(upravil martin.pcshop 1. 4. 2012 10:25)

Téma: Delta 12LF + Selenium D220Ti + HM 25-25 Nieco tomu chyba + FOTO

Zdravim Vas


Pred casom som si postavil reprobedne s delta 12 LF + D220 ti + HM 25-25
Pouzil som schemu pre tuto kombinaciu kt. je na znamej stranke prodance.cz
Vsetko vyzera byt v poriadku, momentalne bedna nema ziadne tlmene, kazdopadne som dost nespokojny s vyslednym zvukom, hlavne pri vyssej hlasitosti je hodne ukricany na vyskach, stredy su tiez ostre a nezrozumitelne, navyse bednu sme chceli pouzit na odposluchy pre kapelu, ale celkom rychlo chyta spatnu vazbu, ale hlavne ten zvuk je neaky plochy bez energie bez zivota taky chladny ako s plechovej krabice...mame este jedny starsie bedne low end kvality kde som menil vyskac je tam primitivna vyhybka a no name repro napriek tomu hraju pre ucho ovela prirodzenejsie a prijemnejsie..poradte co by som mal skontrolovat alebo ako upravit vyhybku, a co tlmenie bude mat taky velky vplyv na agresivny zvuk?  Pouzivame koncak yamaha p3500s mix yamaha mg166 mic sennheiser 840s a 845s Neskor Vam poslem aj foto. Komponenty som kupil u DANa spokojnost ochota a profesionalita ponukli mi meranie zdarma ale mam to k nim dost daleko tak sa snazim na nieco prist aj sam budem vdacny za kazdu radu.

Martin

(upravil Wili 31. 3. 2012 23:24)

Re: Delta 12LF + Selenium D220Ti + HM 25-25 Nieco tomu chyba + FOTO

No to je dost cudne pretoze presne tuto kombinaciu som uz postavil 2x a stale sa mi zvuk neuveritelne pacil, dokonca to pouzivam doma ako hi-fi. Asi mas blbu vyhybku alebo ja neviem... nemate blbo korekcie na mixpulte alebo blbo nastaveny eqvalizer ?  mas tam spravne hodnoty suciastok? Inak prave tato kombinacia nevynika strednym pasmom, prave naopak je znama ako slabsia na stredoch...Inak ak nemas tlmenie urcite ho tam daj, minimalne 5cm runo/vatelin po stenach...

Ked to mas urvane na vyskach resp. ked pouzivate reproboxy na velmi blizky posluch (ako napr. ja) je potrebne trosku viac utlmit vysky... o cca 1-2dB urcite.

Este k spatnej vazbe: to zavysi velmi od lokalizacie mikrofonu/reprobedne.

Re: Delta 12LF + Selenium D220Ti + HM 25-25 Nieco tomu chyba + FOTO

Se nediv, že to nechce hrát, když ten zesilovač je pěknej klump. Pořiď si pořádný zesilovač (například BV od Beryho zde v bazaru) a uvidíš jak ty potvory uměj hrát...

(upravil antonio 4. 4. 2012 19:34)

Re: Delta 12LF + Selenium D220Ti + HM 25-25 Nieco tomu chyba + FOTO

Ahoj

Dikes za odpoved smile Vyhybku som kontroloval aj spolu s DANom a vyzera byt ok hodnoty suciastok nie su uplne presne ale podla DANa je to v norme, mix a vsetky ostatne veci mame nastavene ok, EQ na nule pripadne vysky tak na -3 db inak na tomto nastaveni doteraz hravali tie stare bedne a bolo to fajn. Skusim tam napchat to tlmenie mozno to trocha zjemni prezencne vysky, asi skusim este dat pred vyskac neaky odpor aby som ho troska utlmil. Posielam foto bedni a vyhybky. Ak mate este dake tipy dajte prosim vediet dost som sa na tom namakal. smile

http://s18.postimg.cc/vajwy9749/vyhybka2.jpg
http://s16.postimg.cc/hdyd0inn9/hm2525.jpg
http://s18.postimg.cc/h380etykp/Fotografia1494.jpg
http://s17.postimg.cc/la2yoe33j/Fotografia1499.jpg
http://s18.postimg.cc/fuk4t76mh/Fotografia1506.jpg
http://s14.postimg.cc/bp37jvs4h/Fotografia1501.jpg


babakus: Na Yamahu P3500S som cital dobre ohlasy...nie je to uplny high end ale zase to neni ani behringer ked k nemu pripojim tie stare bedne tak hraju v celku OK, alebo je ta Yamaha fakt smejd??

Re: Delta 12LF + Selenium D220Ti + HM 25-25 Nieco tomu chyba + FOTO

No zrovna tenhle typ si může s Behringerem podat výstupní svorky. Je to sice blbý slyšet, ale je to opravdu nic moc. Ostatně co by jsi chtěl za 10 000,- ?
Vyhýbky máš umístěné jako na té předposlední fotce?

Tuhle kombinaci reproduktorů jsem několikrát slyšel a nehrálo to vůbec špatně. To schémátko vyhýbky je odkud?

Zkus si schválně někde vypůjčit jiný zesilovač a vyzkoušej, jak se to bude chovat...

Re: Delta 12LF + Selenium D220Ti + HM 25-25 Nieco tomu chyba + FOTO

No tak neni to uplne prijemne zistenie smile vychadzal som z roznych zdrojov z diskusii a vyzeral OK,
ale ak ma to ma brzdit v kvalite zvuku je jasne ze to musim skusit vymenit, ale neviem ci mam k dispozicii neaky lepsi koncak jedine co mame je soundcraft power mix skusim to s nim.

Schema je od huberta

http://www.prodance.cz/protokoly/delta1 … m25-25.pdf

a ano vyhybka je priamo na tej vystuhe za basakom ako je to na obrazku myslis ze je to moc blizko magnetu od vysky a basaku ze sa to moze ovlyvnovat??

Dikes

M.

(upravil Wili 3. 4. 2012 12:50)

Re: Delta 12LF + Selenium D220Ti + HM 25-25 Nieco tomu chyba + FOTO

Ani nie ze ovplyvnovat od magnetu ale je viac menej v "lufte" a moze to s nou klepat trochu od basov co ti z vyhybky vyklepe von suciastky po case, ale to je len take polemizovanie ... moze / nemusi.

Inak ked chces utlmit vyskac nedavaj tam len predradeny odpor, ked das len do serie s vyskacom odpor mozes rozladit vyhybku lebo sa zmenia "akoby" vlastnoti reproduktora, ako ono zjednodusene sa to tak da ale nebude to tip-top. V povodnom navrhu tam su do serie lebo sa s tym pri fr. charakteristike pocitalo. Musis to spravit tak, ze za ten odpor 3R normalne odporovy delic a potom to bude ok. Su tu niekde na to programy kt. ti vyrataju aky odporovy delic uberie kolko dB...

Mozes si to spravit aj cez prepinac, napr. na blizko uberies 1-2dB, a ked budete hrat vonku do dialky na podiu tak das 0dB ubytok na vyskach.

Re: Delta 12LF + Selenium D220Ti + HM 25-25 Nieco tomu chyba + FOTO

Ahoj

OK dikes za tipy, vyskusam, kazdopadne vyhybka je dobre upevnena ale je fakt ze blizko oboch magnetov

skusim ju dat dalej mimo magnetickeho pola reprakov, skusim tam hodit ten delic dufam ze tu niekde najdem ten programik smile hodim si to na prepinac smile potom dam vediet


M.

Re: Delta 12LF + Selenium D220Ti + HM 25-25 Nieco tomu chyba + FOTO

Vyhýbku šoupni na zadní stěnu, nebo na dno bedny. Výšky bych zkusil trochu zatlumit. Dělič si můžeš spočítat pomocí programu Hellish. Najdeš ho zde na webu v sekci programy.... http://audioweb.cz/data/hellish20.rar ... V programu pod položkou "snížení citlivosti". Jako odpor reproduktoru zadej jeho stejnosměrný odpor.

Ještě si překontroluj, jestli máš právně polaritu u reproduktorů a to nejen v bedně, ale i celkově u obou.

Re: Delta 12LF + Selenium D220Ti + HM 25-25 Nieco tomu chyba + FOTO

OK dikes hosi smile snad to dam neak do kopy aby to hralo dobre lebo s ozvucnicami som sa dost namakal smile
Zistoval som si troska aj ten moj koncak yamaha p3500s a vraj je na stredy a vysky ok verim ze chyba je v bedniach a ze
to s vasou pomocou zmaknem a ze nebudem musiet menit koncak. Je v nom zabudovana vyhybka a delim to na cca 120 hz
chceme to len na spevy v podstate ako odposlechovy monitor tak chceme v tomto pasme prijemny a cisty zvuk smile

Martin


dostal som tip ze mozem pouzit aj nieco taketo

http://www.monacor.sk/product/show/2395/LP-100-8

co vy na to??

dakujem

M.

Re: Delta 12LF + Selenium D220Ti + HM 25-25 Nieco tomu chyba + FOTO

teoreticky by to slo, ale zvlada to maly vykon 15W sa mi zda malo, keby si tie bedne poriadne ohulil, ten regulator by sa mozno aj spiekol. Daj tam utlm o 2dB a pekne napevno odpory okolo 20W, tie sa nespecu, aj keby cez ne slo spickovo cez 100W.

Inak skus zvuk bez toho blbeho HP filtra na 120Hz, potom to podla mna bude hrat ok, myslim ze tam je kamen urazu, skus a uvidis. S tak vysokym HP filtrom to musi hrat ako z hrnca.

Re: Delta 12LF + Selenium D220Ti + HM 25-25 Nieco tomu chyba + FOTO

OK dam tam pekne na tvrdo odporovy delic mozno prepinatelny pre dve urovne ked bude cas...hra to presne ako z hrnca big_smile ale HP filtrom to neni som skusal rozne hodnoty aj vypnuty basy to hra ok ale stredy su jak za dekou a vysky mi vyskrabuju ucho...ale skusim sa s tym este pohrat cez vikend potom zreferujem smile

Re: Delta 12LF + Selenium D220Ti + HM 25-25 Nieco tomu chyba + FOTO

Zkusil jsi, jestli neni obracene repro? Vyjimecne muze mit z vyroby blbou polaritu, muzes testnout tuzkovou baterkou, jestli se vychyli dopredu.

QSC, EV, Turbosound, X32, SiEx3, DL1608 atd.

Re: Delta 12LF + Selenium D220Ti + HM 25-25 Nieco tomu chyba + FOTO

To by ma nenapadlo vyskusam to...ale nemam moc casu na to sad len cez vikend ... dam vediet Dakujem za tip smile

Re: Delta 12LF + Selenium D220Ti + HM 25-25 Nieco tomu chyba + FOTO

No daj vediet ako to cele dopadlo... podarilo sa ti vyriesit problem ?

Re: Delta 12LF + Selenium D220Ti + HM 25-25 Nieco tomu chyba + FOTO

Hlavní chyba je, že jste nedodrželi jmenovité hodnoty součástek výhybky! Udělejte ji přesně podle návodu a pak poreferuj. Zesilovačem to určitě není.

Web

Re: Delta 12LF + Selenium D220Ti + HM 25-25 Nieco tomu chyba + FOTO

Ahojte

Bohuzial som tento tyzden stravil skoro cely v praci sad a nemal som vobec cas sa k tomu dostat ale slubujem ze buduci tyzden zdrhenm s prace aby som mohol vyskusat vase rady uz sa tesim ako Vam to vstekym zreferujem smile


ondra323: Podla DANa su suciastky v tolerancii, toto su vsetky rozdiely:
schema           hotova vyhybka

12M                         12,2M

16M                         16,5M

3R                            3,3R

1M8                         1M5     

ale ako tak pozeram tak ten posledny kondik nie je v tolerancii 5% takze tam k nemu prihodim 0,33M aby daval dokopy 1M83 a aj ten odpor asi  nie je v tolerancii....
Co vy na to? myslite ze mam upravit vsetky hodnoty? lebo uplne presne sa vsetky hodnoty vyskladat nedaju.

Re: Delta 12LF + Selenium D220Ti + HM 25-25 Nieco tomu chyba + FOTO

Tych zopar desatin nic nespravi, to by som neriesil, akurat tych 1M5 daj na 1M8 to moze pomoct... ostatne je skoda casu a prace. Skor by som riesil to ci mas dobre sfazovane repraky, ako ich mas umiestnene, ako su vytlmene z vnutra a o kolko dB mas utlmene vysky voci basom...

Re: Delta 12LF + Selenium D220Ti + HM 25-25 Nieco tomu chyba + FOTO

Mašín to ladí "na rovno", takže ti možná na poslech zblízka vadí středy někdy mezi 1,6-5, buď to trochu vykudlej na EQ, nebo si na to zvykněte. Poslechni si je z deseti dvaceti metrů. Nejste náhodou folkáči? Mikráky sis vybral sympatické.

(upravil Wili 18. 4. 2012 14:13)

Re: Delta 12LF + Selenium D220Ti + HM 25-25 Nieco tomu chyba + FOTO

2Moula: pozri sa na fr charakteristiku tej kombinacie na prodance a zistis ze tie bedne nie su ladene "na rovno". A keby boli tak ladene ako vravis tak prave ze z vacsej dialky by zvuk nebol lepsi ale horsi lebo by sa stracali vysky.

90% konstrukcii z prodance je ladenych tak ze fr. charakteristika pre stredy a vysky je o nieco vyssia ako basy a krasne plynule narasta a je tam rozdiel dokonca aj par dB, vidiet to na grafe. Je to preto lebo kedze to su PA repraky predpoklada sa ze to bude hrat do dialky pripadne budu pod tym subwoofery. Takze na blizky posluch ich ladenie nie je velmi vhodne a treba tlmit vysky o cca 2dB.

k EQ: ak dany problem niekto riesi ubranim vysiek na korekciach sice ubudne vysok, ale zhorsi sa zrozumitelnost a celkova rovnovaha prednesu, omnoho ucinejsie je mat v tomto pripade prepinac v zadu na bedni na doladovanie citlivosti vysok. Korekcie pomozu skor na zafarbenie zvuku kvoli priestoru pripadne blbej nahravky, nie na vyladenie neduh reprobedne.