Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 6 z 15)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » DPA223 s rychlými trandy

  Stránky: ««« 1 ... 4 5 6 7 8 ... 15 »»»

RSS

Příspěvky [101 až 120 z 297]

Re: DPA223 s rychlými trandy

V čem jsou ty Fety v lepší?Není to potom Hybrid? smile

Re: DPA223 s rychlými trandy

Je elektricky vhodnější proto to líp hraje smile jemnější výšky mj.

Web

(upravil pslava 25. 7. 2012 13:03)

Re: DPA223 s rychlými trandy

Dnes jsem se pustil do FJP úprav svých starých jfet bobků a mám podle tehdejších úprav paralelní kombinaci 1uF// 100R mezi emitory budičů.
Dále R30 překlenut keramikou 33p/500V. 
Mám to vyndat, nebo nechat ( vrátit původní hodnoty R41 a R42) ?
Díky za radu.

Re: DPA223 s rychlými trandy

No a co se týče sj103/sk246, jak poznat originál, prodává je někdo v ČR? Na ebay je opět přehlídka různých potisků i cen, včetně "originálů" s logem fairchaild.. smile Cena je zde zatím lidová, nějaké kousky na hraní do zásoby by se hodily...

Re: DPA223 s rychlými trandy

Napiš Filipovi. Dle kazzatele originály má a má je za dobrou cenu. Můžu ty od něj vyfotit a večer to sem hodit.

Re: DPA223 s rychlými trandy

Zatím jsem osadil C11,C12 = 27p  C20,C21 vyndal pryč a hraju. Ty předchozí úpravy jsem tam ale nechal, takže stále nevím zda je to ok.

Re: DPA223 s rychlými trandy

Jak to vypadá na škopku? Ten 1u/100R tam nech,já to chci udělat úplně stejně,možná půjdu malinko níž s tím R. Kondík přes R30 je potřeba zkusit,chce to hodit na škopek a podívat se co to dělá.

(upravil pslava 25. 7. 2012 20:11)

Re: DPA223 s rychlými trandy

Bohužel škopek já nemám, na jednou za rok se mi to neoplatí .. občas s tím chodím k jednomu známému, který je bohužel na dovolené.. dřív než za dva týdny nic měřit nebudu. Ondra psal, že úpravy mohou být aplikovatelné snad i bez měření, takže mě to zajímá zatím spíš všeobecně.
Hrozně mě potrápil jeden prokov,ten maličkej kam se nic nepájí.  Zaboha nešel nastavit kliďák víc jak 40mA...  mad

(upravil LukasX 31. 7. 2012 21:47)

Re: DPA223 s rychlými trandy

Pomaličky pracujem na koncáku (trvá to trochu dlhšie popri brigáde, ale aj tam si čo to stihnem porobiť, hehe). Momentálne je skrinka na eloxovaní.
Vpredu po celej šírke bude nerezový tunel, kde budú toroidy, za ním oba moduly, v strede modul ochrán a zapínania, viď obrázok. Do konca prázdnin bude snáď hotovo.
http://imgbox.com/adx8WMpP
http://imgbox.com/adzWEgXN

Re: DPA223 s rychlými trandy

Kondík přes R30 vyhoď, pravděpodobně by Ti to s ním hustě kmitalo v KV pásmu smile

Odladěné kompenzace pro FJP jsem tady někde publikoval tak je tam vrzni.

1u//100R je pro rychlé trandy skoro zbytečný, příčný proud nehrozí ani v původní topologii. Ale nic s tím nezkazíš, když už to tam je.

Web

Re: DPA223 s rychlými trandy

Rychlý konce jsou vynikající i v ohledu příčnýho proudu : tento, byv nastaven na 200 mA, vzrostl o 1 mA na 20 kHz a ještě na 100 kHz jen o 14 mA, vše při plným rozkmitu výstupního napětí....to se již blíží mosfetům, kde ovšem neroste vůbec...

(upravil danhard 13. 8. 2012 14:31)

Re: DPA223 s rychlými trandy

Buzeno sinem bez zatěže ? bohužel to celkem nic moc neříká, jen že tam ty problémy začínají.

Dotaz na konstruktera : na chladici jsou umisteny oba tranzistory z obvodu predpeti, ma to nejaky duvod ?

(upravil DJ_Rix 13. 8. 2012 15:12)

Re: DPA223 s rychlými trandy

Souvislost s vedlejším vláknem o DPA110 od righta: Proč mám pocit danharde že nějak začínáš poslední dobou prudit?? smile

Já ten příčnej proud schválně teda změřím na 222,kde mám osazený ty FJP,opory budičů jsou posazený do výstupu s hodnotou 47R stejně jako u diskutované 110,čili by to mělo být špatně i u 222a 223 podle tebe ??

opamp napsal:

1u//100R je pro rychlé trandy skoro zbytečný, příčný proud nehrozí ani v původní topologii. Ale nic s tím nezkazíš, když už to tam je.


DJ_Rix napsal:

A co R41/R42 ? Zvednout jejich spoj od výstupu,nahradit jedním a přemostit kundíkem?


opamp napsal:

Rixi, u těch rychlých potvor to zřejmě není nutné. U DPA222 highspeed jsem se na to taky vybodnul.

Re: DPA223 s rychlými trandy

Má Vašku, takto je to trochu víc teplotně překompenzovaný....

Re: DPA223 s rychlými trandy

Jakypak posledni dobou ? ja prudim stale  a vytrvale, nekdy mozna mene, asi uz starnu smile

Zapojeni s posilenym nasobicem Ube je mirne teplotne prekompenzovany, ale ten PNP tranzistor se podili na celkovym Tk Ube predpeti minimalne, mnohem mene, nez treba predbudice, ktery jsou volne na teplote okoli.

Re: DPA223 s rychlými trandy

Já netvrdím nic jinýho, řkouc TROCHU VÍC PŘEKOMPENZOVANÝ.... lol...ostatně bylo to odzkoušeno už na prototypu 222...nicméně neodpustím si jednu citaci ze Švejka: " ...ten posluha byl tak chtivej žrádla, že když ho poslali k řezníkovi pro jitrnice, tak je párál nožíkem a díry pak zalepoval englišflastrem, kterej ho stál víc než celá jitrnice... " - jinými slovy řečeno: kdybys ten čas, kterej věnuješ tomuhle mlácení tupejch hlav holí, věnoval raději vývoji vlastního konce, vznikl by bezesporu excelentní produkt, neboť tvé znalosti a zkušenosti se limitně blíží nekonečnu...ale možná je mlácení holí lepší zábava.... lol

Re: DPA223 s rychlými trandy

To je diskuze na hovno.
Ten snímací NPN tranzistor se uplatňuje na teplotně závislém Ube 1,9 mV/C, ten pomocný PNP jenom 0,1 mV/C, celkově má ten násobič zesílení cca 6x, takže v takovém poměru je to i na celkovém Ube. Teplotní závislost Ube předbudičů, které jsou volně (na rozdíl od DPA222, kde jsou na chladiči) je asi 2 mV/C, což je asi 3x větší, než vliv PNP tranzistoru.
Umístění PNP tranzistoru na chladič jako teplocitlivý prvek nemá žádné racionální odůvodnění, je to jen zbytečná komplikace při montáži.

Re: DPA223 s rychlými trandy

Chodí to uspokojivě s předbudičema na chladiči i mimo něj ( 223 ). Nicméně rád se nechám poučit o způsobech ideální kompenzace ( která drží kliďák jako přibitej ) a ostatní jistě také ( byť mě tohle lehký překompenzování vyhovuje a přichytit PNP transistor na chladič nepovažuju za žádnou komplikaci...)

Re: DPA223 s rychlými trandy

To je těžký, jednou považuješ montáž tranzistorů přímo na chladič za komplikaci a nepraktickou a proto jsou na hranolku, po druhý to dáš na chladič přímo, ale že tam dáš jeden zbytečně navíc už žádná komplikace není.

Statická teplotní závislost na teplotu okolí se samozřejmě nezmění, pokud je ten PNP tranzistor na chladiči, nebo v luftě. Co je ale důležitý pro dynamické chování teplotních změn, aby ten snímací byl v co nejbližším kontaktu s koncáky a ne skoro až na druhém konci hranolku, nebo na chladiči na vzdálenějším místě, než je nezbytně nutné. Už to umístění na chladič není funkčně úplně nejlepší, ale jen konstrukčně jednoduše proveditelné.

Re: DPA223 s rychlými trandy

Keby toho času popri škole bolo viac...
http://t.imgbox.com/absAO6Ci.jpg

Příspěvky [101 až 120 z 297]

  Stránky: ««« 1 ... 4 5 6 7 8 ... 15 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » DPA223 s rychlými trandy

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£