Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Projekty sloupových reprosoustav » Laďa (Dexon HRB 20/80/02,8 a Tonsil GDWK 10/80T,8)

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [1]

Téma: Laďa (Dexon HRB 20/80/02,8 a Tonsil GDWK 10/80T,8)

  • Určení: 2pásmové sloupové reprosoustavy

  • Datum realizace: Srpen 2006

  • Orientační cena: 4500Kč

  • Technická data: Bassreflexová ozvučnice, (šxvxh) 29x75x28cm, Objem 40l, Příkon 80W, Frekvenční rozsah 36-20000Hz, Impedance 8Ω, Bassreflex Ø7x12cm (40Hz), DTD 18mm + MDF 20mm

  • Autor: Laďa

Úvod
Chtěl jsem nahradit svoje zastaralé 3pásmové reprosoustavy osazené reproduktory TVM něčím novějším, pro kvalitnější poslech. Rozhodně to není poslední projekt, tohle beru jako takový mezičlánek. Do budoucna bych chtěl postavit něco opravdu kvalitního, pravděpodobně se Seasem.

Ozvučnice, reproduktory, výhybka
Skříň je vyrobena z dřevotřísky tl. 18mm potažena tapetou imitace dub, čelní stěna je MDF tl. 20mm natřena černou barvou. Jako měniče byly zvoleny na místo výškáče Tonsil GDWK 10/80T,8 a basový z nové řady Dexonu HRB 20/80/02,8. Ač jsem zde prozatím na Dexon nenašel nějaké kladné ohlasy, rozhodl jsem se pro ně a mohu říct, že nezklamaly. Myslím si, že za tu cenu jsou velice solidní a to nechci dělat žádnou reklamu, je to jen můj názor.

Základ, tj. nařezání, kolíkování a vyfrézování otvorů pro měniče jsem zadal u stolaře a zbytek už vlastní výroba. Vnitřek je vytlumen vatelínem, zadní stěna asi 6, boční 4 a čelní 2cm. Bassreflex, původně v přední stěně, je nyní zaslepen a byl přemístněn na zadní stěnu. Vnitřní kabeláž 2.5mm zkroucenými vodiči. Výhybka se strmostí 12/18dB dělící kmitočet 3200Hz.

Zvuk
S výsledným zvukem jsem spokojený, mohu říct, že je nad moje očekávání oproti původním bednám osazeným TVM postaveným podle návodu uveřejněném v AR. Basy jdou hodně hluboko, možná na můj vkus bych bral, kdyby byly o něco tvrdší, takže bych uvítal radu jak by se toho dalo dosáhnout. Prozatím používám konce osazené LMkama, takže i zde bude určitá rezerva. Hodlám stavět 440ku.

http://s19.postimg.cc/68do4zwxb/lada1_01.jpg http://s19.postimg.cc/4538xbx4f/lada1_02.jpg

Příspěvky [1]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Projekty sloupových reprosoustav » Laďa (Dexon HRB 20/80/02,8 a Tonsil GDWK 10/80T,8)

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£