121

Re: Kazeťák, seštelování, kalibrace

I nepoužívanýmu kazeťáku stárne guma na kladkách. Potom i když ještě přímo nežere pásek, může ho trochu vychylovat. Z toho pak vzniká dojem, že každá kazeta hraje jinak, protože každá má jinej pásek, a každej se žvejká jinak. Starý kladky by se měly vždycky vyměnit.

122

Re: Kazeťák, seštelování, kalibrace

Asi jo, ale problém jsem zaznamenal i u strojů, které byly nové, kdysi. Starý kladky - no jasně - budu muset pohledat, kde k nim přijít. Ještě jeden problém, průměr "osičky", a vlastně rozměry vůbec.

123

Re: Kazeťák, seštelování, kalibrace

Na toulkách po bazarech jsem našel odkaz na pogumování kladek, třeba se může hodit. https://www.sbazar.cz/alex.x/detail/191 … evox-tesla

124

Re: Kazeťák, seštelování, kalibrace

Podle fotek nádherná přesná práce. 600 sice bude pro některé místní frflaly strašně moc, ale u strojů na kterých majitelům záleží je to rozhodně lepší volba než nějaká čína. Dík za tip !

125 ...editoval orhore (26. 12. 2017 17:27)

Re: Kazeťák, seštelování, kalibrace

Ta repase kladek mě zaujala, ale hlavně věta: "Garantuji kvalitu (naprostá přesnost obrábění i u miniaturních kladek)". Víte vůbec jak se upravuje guma obráběním na požadovanou velikost? Mám obavu, že sice ty kladky vydrží, ale vlastnosti to bude mít nevalné. Uznávám jen jeden způsob výroby - upečením kvalitního kaučuku. Na e-bay prodává uživatel mihokm, ale i další ze slovenska, kladky a řemínky (bohužel zatím jen kazeťáky), které vyrábí přímo z kvalitního kaučuku.

Výrobu nových kvalitních kladek pro kotoučové magnetofony je třeba hledat zde: http://www.terrysrubberrollers.com/

126

Re: Kazeťák, seštelování, kalibrace

Pečenej kaučuk se nemusí obrábět?
Občas si na soustruhu dělám obložení nebo manžety do kazeťáků a jde to celkem pěkně. Záleží čím se obrábí..

127 ...editoval orhore (28. 12. 2017 12:52)

Re: Kazeťák, seštelování, kalibrace

Vyrobí se za tepla pod tlakem či vstřikováním. Je nutné mít na to formy. Jak bys třeba chtěl vyrábět gumičky? Přítlačné kladky musí mít určitou tvrdost pryže. Pokud někdo chce vyrobit gumovou kladku soustružením, tak je jasné, že pryž musí být tvrdší. Ano, bude to vypadat skvěle, ale s nevyhovující vyšší tvrdostí.

http://strand.cz/dokumenty/pryz/

Mám ještě několik původních originálních kladek do různých mgf. Nakoupil jsem pak nové různé náhrady. Z hruba 5 výrobků nakoupených i u prestižních zahraničních prodejců se jen 1 blížila tvrdosti té původní. Všechno ostatní byl tvrdý hnus.