Re: Výroba 12" a 15" zvukovodů

To není problém to takto udělat. Jen je tam potřeba víc materiálu. ( objemově ) jako první slepuju čtverce na sebe, viz foto "sloupků"
a ty mají rozměr jako je průměr jednotlivých segmentů. po slepení se to obrábí z obou stran.

(upravil MaBat 25. 6. 2012 20:45)

Re: Výroba 12" a 15" zvukovodů

Takže se musí opravdu celý vnitřek zvukovodu odfrézovat. Z toho musí být strašně prachu. Vážně by nebylo lepší hromadně vyfrézovat z desky nejdřív mezikruží, ta poslepovat a až pak to dofrézovat - už jen zevnitř? Moc si nedokážu představit, že bych to dělal jinak, ale to je třeba tím, že nemám doma CNC. V čem je problém s takovým postupem? Nejspíš by se ušetřilo i na ploše desky, nemluvě o nesrovnatelně měnším objemu odpadu.

Nechci samozřejmě jakkoli radit - Ty jistě víš, jak to udělat nejlíp, to vůbec nemám v úmyslu, jen mě to zajímá.

Re: Výroba 12" a 15" zvukovodů

IMHO tam ma odsavani prachu a strojovy cas je levnejsi nez MAD BOXovo (slozitejsi lepeni atd - takhle to muze usadit skrz diru stredem)...

(upravil MAD_BOXs 25. 6. 2012 21:12)

Re: Výroba 12" a 15" zvukovodů

Samozřejmě je odsávání nutností. To slepování mezikruží jsem měl v úmyslu jako první variantu, ale potom opravdu vyšlo jednodušší to vykotlat strojně na jeden zátah hrubovat, pak výměna nástroje a už jen finish. Je to na jedno upnutí a tím je menší možnost uhnutí a tím vyrobení chybného kusu. Stejně to usazuju do přípravku.

(upravil MaBat 25. 6. 2012 22:18)

Re: Výroba 12" a 15" zvukovodů

Jasný.

Tak myslím, že to můžem uzavřít. Poprosíme tedy MadBoxe o finální výkres (pokud možno přidat trochu materiálu) a myslím, že to můžem rozjet. MethMan se domluví na svých kusech individuálně, bude-li chtít.

Je to celkem 10 kusů, z toho MethMan bude mít zřejmě 2 trochu jiné.

Takže:

- zvukovody budou zvenku kulatý
- nebude tam drážka pro hlavy šroubů, to si každý dodělá
- motnáž do ovučnice bude přímo přes 25mm vrchní desku, bez jejího dalšího obrábění


kodls napsal:

ta asymetrická konstrukce beden bude funkčně a zvukově asi to pravé ale napohled je to pro mě trochu nepřirozené

Sám nevím, zatím si jen hraju s různými nápady...

https://i.postimg.cc/CBMZSKwr/2075361.jpg

MethManůn masiv zní taky zajímavě.

Re: Výroba 12" a 15" zvukovodů

Výkres dodám až dnes večer, odjíždím na montáž.

Re: Výroba 12" a 15" zvukovodů

prostřední návrh asi nejsložitější na výrobu ale esteticky můj vítěz, skutečně pěkná konstrukce a černá jí taky sluší

(upravil MaBat 27. 6. 2012 20:42)

Re: Výroba 12" a 15" zvukovodů

Finální dokumentace: WG-12e.

Pokud tedy někdo chcete jakoukoliv "zakázkovou" úpravu, je třeba se s MadBoxem pokud možno urychleně domluvit, ať to můžem rozjet.


- Na ty basáky jsem se ptal i proto, jestli třeba někdo neuvažuje o 12NDA520.

Re: Výroba 12" a 15" zvukovodů

Vyrazil jsem cenově na opačnou stranu. smile Láká mě 12CL76. Kdybych chtěl utrácet víc, sáhnu mimo 12TBX po nových 12FW nebo po behemothech LF12X400 od RCF smile

Re: Výroba 12" a 15" zvukovodů

Kdy je deadline?

(upravil MaBat 2. 7. 2012 16:57)

Re: Výroba 12" a 15" zvukovodů

MadBox slíbil, že na tom tenhle týden začne dělat, nicméně není jisté, jestli se to všechno stihne už tenhle týden. Každopádně je teď poslední šance se s ním domluvit (27. 6. jsem psal "urychleně"), máš-li nějaké zvláštní přání, jinak nyní prostě vyrobí 10 standardních kusů... Takže nejlépe ještě dneska nebo zítra mu dát vědět.

Re: Výroba 12" a 15" zvukovodů

Mám poslepováno 10 ks. Už to schne. Co stihnu tento týden tak udělám, jinak pokračuji až za týden, mám lehkou dovolenou.

Re: Výroba 12" a 15" zvukovodů

Vyřízeno smile

Re: Výroba 12" a 15" zvukovodů

Vyřízeno? pokud to chceš z toho masívu, tak jsem psal, že čekám na to, jak se domluvíme.

Re: Výroba 12" a 15" zvukovodů

Máš to už slepený.

(upravil MAD_BOXs 3. 7. 2012 22:36)

Re: Výroba 12" a 15" zvukovodů

OK, jak chceš..stále ještě nefrézuju a jak jsem psal už výše, může to být samostatná zakázka. To že mám nachystáno na 10ks, to nic neznamená, stejně vždy dělám jeden pár navíc.

Re: Výroba 12" a 15" zvukovodů

Jestli je nadále možnost, dej mi prosím do mailu svůj telefon nebo mi zavolej na ten co ti pošlu já. Na psaní je to zbytečně dlouhý vysvětlování. Díky.

Re: Výroba 12" a 15" zvukovodů

Ahoj všichni, tak včera a dnes proběhlo frézování zadních částí zvukovodů, ale počasí nám nepřeje. Vedro jako kr... až mi začal lehat počítač na mašině, ani přidané větráky to neupravily, takže 8ks zezadu hotovo. Odjíždím na týden na dovču, jak se vrátím tak dokončím zbytek.

Re: Výroba 12" a 15" zvukovodů

Voila, první kousek - fotky od MadBoxse:

http://www.loudspeakersoft.com/forum/uploads/thumbs/2_p1290042.jpg http://www.loudspeakersoft.com/forum/uploads/thumbs/2_p1290044.jpg

Re: Výroba 12" a 15" zvukovodů

Hotovo, rozešlu všem mail s dalšími instrukcemi.