Re: ÚVAHA

A miliardy jeho potomků trpí pod nadvládou těch příšer, co vznikly z toho jeho žebra rofl

Web

Re: ÚVAHA

zkus se sexuálně zorientovat, třeba nebudeš muset trpět lol

Re: ÚVAHA

Pozdě. Zítra mám narozeniny, po kterých to prej už nemá cenu.

Web

(upravil pzwak 13. 12. 2014 13:01)

Re: ÚVAHA

sagitarius: po každých narozeninách má něco cenu, ale déle trvá, než se člověk probere z kocoviny a dojde mu to... smile Jinak vše nejlepší přeji, jestli myslím ty narozeniny co ty, tak je mám letos taky už za sebou...
omlouvám se za OT.

Web

Re: ÚVAHA

V sobotu pár hodin volna, tak jsem to zas trochu postrčil.

http://elektrotest.cz/files/images/elektro/ksp200_1.jpg

(upravil Josef Sedlák 1. 2. 2015 20:17)

Re: ÚVAHA

Nádhera smile Jen nevidím nikde vyrovnávací emitorové odpory, to šlape bez nich a v pohodě ?

Re: ÚVAHA

Stejně jsou ty KD 50x s tím hliníkovým vrchlíkem krásný.

(upravil microlan 1. 2. 2015 21:07)

Re: ÚVAHA

Emitoráky jsou nutné, ale z důvodu úspory místa jsou na druhé straně.

http://elektrotest.cz\files\images\elektro\emitoraky.jpg

(upravil Josef Sedlák 2. 2. 2015 12:26)

Re: ÚVAHA

Jo ták to je taky řešení, myslím lepší než dvoustranný tišťák smile Mě se kvazizesilovače líbí, myslím i zvuk mají lepší než komplementy, vím je to kacířství, ale bohužel to mám nezávisle potvrzeno, nám nejlíp hrál kvazikonec z V-Mosů IRFP260, i když to bylo nestabilní jako prase.

Re: ÚVAHA

No já jsem zvuk moc neřešil, dle leošova zadání aby to bylo lepší než Háčko pro subbas. Já to budu mít k satelitům takže se nechám překvapit co z toho poleze s pořádnýma bednama. Zatím jsem to poslouchal jen na malý střeďáček na odbočce topné spirály.

Re: ÚVAHA

Taky bych řekl, že rozdělovat vše jen na kvazi a komplement není dobré.  Když se např. zapojí spodní tranzistor jako "Darlington" s PNP budičem a NPN koncem, tak na konci je to kvazoš, ale jinak je to předtím shodné  jako komplementár...

Dle mě jsou jen špatné a dobré zesíky (a možná nějaké super). Taky jsem provozoval kvazoš s KD503 na konci a chodil pěkně do 80-100kHz (stabilní byl i krátkodobý testovací provoz do 250kHz, akorát se už trochu hřály konce. smile

Re: ÚVAHA

Přesně tak. PNP budič s NPN koncem bude vždycky horší kombinace na rychlost než NPN budič s NPN koncem, nebo PNP budič s PNP koncem, proč tomu tak je všichni jistě ví, a tak nastane dříve problém, že tranzistory jdou "do sebe" při nižším kmitočtu, a tak "honit" kvazi konec nad 20 kHz moc vhodné není. Pro PA účely kvazi naprosto dostačuje, protože hornám se nad 16 kHz moc nechce a většina účastníků akcí je stejně nahluchlá vod toho kraválu.

(upravil djsteve 5. 2. 2015 13:34)

Re: ÚVAHA

Kedysi dávno mal kvazikomplementár velmi dobre poriešný Tono Minár Mison v koncoch Bifet. Samotný koniec  MJ15023 a budiče na tú dobu dosť drahé Výkonové fety komplementár BUZ900D a BUZ905D zapojené ako budiče cez 1R. Tie konce hrali pekne až audiofilsky.Dodnes jeden mám  myslím že A2451  zvukom strčí do vrecka kadejaké dnešné behringre citroniky ....

Re: ÚVAHA

djsteve napsal:

Samotný koniec  MJ15023 ...

Jenom PNP výkoňáky ? který se chovají většinou hůře (technologicky vám to můžu vysvětlit) než NPN ? jakej by to mělo důvod ?

(upravil djsteve 5. 2. 2015 15:11)

Re: ÚVAHA

Opravujem MJ15022 NPN samozrejme. Prepáčte za omyl s mojej strany. Je nám všetkým jasne že PNP sú oproti NPN pomalšie vzhladom na phyblivosť dier a elektronov.

(upravil microlan 26. 5. 2015 21:10)

Re: ÚVAHA

Opět jsem vyšetřil chvíli času, abych se mohl odměnit bastlením

http://elektrotest.cz/files/images/elektro/ksp0515.jpg

Re: ÚVAHA

Pekné, to je ten serio-paralel s KD503?

Re: ÚVAHA

Jo, ale mám s tím problém, že nemůžu sehnat ještě jeden stejný chladič, aby to trochu vypadalo. Kdysi je tu někomu prodal člen sis, (už nevím komu, protože to vlákno je smazané) tak kdyby se někomu doma válely bez užitku, rád je odkoupím

Re: ÚVAHA

Pěkné, máš tam solidní kondíkovou baterii smile . To je alespoň filtrace.

Re: ÚVAHA

To teda je, skoro 30G na haluz. A ten ESR a možný proud při devíti paralelně, to je hukot. Pro zesilovač 2x250-300W/4 je to jak akumulátory smile

Hazysi sem nelez. Po dobrém - tady Tě nechci a vyčistím to tu od všeho, co tu máš i kdybych měl zrušit celé téma.

Web