Téma: Diy kabely

Jedná se mi o to, že jsem po brouzdání na netu našel nějaké ty diy reprokabely. Mají nějaký přínos, pozná se to nějak v reprodukci, ma se cenu jimi zabývat? Nebo si mám koupit normální dvoulinku s dostatečným průřezem?

Web

Re: Diy kabely

Je pár možností bez starostí (podle kvality):

1. RG214 výkonový koaxiál
2. CYSY 4x1,5mm2 nebo 4x2,5mm2 zapojený do kříže
3. SCY "reprokabel" 2x4mm2


Pak tu jsou další možnosti jako vzít jednotlivý kabely (případně dráty) s průřezem 4mm2 a pomocí svěráku a vrtačky je stočit.

Nebo vzít velkej počet menších izolovanejch drátků (třebas když zbyde po natahování sítě) a nějak je smotat - splýst, aby se promísily. Chce jich mít tolik, aby daly přibližně těch 2x4mm2.

Další nápady? smile



EDIT: Díky pibi smile

Re: Diy kabely

České SCY z prodance, napojil bych je s klidným svědomím i k Wilson Audio.

Re: Diy kabely

Já bych si SCY nedal ani ke kompu smile Holt jinej názor na věc...

K TOP bednám bych dal výkonovej koax. Tak to měli i Hogy-Šroll na výstavě, tušim.

(upravil John370 24. 4. 2007 15:37)

Re: Diy kabely

Mám tu třetí variantu Franku ale zdá se mi ,že jednotlivá vlákna mědi jsou moc tlustá,což podle mě pro čistotu výšek to nemá dobrý vliv.

Kde se dá koupit koupit ten výkonovej koaxial a kolik předběžně stojí.

Web

Re: Diy kabely

O tohle zas tak nejde...
Ví se vubec kude ten proud teče? V kabelu? Okolo? smile
Jde o odpor a vzájemný kapacity a indukčnosti mezi vodičema a to má nejlepší ten výkonovej koax.

GES http://www.ges.cz/?page=index&or=so … ES06700709
a stojí kilo.

Re: Diy kabely

Takže SCY by sis k bednám nenapojil, ale CYSY jo...? Hodně divný. lol

Re: Diy kabely

Antonio, tam jde o to uspořádání, pochop to konečně...

Re: Diy kabely

Nepochopí. Protože nechce pochopit. smile

Na výkonovej koax z GESu Mates strašně nadával, je oproti kvalitnímu značně neohebnej.

Web

Re: Diy kabely

Kluci, proč koaxiály?

Web

Re: Diy kabely

No přece aby to měli líp stíněný smile Obzvlášť když to připojí k TW nebo AZS s opačnou polaritou reprosvorek nebo k něčemu se zmůstkovaným výstupem smile

Web

Re: Diy kabely

Pro antonia:

RNDr. Sýkora napsal:

... Z hlediska vlivu zkroucení jsou velmi nevhodné kabely s dvěma přímými paralelními vodiči...

Co se týče křížový čtyřky:

RNDr. Sýkora napsal:

... Nezanedbatelnou výhodou podobných uspořádání je velmi malá citlivost na rušivá magnetické pole...

A sinclair, Ty to sice znáš, ale taky si dovolim citovat článek o kabelech, který jsi mi poslal:

RNDr. Sýkora napsal:

... Pro připojení reproduktorů se často doporučují různé typy koaxiálních kabelů. Kabely této konstrukce mají zpravidla nízkou kapacitu i indukčnost...

Re: Diy kabely

Ale chci to pochopit, máš nějaký PDF celýho toho článku?

Re: Diy kabely

Máš to v mejlu...

Ale mělo by to bejt v PDF i na czechaudio - bylo to v Audioamatéru.

Re: Diy kabely

Napadlo mě dát k bednám 6mm2 bateriový kabely Sinus Live (+ červeným, - modrým a zkroutit), na konce vidlice (taky od Sinus Live).
Ale to nikdo nedělejte, kupte si CYSY, takhle to chci mít sám big_smile

Re: Diy kabely

uplne nejlepsi by bylo rosekat to vyhybkama po 500Hz a impedancne prizpusobit kabely k zatezi big_smile.

Re: Diy kabely

Martine, něco takovýho má Mates, ale modro černý tongue

Re: Diy kabely

Ale určitě by si tam nedal kabely který nějak souvisej s autohifi big_smile .. nebo snad jo?

Re: Diy kabely

To snad ne smile

A neměl bys to v elektru levnější???

Re: Diy kabely

Nákup reprokabelů je to, co taky zrovna řeším. Tady je docela zajímavý článeček o vlivu reprokabelů na zvuk.
Chtěl jsem si objednat Krautwire ORG, ale žena mi to nechce dovolit mad (nechápu proč si nechce nechat vysvětlit, že to nutně potřebujem cool). Tak si asi koupím Alfatec L 67 za 72,-Kč/m, nebo BASIC 2 x 4 mm² 0,1 SILVER za 119,-. Je to sice autohifi, ale snad to takový prů... nebude.
Tu kříženou prodlužkovou 4x licnu v silikonu (jak jí kdysi doporučovali ve S&V) mám už za sebou - vadí mi na ní to, že má dost silné drátky, které se lámou a nevypadá moc pěkně vzhledově (to sice není tolik důležité, ale v obýváku se mi zkrátka tenhle míchačkový kabel nelíbí).

Web