Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » PA a zvukařina » Středo-výšky k MT18SUB

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [10]

Téma: Středo-výšky k MT18SUB

Zdravim, před časem jsem postavil jeden pár těchto subů. Jako středo-výšky používam omnitronic DX-2222 se zesilovačem omnitronic E-600. Věděl jsem že to není žádná sláva ale po přidání subů je očekávaný výsledek - dobrý bass a otřesný zbytek. Chtěl bych se proto jen tak orientačně zeptat na doporučení nějakých středo-výškových beden. Rozhodně bych přivítal již ověřené a vyzkoušené zaležitosti. Hrát by to mělo venku na diskotéce pro cca 50 - 100 lidí. Líbily se mi nějaké projekty ze sekce DIY profi reprosoustavy a subwoofery ale nevím co by bylo nejvhodnější.
Díky za navrhy.

(Tuším, že mi řeknete že když to budu živit tím omnitronicem E-600 že to stejně nikdy nebude ono ale o něčem lepším zatim neuvažuju.)

Re: Středo-výšky k MT18SUB

1. Ten omnišrot je vážně sráč, to se nezlob.
2. Když si k tomu koupíš 1 pár EM151 z prodance tak si myslím že budeš spokojený. Stejně pokud nemáš přístup k dřevotřísce zadarmo a dílně, tak tu bednu levněji než z prodance neposkládáš.

Web

Re: Středo-výšky k MT18SUB

nezlobím se, byla to chyba nepošetřit na něco lepšiho jenže odešel mi muj homemade šrot a ja potřeboval rychle nazvučit další akci co už byla nasmlouvaná. Přístup k dřevotřísce mam a tak nějak z toho mam větší radost, když to stvořím sám smile. Ale když se dívam na prodance tak vše potřebné k té EM151 je za 6300 a když počítam všechno zvlašť bez dřeva tak to vyjde asi na 5800, popřemýšlím, dík za namět

Re: Středo-výšky k MT18SUB

12PLB76 je luxusní reproduktor za akceptovatelnou cenu. K tomu něco z měření prodance, zvukově super je DE250,DE400TN, DE500 taky ještě jde. To by mělo být jako levné MINIMUM. Každá další připlacená stokoruna navíc to může ještě posunout dál, hlavně na vrchu v lepším driveru.

Re: Středo-výšky k MT18SUB

Tak jsem si dnes po delší době zase pustil své PA a definitivně jsem se rozhodl, že si v létě našetřím a koupím skládačku EM151 z prodancu. Ty DX-2222 se opravdu nedají poslouchat. A nejspíš to bude chtít i něco lepšího místo crossoveru CX-3400. Máte s tímto crossoverem někdo zkušenosti? Když se pokusím nastavit na vstupu i na výstupu víc jak 0dB tak to šumí jak zběsilé.

Re: Středo-výšky k MT18SUB

Spíše bych se přikláněl k tomu, co píše Crashpc. Ono MT18 sub jsou kvalitou o třídu výše, než EM 151.
Naopak je fakt, že EM151 lze použít s o něco menší drzostí a opatrností než to PLB i jako fullrange a netahat se s těmi suby.
Ale mně mnohokrát jako fullrange mile překvapil o třídu horší (než EM 151, natož 12PLB76/DE250) plasťák s PD12-150+Sel.DT150. Ale to říkám jako příklad drzého zvučení malých prostor s 12", ne jako doporučení k tomu MT18SUB.

Re: Středo-výšky k MT18SUB

Ja by som ti odporucil tuto zostavu je v 4 ohm prevedeni cize by si naplno vyuzil vykonovy potencoial sucasneho zosilnovaca a  potencoial bedne tak na 75% a pri citlivosti 99dB by to k MT18 by to bol rovnocenny super.
http://www.prodance.cz/protokoly/12hpl7 … 8+me45.pdf

Re: Středo-výšky k MT18SUB

V bazaru Prodance máš EM 151 za 3900/ks hotové.

Re: Středo-výšky k MT18SUB

Díval jsem se ještě na ty EM 151 a dočetl se, že jsou nevýrazné na středech, protože je to s 15". Já to nejspíš budu používat vždy aspoň s jedním subem takže bych se možná přiklonil k 12" variantě od Crashpice. Existuje nějaký prověřený plánek na stavbu s 12PLB76 a DE250? Popřípadě jestli má někdo zkušenosti s 12HPL76 v kombinaci s BMS 4538 z odkazu od djmayo? V bazaru na prodancu jsem našel jen v sekci váš bazar nabídku 4500/ks od Valenta Ondrej, v sekci bazar v menu jsem nabídku za 3900/ks nenašel. Ono to v tuto chvíli stejně není moc podstatné, protože v současné době nejsou peníze.

Re: Středo-výšky k MT18SUB

Ten inzerát tam ještě je, ale to není podstatné, protože nejsou peníze, neumíme hledat a potřebujeme středy na tuckařinu. Tak to ty DX-ky budeš používat ještě dlouho.

Příspěvky [10]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » PA a zvukařina » Středo-výšky k MT18SUB

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£