21

Re: Indikátor vybuzení

Tady to bylo mysleno jako programovy komparator, proste tam mas ulozenych 12 hodnot pro prahove rozsviceni konkretni ledky ledky a ke kazde vstupni hodnote projedes tech 12 hodnot a podle toho prislusne ledky rozsvitis.
Jak jsem psal, da se to vylepsit modulaci jasu, ktera se dela sirkovou modulaci, takze muzes plynule prechazet z jedne ledky na druhou a tim se to nejevi tak trhane. To ty analogove brouky neumi, ale paradoxne to umi primitivni indikatory, kde jsou komparatory s malym zesilenim s tranzistorem, ty zase neumeji pamet spicek.
Nerusi to PIC jako takovej, ale multiplexni rizeni LED, kterymu se ale nevyhnes, pokud to chces osetrit malo draty, tak to dat do matice musis.

22

Re: Indikátor vybuzení

No, já se pokusím ty LB1412 ještě někde sehnat, někde jako ND a NOS určitě budou. Určitě nebude asi levný, ale co se týče toho PICu, než to všecko ošetřím, vyjde to na stejný peníze, možná dráž, než to Sanyo.

Web

23

Re: Indikátor vybuzení

ten LB stojí 7E

Web

24

Re: Indikátor vybuzení

LB1412 má jednu výhodu, že nepoužívá MPX. Co vývod, to LEDka. Pak už jsou jen mínusy.

25

Re: Indikátor vybuzení

s 4094 neni multiplex potreba. je to jen posuvnej registr s latch. prepis se deje az po komplenim zapsani dat do registru

Web

26

Re: Indikátor vybuzení

PIC používáme hodně v práci - teď spíš ty dsPic..ale já zas zažil právě tu éru Atmelu tak je mam raděj na domácí bastlení - znám je skoro nazpaměť smile asi jako kdysi 8051 s assemblerem..uznávám, že je to shit.. a přecházím doma postupně na STM32 cortex

edit: abych jen nemlel.. pro ostatní:
takhle nějak je to předpokládám myšleno.. pouze nevim, zda jsem dobře odhadl to proudové omezení LED napájecím napětím..někde jsem to tak už viděl..

http://luta.7u.cz/imgLinks/audioweb/indikator.png

Web

27

Re: Indikátor vybuzení

Ja jeden LB mám, kupoval som ho z Avelmaku, ešte keď nestál 7 Eur. Ale kúpil som len jeden, takže ak má o neho niekto záujem, tak mu ho s radosťou predám big_smile

28

Re: Indikátor vybuzení

Něco podle původních Leošových požadavků.
24 ledek na kanál 2 x A 277D s obousměrným usměrňovačem a indikátorem špiček. Sloupec plynule navazuje bez použití trimrů. Řídící napětí pro 20 mA (zeleně doplněné součástky) na vývod 2 je cca 1,5 V, jinak se Ledky praží 35 mA. Napájení raději 15 V, pokud jsou použity modré LED. Maká velmi dynamicky i na počátku stupnice (a nemrká a slušně měří i při 20 Hz), je to tak 6. mutant (od 1988 do 2000) původního nápadu a je to pro mne asi top, co s tím dokáži stvořit.
Snad jsem tam zaznamenal vše, čím jsem to při oživení inovoval. Vlastně ještě tam není: Paralelně k M1 v ZV jsem dával další dva M1.
http://leteckaposta.cz/999574908

29

Re: Indikátor vybuzení

Otas, vysvětli nám, jak si docílil, že A277 má paměť špiček.....

Web

30

Re: Indikátor vybuzení

Už jsem to chtěl napsat včera: V tom zapojení co dal Otas,paměť špiček=je to tak pomalý že to svítí dlouho (díky těm dvěma integračním článkům za sebou v přívodu řídícího napětí). A277 jako taková nikdy neuměla paměť špiček. Překvapuje mě,že se dnes o A277 někdo ještě baví,pamatuju že už před 10ti léty byl problém je sehnat a dávala se místo nich nějaká náhrada (myslím že se to jmenovalo UAA180,který byl snad vyroben dřív než A277 ale dal se narozdíl od něj ještě poměrně dlouho sehnat) a ani ta se už dnes nedá sehnat,nebo velmi těžko.

Podle mě buď řešení s uP,což se mi jeví jako nejlepší,nebo potom LM3914/3915 a je to.

31

Re: Indikátor vybuzení

Stále stejná písnička. Vás opravdu nezajímají hodnoty odstupu a s ním spojené dynamiky?   yikes
Skutečně vás zajímá pouze rozsah signálu blízký  k plnému napájecímu napětí?
Já si zatraceně rád změřím co za šumící ,brumící ,či jinak chrochtající přístroj zastrčim do svého kvalitního zařízení.
A vůbec není k zahození vědět, jaká je třeba úroveň hluků a zvuků v sálech a prostředích ,kde chceme nahrávat .

Kvalitní vstupní obvod rozšíří oblast měření až k dnes požadovaným a naprosto běžným 130dB .I více.Jestli bude blikátko řízeno procesorem nebo nějakým analogovým klopným obvodem je mi  v podstatě jedno. Bezproblémovou detekci  špiček a jejich podržení vidím jako nutnost.

Web

32 ...editoval sinclair (28. 5. 2012 13:21)

Re: Indikátor vybuzení

Integrovaných obvodů A277D je všude plná prdel, kdybych si dal tu práci, vyjedu Ti odkazy na prodejce, kteří jr mají v tisícových množstvích. LM3914-3915-3916 jsou šváby úplně na hovno, asi jako TDA7250. Chlastá to jak nezavřený, ani jeden z nich není logaritmický, což znamená mu předřadit poměrně rychlý operák s logaritmizací ve zpětné vazbě - když budu krást, tak podobný logaritmický předřadník k LM3915 je například v mixpultech Tesla AZL160-240, v zesilovači AZK052 a dalších přístrojích z Vráblí, například indikátor z AZK220 nebo A2400. A nepleťte se - IO typu MAA501 až 504 jsou poměrně rychlé, daleko, daleko rychlejší, než třeba MAA741, použitelné by ještě byly MAA748 s minimální kompenzací, případně NE5532AP, nebo NE5534AP s nastavenou kompenzací okolo 5,6pF.
Právě proto jsem trval na LB1412, protože je už v základu logaritmický, má výbornou a výborně viditelnou paměť špiček a zcela bezpečně se bude dát sehnat např. v tom Avelmaku, tam jsou borci, schopní sehnat i M5220P a další exoty.
Pakliže šel bez problémů sehnat originální budič koncového stupně TV-171 do receiveru Sony ze sedmdesátých let /Donberg Electronic/, tak půjde sehnat i tohle.
Tak se chlapi už podle toho datasheetu pusťte do desky, dvě řady LED vzdálené od sebe cca 5cm, třetí LED od konce vysoce svítivá žlutá, poslední dvě vysoce svítivé červené - ostatně vysoce svítivé /já jim říkám pětimiliampérové/ by mohly být všechny, tomu, kdo by se do toho chtěl pustit, pošlu v sáčku veškerý materiál včetně dvou LB1412 a dobré by bylo na desku instalovat stabilizátor, aby indikátor šel napájet například i z napětí 50V, k tomu stačí jeden Darlington BD680, zenerka, dva až čtyři elyty a monolitický stábl 7812 až 7818.
Uvědomuju si, že LB1412 bude zřejmě ze zahraničí drahá, ale to jsou drahé i A277D...Proti všem indikátorovým obvodům má ale LBčko nepostradatelnou řadu výhod.
Díval jsem se Googlem a má je dokonce GES, GME, Lhotský a v zahraničí kvanta firem za ceny o dost nižší, než u nás.

Web

33

Re: Indikátor vybuzení

Bučoun má originál A277D za krásných 80,- smile
Denkl za 72,-
Rygel za 95,-

Web

34

Re: Indikátor vybuzení

A277 samozřejmě paměť nemá, je to jen příklad jejího použití, maká dobře a není pomalý - myslím, že je to právě díky dvěma integračním článkům (s kondíky jsem si po počítání ještě hrál, neručím zcela za přesnost) a obousměrnému usměrnění.

Neřeknu asi pro žádného z vás nic nového, když prohlásím, že všechny LED indikátory jsou z principu sporné, v kvalitním signálu průměrně indikovaného 1 W jsou klidně 100 W špičky. Záleží na určení, na jakou délku trvání má indikace špičky zareagovat. Já považuji za důležitější mít nějakou indikaci Clipu - což je v tom zapojení (+ 6 dB). Ale tam bych to zlepšit mohl, je dost pomalá, dobré téma na úpravu!

U navrhovaných nových OZ je délka detekované špičky určena jak? Doufám, že ne podle toho, že tam indikátor po nabití RC členu vyběhl, tak jí pak na nějakou dobu podrží, jako se to dělalo před 20 lety...

35

Re: Indikátor vybuzení

luta. Pokud jde  o to k čemu. Rozšířit rozzsah měření dynamiky kvalitním vstupem převodníku  ,bez toho abych před vstup méně kvalitního převodníku zařadil nízkošumový předzesilovač . Pokud bude převodník interní o to snad lépe.
A je to důležité třeba pro mixpulty .Doměřit se nejslabšího článku v řetězci. A pokud píšeš ,že to o moc složitější navrhnout není,tak proč neudělat věc  vyjímečnější než je toho všude kolem haba děj.

otas. Co jsem zatím viděl ,tak se stále měří usměrněné napětí na RC členu.

LB1412 je jediný "dostupný" analogový obvod s pamětí špiček?

Web

36 ...editoval luta (3. 6. 2012 12:54)

Re: Indikátor vybuzení

elipsa: ono je to asi hlavně o té ceně vs parametry. Většina lidí asi nevyužije špičkový indikátor s třeba 12 bit AD7321 za 2 kila, který má SINAD 76dB a rozsah vstupu až +-10V (zas moc dlouho jsem ale negooglil, takže třeba budou levnější slušné AD převodníky). To už je tak na nějaké profi zařízení.

Možná jsem to trochu přehnal, takovej ADC je na blikání s LED škoda uui

Web

37

Re: Indikátor vybuzení

Chlapi, myslíte, že by to LB1412 nešlo sehnat jako NOS v zahraničí? Já věřím, že existují i podobné obvody od jiných firem, co umí totéž - viděl jsem to na poměrně moderních a značkových  DJ mixpultech /Vestax, Peavey a j./ jako master indikátory, umělo to zachytit jednu ze tří posledních červených.
Vašek je machr přes vyhledávání takových věcí, Vašku, podívej se po něčem, určitě to bude nějaká Korea ze série BA, TA, AN a podobný.

Web

38

Re: Indikátor vybuzení

Tady mají LB za 3 dolary, pošta 4 dolary + 0,1 dolaru pro každý další obvod. Kdyby se vás složilo více, myslím, že by s tím zase takový problém nebyl. A bude jich mít dost.

39 ...editoval sinclair (17. 6. 2012 9:06)

Re: Indikátor vybuzení

No vida, já říkal, že někde ve světě budou a bude jich dost po ukončení nějaké výroby...

P.S.: ještě zkusím zajít na zvukarina.cz , jestli tam někdo neviděl nějaký mix nebo koncák s indikátorem s podobnou funkcí. Já věřím, že nějaká korejská druhovýroba ho ještě dělá, i když samotné Sanyo už ne.

Web

40

Re: Indikátor vybuzení

http://www.pantin.cz/shop/lb1412-p-1670390.html