Re: Kazeťák, seštelování, kalibrace

oh yes ! čmelák neví že to nejde a proto lítá

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)

Re: Kazeťák, seštelování, kalibrace

Sranda musí být.

Re: Kazeťák, seštelování, kalibrace

Zdravim

Byl by nekdo ochoten za patricnou uhradu nahrat kontrolni kmitocet (treba 3kHz) na kazetu? (stacilo by z testovaciho CD). Potrebuji seridit Pioneera CT 449 , ktery prehrava "zpomalene". Ne ze by kolisal, ale slysitelne prehrava pasky nizsi rychlosti nez by mel.

Zaplatim za kazetu nebo mohu zaslat novou , podle toho co by pripadnemu ochotnemu cloveku vyhovovalo.

Moc dekuji.

Re: Kazeťák, seštelování, kalibrace

můžu ti nahrát 3150 Hz, rovný 3k nemám na CD,
spíš by to chtělo profi-kalibrační kazetu ze servisu,
ten můj kazeťák taky může mít odchylku rychlosti posuvu...

Re: Kazeťák, seštelování, kalibrace

Aký je problém pustiť akýkoľvek kmitočet v PC z nejakého "tonegenerátoru", respektíve z mobilu a nahrať?
Pravda - aj kazeťák na ktorom sa to bude nahrávať, môže mať odchýlku.
Ďalšia cesta by mohla byť cez percentuálne porovnanie aj bez referenčnej nahrávky - 90minútová kazeta by sa mala prehrať za 90 minút...

Re: Kazeťák, seštelování, kalibrace

Jasne me staci v podstate jakakoli rozumna frekvence, ktera mi umozni nastavit spravnou rychlost. Klidne to muze byt 1kHz nebo co mate po ruce : ))
Muzu poslat tuto kazetu? Nechci nekomu poskodit stroj nejakym fejkovou kazetou.
https://f.aukro.cz/images/sk1595319146275/730x548/kazeta-sony-ux-s-90-nova-zabalena-80213022.jpeg

(upravil oneeeee 15. 12. 2020 17:31)

Re: Kazeťák, seštelování, kalibrace

90 minútová kazeta hrá približne  94 až 95 minút .  je tam čosi navyše . 45 minút plus 2-3 minúty .  120 minútová : 60 plus 1 minúta .
na nastavenie motora sa používa 400 Hz  , samozrejme už na  nastavenom decku .  do mobilu je aplikácia  spektrum analyzer .
pásku som nahral už na skalibrovanom decku AKAI GX 67 .  dal som 400 Hz a vyliezlo 398,36 Hz . podľa týchto údajov mám nastavenú rýchlosť aj na ostatných  magnetofonoch .https://i.postimg.cc/5y1nYYmR/Screenshot.jpg
na nastavenie rýchlosti postačí aj  maxell UR.    400 Hz   zvládne aj  smejd po 20 rokoch.

(upravil Benazi 15. 12. 2020 17:36)

Re: Kazeťák, seštelování, kalibrace

Mohu zapůjčit CD.
https://i.postimg.cc/1tc2M7Q1/5.jpg

Re: Kazeťák, seštelování, kalibrace

CD mu nepomôže .  potrebuje to na  kazetu  už nahraté . a po prehratí , ako napríklad u trojhlaváku ,  koľko mu z toho  už vylezie .

(upravil Benazi 15. 12. 2020 20:48)

Re: Kazeťák, seštelování, kalibrace

NATOČÍM TI TO NA PÁSEK,NA TECHNICS 3 HLAVOVÝ.
MÁM HO V PRACOVNĚ.
https://i.postimg.cc/W3D2hvLb/6.jpg
Poslal jsem ti meil.

Re: Kazeťák, seštelování, kalibrace

Nejlepší způsob, jak nastavit správně rychlost posuvu pásku je vytvořit si vlastní pásek následovně:
Rychlost posuvu pásku má být 4,76 cm/sec.
Pásek povytáhnout z kazety a na zadní stranu pásku (ne ta, která je ve styku s mgf. hlavou) samozřejmě v magnetické vrstvě udělat fixem značky ve vzdálenosti od sebe 4,76 cm. Čím více tím lépe (vyšší přesnost posuvu), alespoň doporučuji 60 (Takže poslední značka v případě 1minuty bude na 285.6 cm). Následně vzít zmagnetovaný šroubovák a pouze na místa se značkami jej přiložit. Pásek vrátit zpět do kazety. Kazetu vložit do přístroje, který ,má být seřízen. Následně pustit stopky a posuv pásku. Při přehrávání uslyšíte lupání, které by mělo být přesně ve vteřinových intervalech. Pokud tomu tak není a lupání je rychlejší, je třeba rychlost posuvu snížit, pokud je lupání pomalejší tak naopak rychlost zvýšit. Tento postup osobně používám a jsem s ním nadmíru spokojen a můžete být v klidu, že posuv máte přesně seřízený.

(upravil stiglitz 10. 1. 2021 17:51)

Re: Kazeťák, seštelování, kalibrace

Dobře! Udělám to, díky za tip. Nevím, tedy, jak to budu měřit, ale je to zajímavá cesta. Napadla mě teď ještě jiná možnost. Díky.

(upravil Bobecek 10. 1. 2021 18:08)

Re: Kazeťák, seštelování, kalibrace

No ty desetiny milimetru asi ne, ale v přírůstcích musí být zohledněny. Bude ti na to stačit obyč. pravítko.

Re: Kazeťák, seštelování, kalibrace

Proc delat veci jednoduse a precizne , kdyz muzu pouzit obskurni metody jak za krale klacka. : ))))
Pritom staci kazeta s 1 - 5 khz a citac : )))

Re: Kazeťák, seštelování, kalibrace

therion napsal:

Proc delat veci jednoduse a precizne , kdyz muzu pouzit obskurni metody jak za krale klacka. : ))))
Pritom staci kazeta s 1 - 5 khz a citac : )))

Ale to chce nejakou "originalku" ktera je dobre kalibrovana, ne nejaky samodomo s toleranci 20%. smile Da se to vubec v potrebny kvalite v dnesni dobe nekde koupit? Taky mam doma kazetak a serizeni by mu neuskodilo.

Re: Kazeťák, seštelování, kalibrace

A proč si tu testovací kazetu prostě nekoupíte od pána Mihoka? https://www.ebay.com/itm/Speed-calibrat … Sw5ZBWIidw
Prodejce je ze Slovenska a nabízí i kladky a řemínky v té nejlepší kvalitě.

Nebo od A.Nikitina: http://www.ant-audio.co.uk/index.php?ca … ment_tapes

Stačilo by i nahrát signál 3kHz na jakémkoliv decku od Technicse, který má označení DD. Byly to celé řady krom té nejnižší.

Re: Kazeťák, seštelování, kalibrace

Mám tady kazet tolik se starejma německejma dechárnama, že jdu vyrobit kazetu s těma značkama. A ještě tu se zrcátkem. Já se k tomu dopracuju.

Re: Kazeťák, seštelování, kalibrace

stiglitz napsal:

jik, no, Yamahu 396 už nemám. Aktuálně mám Yamahu K700, a Onkyo Integra TA2250. Ať na jednom, nebo druhém nahraji kazetu a pro přehrávání je prohodím, neslyším rozdíl. Nebudu do toho v žádném případě zasahovat, ani za zlatý prase. Píšeš kazeta se zrcátkem. To mě zajímá! Fotečka by byla?

Ja tedy vsechny nove stroje prdal a vratil se k lepsim vintage tape deckum a teprve ted si lebedim, zadne stelovani hlav a at pustim originalku nebo kazetu nahranou na cemkoliv jinym, na vsech to hraje stejne a perfektne zni vysky.  Davam jim nalezitou udrzu, respektive prvni udrzba po 40 letech a ted mam zase klid.

Re: Kazeťák, seštelování, kalibrace

Tak mám kazetu se zrcátkem, a co jsem neviděl: Mám deck Blaupunkt, krásný kousek, z roku 1983, tuším, s parádními VU metry, celá šachta prosklená. Pěknej, ale ani zaboha tam seřídit hlavu, aby to aspoň nějak hrálo. Takže teď jsem v tom zrcátku viděl, že pásek, neříkám žvýká, ale při přehrávání je problém s mazací hlavou. Vůbec by mě tohle nenapadlo, nebýt té kazety. Takže se do toho pustím, jen co dořeším problém s jiným deckem, ksakru. Díky za tip na kazetu se zrcátkem!!!

Re: Kazeťák, seštelování, kalibrace

A neujíždí ti ten pásek už na kladce? Před nastavováním hlavy je dobré si ověřit stav kladky a tahů v mechanice.