Re: Výroba 12" a 15" zvukovodů

A co třeba 18 basák? Když to je "skoro 19", nebude to snad širší a dělit by to mohlo jít? Jenom blbej nápad... Aby to nebylo nevyužity jako u RpM 1

Re: Výroba 12" a 15" zvukovodů

MaBat napsal:

Objem ale bude menší (nemluvě o Basstlově monstru).

Ještě, že to tady nečte paní Basstlová, už měsíc jí vysvětluju, že máme hezký malý bedýnky... big_smile

(upravil MaBat 20. 11. 2013 9:23)

Re: Výroba 12" a 15" zvukovodů

LamiCZ>
Teď jsem se ztratil smile

Re: Výroba 12" a 15" zvukovodů

Zřejmě tím myslel to, že když 15" WG má ve skutečnosti 19", tak proč místo 15"+15" neudělat 19"+18". smile

(upravil rotr 20. 11. 2013 11:38)

Re: Výroba 12" a 15" zvukovodů

Chápu to podobně, jenom mi uniká ta zmínka o nevyužití u RPM1

A pak že nerostou :  http://hifinazory.cz/forum/viewtopic.ph … mp;t=11994

Web

(upravil MaBat 20. 11. 2013 14:03)

Re: Výroba 12" a 15" zvukovodů

15+15 se tomu tak prostě říká, možná ne úplně vhodně. Ty zvukovody se reálně dělají o něco větší, než nominální rozměr basáku, vychází to tak líp (samotný profil bude ale zhruba odpovídat, na to navazuje zaoblení). K 18" basáku by to ideálně chtělo zas ještě o něco větší WG, atd.

Ani tady by to nemuselo mít nutně půl metru, stačilo by i o trochu méně, ale když už se to dělá, nemá smysl řešit pár cm, když větší zaoblení je vždycky lepší.

(upravil LamiCZ 20. 11. 2013 22:23)

Re: Výroba 12" a 15" zvukovodů

MaBat: K tomu nevyužití RpM1 jsem myslel 10 WG + 15 basák, jakože mohl být větší, když čelní deska stejně musela mít šířku na 15. Ale já jenom tak plácám... smile
BTW díky za vysvětlení - pokud vychází líp o něco větší zvukovod k menšímu basáku, tak tím je to jasny. Myslel jsem, že je to jedno a využila by se šířka desky.

(upravil MaBat 21. 11. 2013 10:27)

Re: Výroba 12" a 15" zvukovodů

LamiCZ napsal:

.. jakože mohl být větší, když čelní deska stejně musela mít šířku na 15.

To samozřejmě mohl, ani by to ve výsledku nestálo víc peněz, ale nikdo to nechtěl smile

Re: Výroba 12" a 15" zvukovodů

MaBat: ahoj, ty zvukovody 15"WG jsou skutečně nádherný, u mě je místa doast a nikomu překážet nebudou . Nevím ale jestli ti zbyly i nějaké pro mě i když myslím , že jsem je po tobě taky chtěl. Teď už snad budu mít více času a po Totemech, které hrajou mimochodem taky parádně, se dostane na ty 12" a potom i na tyto monstra.

(upravil MaBat 27. 11. 2013 14:50)

Re: Výroba 12" a 15" zvukovodů

Ani nevím, že jsi taky stavěl Totemy. Věř, že tohle bude zvukově ještě úplně jinde.
Mám je tu pro tebe nachystaný. Psal jsem mail, ale možná jsem to neodeslal. Pošlu to znovu.

Re: Výroba 12" a 15" zvukovodů

jo Totemy jsou supr, musel jsem vyzkoušet do čeho jdu, mail máš když tak ve zprávě, dík

Re: Výroba 12" a 15" zvukovodů

Trochu jsem pohnul se svými šišatými zvukovody.