Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 13 z 15)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » DPA223 s rychlými trandy

  Stránky: ««« 1 ... 11 12 13 14 15 »»»

RSS

Příspěvky [241 až 260 z 297]

Re: DPA223 s rychlými trandy

dokken napsal:

Nevíte jakou má slew rate 223 rychlá?
možná blbě hledám

222 co jsem měřil já svou má přes 60V/us a očekávám že 223 bude na tom stejně...

https://www.audioweb.cz/viewtopic.php?p … 51#p243351

Re: DPA223 s rychlými trandy

Dobrá zpráva, FJP5200 / FJP1943 jsou u dobrých prodejců zase skladem smile

Re: DPA223 s rychlými trandy

Václave to už jsou od nového roku smile

Re: DPA223 s rychlými trandy

Tak já je mám skladem pořád, akorát že před rokem, když jsem doplňoval materiál, mi DigiKey nebyli schopný dát termín dodání.

Re: DPA223 s rychlými trandy

Cena stoupla hlavně na deskách o cca 20%. Součástky se drží takže cela sada je dražší o cca 10-13 % oproti varkam minulým. Do shopu pujdou po  cca ve stredu. Chci dodelat moznost odpocitavani aby se koupilo jen to co skutecne na sklade mam.

Web

(upravil dokken 22. 4. 2015 2:10)

Re: DPA223 s rychlými trandy

takže solo desky na 223 k mání nejsou?

Re: DPA223 s rychlými trandy

Jen z inzerce

Web

Re: DPA223 s rychlými trandy

Zdravím,
stavím k dpa 222 pasiv preamp, mohl by jste mi někdo helfnout, jak propojit zem v stavěném jednoduchém passivním preampu(stereo krokový attenuator na 1 výstup z otočného přepínače 3link.vstupů). Krabice na preamp je totiž PLASTOVÁ. Kdyby případný příspěvek byl vzhledem k mým el. schopnostem "polopatický", tak bych byl vděčen:-) Díky.

Re: DPA223 s rychlými trandy

pasivní preamp - co to je za blbost?  pokud pasivní, tak ne preamp, pokud preamp tak ne pasivní...

Co to je tedy skutečně zač? schéma?

Re: DPA223 s rychlými trandy

Možu sa zameniť koncové BD-čka za Mje1503x bez kompenzacie alebo treba postupovať podla str.1

Re: DPA223 s rychlými trandy

cyberspy: Ani s "obyčejným" osazením nedoporučuju to jen osadit a bez kontroly používat. dokáže to pěkně potřrápit. Koncových MJE bych se nebál, ale musíš to odladit pečlivě na škopku. Doporučené kompenzace ber jen jako vodítko, od kterého se odpíchnout.

Web

Re: DPA223 s rychlými trandy

Ale prdlajs, netřeba nic odlaďovat, chodí to s oběma druhama rychlejch konců stejně...samozřejmě ale kontrola škopkem je vítána...

(upravil Pech. 11. 4. 2017 12:52)

Re: DPA223 s rychlými trandy

Zdravím. Mám problém. Mám zesilovač s koncovými stupni - rychlé DPA223 (od Antiho jestli se nepletu) dneska jsem hrál z počítače, odešel jsem dál, počítač se rozhodl usppat a ze zvukovky vyšel lupanec, jenže při něm zabraly ochrany a zesilovač od té doby nehrál, protože na levém koncáku nesvítily kontrolky napájení, na pravém ano, ale ochrany jsou napájeny nejspíše z levého, zjistil jsem že praskla jedna z pojistek, vyměnil jsem ji, praskla zas a zajiskřilo se pod posledním tranzistorem v řadě na té straně kde je pojistka... změřil jsem, jestli to není zkratlé mezi tranzistrem a chladičem, podle multimetru ne, nicméně když jsem tranzistor odšrouboval, přizvedl od chladiče, tak pojistka drží, SS napětí na výstupu bez signálu je cca 2mV, zkusil jsem jen na pár vteřin (kvůli absenci chlazení) i jestli kanál hraje a hraje...  Takže by to snad samotné polovodiče přežily ve zdraví....   

Nicméně dotazy:

1) Je možné aby se takto prošlehla slídová podložka se silikonovou pastou po cca 2-3 letech provozu?
2) je možné že lupanec, který to přeneslo toto urychlil, zapříčinil? Lupanec je vlastně obdélníkový signál, tudíž SS na výstupu - nebo se pletu?
3) Lze i bez křišťálové koule předpokládat že to bude fungovat dál bez rizika že to chcípne a vezem to s sebou něco dalšího?
4) Kdyby to bylo NOK, je ochoten někdo koncák opravit? já na to nestačím, osciloskop sice mám, nicméně právě proto že nejsem až tak zdatný jsem koncáky raději koupil hotové.
5) Pojistky použité v DPA F2AH/250V jsou něčím zvláštní? nahrdil jsem ji běžnou skleněnou pojistkou nejbližsí hodnoty co jsem měl (T2,5A/250V)

Já jdu vyrazit do elektrokvelbu pro slídu - bude asi docela náročné ji vyměnit, od chladiče si jí odlepit nechce a mezi tranzistroeme a chladičem vytvořím odehnutím tak max. 1mm mezeru, nacpat tam slídu,a by na ní zbyla ještě nějaká vrstvička vazelíny, to bude běs....

Předem velmi děkuji za odezvy a postřehy.

Re: DPA223 s rychlými trandy

Dost často se tam zanese nějaká malá kovová šponka která může časem, zahřátím ap. povolit. Samotná slída má elektrickou pevnost vysokou. Zesilovači bych po opravě dal pokouřit, plný výkon do odporu, obdelník atd. Pokud přežije tak do beden by měl jet bez problémů..

Web

Re: DPA223 s rychlými trandy

F pojistka je rychlá, T je pomalá. Dej tam takovou, jaká je v návodu.

(upravil Pech. 11. 4. 2017 19:40)

Re: DPA223 s rychlými trandy

Děkuji za vaši ochotu a rychlost. Material si obstaram, jak bude chvile tak musim vyměnit tu slídu, a pak se teda uvidí. Výkonový odpor pro takový příkon nemám, zkusím něco poskládat ze zbytků.....

Ještě jednou děkuji.

Re: DPA223 s rychlými trandy

Ak je ta 223-ka urobena podla navodu, tak by nemal byt az taky problem odmontovat modul od chladica. Tranzistory, ktore su primontovane ku chladicu nie su prispajkovane do DPS, ale iba nasunute do preciznych dutiniek. Potom by nemal byt ani problem vymenit podlozku pod vykonakom.

Re: DPA223 s rychlými trandy

Zdravím, tak jsem se na to po noční ještě vrhnul, vyměnil slídu, pomazanou vazelínkou, a zas špatné... tak jsem si pečlivěji prohlídnul tu plastovou podložku, zdála se mi vadná, naprasklá... Tak jsem v garáži kuchnul prastarý počítačový zdroj určený k vyhození pro nefunkčnost, podložky tam byly, v poněkud robustnějším provedení, tak, jsem jí použil, zkusil to mírně přitažené i potom normálně přitažené, pojistka drží, SS opět do 2mV, kontrolky svítí, ochrany naběhly a drží a hraje to OK...   Vzhledem k tomu, že trnazistor yjsou do desky zapájené, mám obavu zda jsem to dokázal aspoň trochu dobře podmazat (nešetřil jsem, ono se přebytečné vymáčkne) utáhnul to trochu méně než to bylo, další obavu mám o to aby ty ostatní plastové podložky neměly stejný problém.... Aktuálně pojistka drží (ta rychlá), zesilovač hraje.... Vypadá to tedy že slída za to možná asi ani nemohla, spíš ta podložka, ale za to krk nedám, vyměněno oboje.

Uvidíme dlouhodobě.....

Ještě jednou mnohokrát děkuji smile

Re: DPA223 s rychlými trandy

Pozitívne je, že ten problém 223 prežila. Vďaka za info.

Re: DPA223 s rychlými trandy

jestli je ta izolační podložka na šroubek bílá a hodně tenká, tak to je častá závada, materiálu je tam málo a ještě mizernýho, na ebay jich 1000 stojí 55 Kč... Osobně mám dobrou zkušenost s černou variantou, a o trochu větší - dá se dát i podložka pod šroubek.

Příspěvky [241 až 260 z 297]

  Stránky: ««« 1 ... 11 12 13 14 15 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » DPA223 s rychlými trandy

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£