARS 1058 podívat.

Re: Výměna kondenzátorů ve výhybce u ARS 1058

Ve tvě reprobedně by měly být kondenzátory 3, 4, 8, 12 a 32uF, tak proč tam chceš dávat 2,2uF?

Re: Výměna kondenzátorů ve výhybce u ARS 1058

Jestli 2u nebo 2u2 je putna.. pokud to chceš přesně dej dvě 1u paralelně. poslouží jakékoliv svitky, např. i žluté tesla TC20X

Web

(upravil Hippo007 22. 5. 2012 11:49)

Re: Výměna kondenzátorů ve výhybce u ARS 1058

Úpravy by se dělaly jen po změření bedny mikrofonem.
Tvoje bedny jsou nejspíš dělaný dle modrého Amatérského rádia č.4/1984. Máš možnost buď zrekonstruovat výhybku podle tohoto návodu (včetně kontroly hodnot cívek přeměřením) s tím, že původní výhybka byla autorem zapojení kontrolována měřením hotové bedny. Nebo budeš akceptovat úpravu výhybky poslechem a zaměníš jen hovňáky za bennice nebo nějaké MKT kondenzátory - ale v tomto případě je zbytečné nahrazovat x paralelně spojených kondů 2M stejným počtem nových. V době vzniku bedny se nevyráběly TC180 s vyšší kapacitou, dnes seženeš klidně i kondenzátor 68uF. Spočítáš si výslednou hodnotu paralelně zapojených kondenzátorů a nahradíš je buď jedním kondenzátorem nejbližší hodnoty, nebo vhodnou paralelní kombinací kondenzátorů tak, aby výsledná hodnota nové kapacity nebyla odlišná o více než 5% od původní kapacity.

Re: Výměna kondenzátorů ve výhybce u ARS 1058

Ahoj, jsem také z Vysočiny. Mám jeden dotaz, abych neumřel blbej, proč do hifi výhybky z hifi beden chceš cpát kondenzátory na 250V?? Vyrábím běžně profi výhybky do profi beden s profi reproduktorama, hifi moc nedělám, ale se 100V kondíkem si uplně vystačíš, to mi věř!!! A ještě zbude....
Proč nedat raději kvalitní český ESO kond??? Aspoň lidi z Ostravy budou mít co žrát... To že tam nasereš Benic, udělá radost pár fanatikům na fóru, a přínos bude max. dvoum lidem v ČR, kteří nic nevyráběj... smile.
Měj se a kdyby si chtěl ty kondy mám všechny skladem...ale české! A na 100V...

Re: Výměna kondenzátorů ve výhybce u ARS 1058

dost zásadní, v ceně....třeba. Přemýšlet o tom, jak tam dát co nejméně kondů (složením) a pak tam dát "vysokonapěťový" je kravina. Tome se dá rozumět, ne? Napiš na mail, pokud máš zájem...kondy skladem. Výhybky můžeme zrepasovat a box přeměřit...
Měj se.

(upravil Hippo007 25. 5. 2012 21:55)

Re: Výměna kondenzátorů ve výhybce u ARS 1058

Filipe, u MKT je pro střídavé napětí řádu kHz celkem jedno, zda je kondík na 100V nebo 250V. Při 10kHz je pro kapacitu v řádu uF dovolené napětí v jednotkách voltů. Podstatný rozdíl v zatížitelnosti je mezi MKT a MKP, podívej se na grafy v katalogových listech ESO, v nich je to vidět http://www.es-ostrava.cz/index.php?page … mp;lang=cz

A pokud lidi z ESO nemaj co žrát, je jen výsledek politiky jejich zaměstnavatele. Padesát nebo kolik to je kondenzátorů, deset potenciometrů co chtějí jako minimální objednávku (když je nemají skladem), dvě stovky za poštovné a balné, ...

Re: Výměna kondenzátorů ve výhybce u ARS 1058

Díky za poučku a výklad....ale já se tu vůbec nebavím o MKT vs. MKP....nebo snad jo? ONA O TOM PADLA ŘEČ?? Jedno to určitě není zda na 100V nebo 250V. Snad Tobě... Ale HustakF napsal, že nevidí rozdíl mezi 100 a 250V, z toho jsem usoudil, že je elektrovzděláním nedotčen. Proto se mu snažím pomoci zbavit ho mýtů BENIC a bludu o 250 a nebo 400 či dokonce 630V kondech v HIFI výhybkách. O konkrétních typech jsem vůbec nepsal, ani žádné nedoporučoval, já ne. Byla řeč o výrobci.
A vzhledem k tomu, že řeší i min počet kondů (zřejmě kvůli místu, ceně, ...) nabádám ho k rouzumu do hrsti. Ona cena běžné výhybky 1200-1500kč je pro profistu celkem zanedbatelná či přijatelná částka, ale u hifistů zvyšuje krevní tlak a zdvojnásobuje cenu boxu... smile Myslím to cca obecně-s nadsázkou a tak trochu na Hustákovo osazení, aby bylo jasno.

Grafy znám celkem dobře, od ESO beru přes 15 let a nikdy se mi nepodařilo udělat objednávku pod 4tis, takže mě to opravdu nebolí. Navíc u ESO milej zlatej nakupuješ u výrobce, ne v GM či GESu... A podpora české firmy je vždy mým zájmem. A doufám, že v ESU maj co žrát...
Jinak pokud si to směřoval obecně, tzv. do placu dobrý.

(upravil jorko 12. 12. 2012 11:29)

Re: Výměna kondenzátorů ve výhybce u ARS 1058

ahoj ja som kupil ars 1058 a ten zvuk bol zly...

ako dostat z 50l bedne a 12´´ basaku menej ako 50Hz?
ako odstranit ten uvreštany prejav?
trvalo to mesiac skušania a prišiel som na to ako sa da z 1058 spraviť lacno JEMNY PREJAV A HLB3I BAS.
povodna vyhibka je navrhnuta aby neodpalilo arv 3608 /10w a preto ten stredak tak vrešti
ja som vypočital že basreflex fi78x110mm je za 1,6€ montaž pravy horny roh 5,5mm od vrchu aj boku
teraz ta vyhibka 750HZ a 3100Hz a vymenit čo najmenej na povodnej vyhibke
cievky ostanu trafak 2,35mH na bass kondenzator vymenme za10+2,2 mF čze 13mikro
stred ostane 3,1mH a0,7mH a kondiky dame namiesto 4mikro 3,3mF anamiesto 10mikro dame 10+4,7mF čiže 15mikro
vyšky vymenime všetko paralerne cievka 0,75mH/0,7ohm akondik 3,3mF do serie
ked sa nebudu pačit vyšky alebo sa spalia treba ich nahradiť arv104/8ohm
naklady
80€ povodne ars 1058
kodenzatory 4x10mF,4x3,3mF,2x2,2mf,2x4,7mF
cievka 2x0,75mH
basreflex 2ks 78x110mm
15€ všetko
20€ 2ks arv 104/8 bazoš
5€cesta+pošta
------------------------------
takže za 120€ vela muziky
minimalne ta vyhibka je nutnosť a15€ nieje tak vela.Pri višej hlasitosti začne rprobednu tlakovať a date aj ten basreflex

Re: Výměna kondenzátorů ve výhybce u ARS 1058

jorko: Môžeš mi povedať, ako si prišiel na tieto veci?
1. Ako si prišiel na ten bassreflex? A ten 4dB hrb, čo to urobí na 70Hz je pre teba hlboký bass?
2. Tie súčiastky, čo si vymenil vo výhybke máš na základe akustického merania? Ak áno, môžeme vidieť aspoň screenshot zo simulácie?
3.  "ked sa nebudu pačit vyšky alebo sa spalia treba ich nahradiť arv104/8ohm" - toto snáď nemôžeš myslieť vážne.
4. Bassreflex nie je od toho, aby prestalo "tlakovať" bedňu. Okrem toho, zrovna u ARN8608 je tlakovanie potrebné. Ak sa Ti nezdá tuhosť bedne, môžeš do nej pridať priečky a vnútorné steny vylepiť bitumenovými plátmi. To je všetko.
5. mikrofarad sa označuje "uF". "mf" je milifarad. 1mF = 1000uF...prípadne sa mikrofarad označuje ako "M" - ako mega, napr. 3,3uF sa označí 3M3. Potom:
100pF = 100
1nF = 1k
100nF = M1
1uF = 1M
100uF = G1
1000uF = 1G
OK? smile

Příspěvky [10]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Reproduktorové výhybky » Výměna kondenzátorů ve výhybce u ARS 1058

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£