Re: Symasym 5 Top Speed Edition :)

Bohužel Pavle,nemám na to vybavení a znalosti,Arta je pro mě prozatím Španělská vesnice yikes Ale musím se na to co nejdříve vrhnout a začít,už delší dobu mi to chybí. sad

Nejsem si akorát jistý jestli stolní PC se zvukovkou X-Fi Titanium je to správné vybavení a má smysl s ním něco pokoušet...

Re: Symasym 5 Top Speed Edition :)

Na tom nemá smysl měřit nic...

Re: Symasym 5 Top Speed Edition :)

No, ta X-Fi Titanium zas tak silene Thd & Imd nema (ac zadny zazrak), na zaklad to staci pokud se nepohybujeme u nejakych jednotek tisicin ALE ma problem se zemni smyckou a to fest, alespon na tusim 3 kusech co mi prosly rukama - chce to externi generator (dalsi PC za oddelovakem, dedikovany generator - i blby laptop jedouci na baterky poslouzi lepe popravde) nebo se modlit a doufat.

Ale takova mereni jsou pak dost casto neopakovatelna pac zalezi na poloze vseho a jsou  vylozene na ladeni ve smyslu "cim nizsi tim lepsi", ale absolutni hodnota je o nicem a nesmi se s tim hybat.

Re: Symasym 5 Top Speed Edition :)

neni k tomu niekde jednoduchý návod? artu poznám ale zatial som v nej meral iba uplne iné veci, TS a RLC

Re: Symasym 5 Top Speed Edition :)

Chlapi co tohle? Mohlo by to stačit na měření??

http://www.czc.cz/creative-x-fi-surroun … jh1qhvsoka

Doplnil bych tam asi DC/DC měnič 5V/5V z USB kvůli zemní smyčce....
Nechce se mi dávat trojku za Julču a podobné "jen" kvůli občasnému měření...

Re: Symasym 5 Top Speed Edition :)

Určitě ne. Kup Julinu a máš vystaráno.

Web

Re: Symasym 5 Top Speed Edition :)

No koukal jsem,julča je nová na objendávku za skoro 3 a půl. A když navíc nechci interní variantu,tak jsem asi v pytli....

Re: Symasym 5 Top Speed Edition :)

Ten X-Fi surround je hrozny shit, mam tu smulu jeden kus vlastnit a uz 3 roky pro to hledam vyuziti - nepomuze vymena ani vyhozeni operaku, proste je to obecne docela mizrene zarizeni a ani zkresleni to nema moc uzasne. Hlavni pruser je pak v ovladacich, dostat z toho nezkresleny a neresamplovany signal je docela umeni  ;/

Re: Symasym 5 Top Speed Edition :)

Julinu většinou kupuji lidi co přes ni poslouchaji flac, mereni je bonus..pokud chceš měřit zkresleni 00prd alternativa asi neni.

Web

Re: Symasym 5 Top Speed Edition :)

Reeb to napsal přesně. BTW Petře psal jsem ti email.

Web

Re: Symasym 5 Top Speed Edition :)

a co teprv ti co nemaj PCI..jako já.. ti jsou s PCIe v pytli úplně big_smile

Web

Re: Symasym 5 Top Speed Edition :)

tam napríklad asus xonar essence STX smile

(upravil luta 22. 5. 2012 13:18)

Re: Symasym 5 Top Speed Edition :)

bazarovou bych bral..ale za 2tis mi to nikdo nestřelí smile mám spadeno na xonar dx/xd..snad to nebude taky průser..novy karty se zarukou pro mě nemaj moc význam když do všeho rád hrabu..

Web

Re: Symasym 5 Top Speed Edition :)

ja som ju predával tušim za 2260Kč smile

(upravil Vasi 22. 5. 2012 17:40)

Re: Symasym 5 Top Speed Edition :)

Ten odtrh z limitace je takový "slabší", ale asi to bude topologií celého zesilovače, jak už tu psal tuším opamp.
Stejně by mě zajímalo, co nás žene konstruovat tak rychlé zesilovače, možná motivace, že to jde udělat ještě lépe smile
K těm toshibám/Onsemi na koncu: přímý porovnávací poslechový test jsem nikdy nedělal, ale myslím, že to nebude jen čistě tranzistorama. Já mám toshiby nacpané v zesáku a na zvuk si absolutně nemůžu stěžovat.

Web

Re: Symasym 5 Top Speed Edition :)

Asi tak. Když se neřekne ani jakej byl v daným případě kliďák, což je jedna ze stěžejních věcí, je informační hodnota malá. Např. jeden a ten samý modul DPA223 má při kliďáku 180-200 mA (myšlen celkový odběr, měřený ampérmetrem místo pojistky) zcela jiný zvukový projev než při kliďáku 100mA. Rozdíl je takový, jako by šlo o zcela jiné zesilovače.

Web

Re: Symasym 5 Top Speed Edition :)

Hmm,je pravda že to jsem opomenul zmínit. Kliďák jsem nastavil u těch dvou modulů symouše cca na 100mA.

Re: Symasym 5 Top Speed Edition :)

To bylo spíš na Leoše smile K Tvým modulům jen poznamenávám to co už i quart a vasi potvrdili - odběhy z limitace nejsou ok - na druhou stranu, vejškáče to pálit nebude tak proč se s tím srát, že sad

Ale jinak dobrý výsledky a věřím že proti "základu" to bude přínos.

Web

Re: Symasym 5 Top Speed Edition :)

Chlapi,co říkáte na tohle:
http://kytary.cz/m-audio-audiophile-usb … /HN095634/

Bude to chtít asi nějaký úpravy napájecí části,vypadá to že je tam problém s tím napájením adaptérem s jedním vinutím a tím pádem půlvlným usměrněním (leze tam padesátka a násobky,viz měření) ale jinak by to mohlo být na nějaký to základní měření dobré,ne?

http://learjeff.net/RMAA/M-Audio%20Audi … 024_44.htm

Re: Symasym 5 Top Speed Edition :)

A co tato? - http://www.umerkura.cz/studiova-technik … 4-usb.html .

Po této pokukuji, protože hledám vhodnou zvukovku k notebooku hlavně na poslech hudby. Myslím že na měření i možná zbytečný luxus. Jaký je váš názor? Máte s ní někdo zkušenosti?
No, cena je trochu vysoká.