Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Autohifi » Ozvučnice pro subwoofer

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [13]

Téma: Ozvučnice pro subwoofer

ahoj,mam vyrobeny zesilovac do auta s tda 1562q s 50w rms a chci si vyrobit i subwoofer.na netu si nasel tenhle reprak:
www.reproobchod.cz/carpower-sp-202c-p2636
ja vim kvalita mizerna ale penize potrebuju jinde tak sem vybiral repro do 500.Nejdriv sem mel vyhlidlej od tvm 70w ale nemuzu ho uz nikde sehnat.Ale k veci.Podle programu winisd mi vysla ozvucnibe basreflex 160 litru:Dmuze te mi poradit jak velkou ozvucnici zhruba mam stavet na ten reprak carpower?dikas

Re: Ozvučnice pro subwoofer

Co od toho chces? Podle toho se da poradit, ale takhle...
Zdvih v nejake oblasti?
Aby hral co nejhloubeji resp. nejrovnejsi?
Napasovat ho do konkretniho objemu?

Doporucuju vyzkouset LspCad(demo) a simulaci se zapocitanim Cavity Effects...

Re: Ozvučnice pro subwoofer

Moc se v tom nevyznam,ale aby to moc nehucelo a basovalo,co se da cekat od repraku za 500...nejsem na to nejak narocnej,lepsi by byla asi uzavrena ozvucnice?

Re: Ozvučnice pro subwoofer

A jak vlastne zaridis, aby do toho basaku sly jenom ty basy? Pokud tam pujde i neco jineho, nebude to znit vubec dobre...

Uzavrena ozvucnice muze udelat zdvih frekvencni charakteristiky v nevhodne oblasti = huceni, ale da se ji zkazit mene nez bass reflexem... vsak mas winISD, tak to tam naklikej...

Clanky, ktere se tim zabyvaji jsou zde na webu v sekci download...

Re: Ozvučnice pro subwoofer

Tak zas nejsem takovej amater abych nevedel jak do toho pustit jen basy,bude tam aktivni preladitelna vyhybka se strmosti 12db/dek.a k ni jeste predzesilovac...me slo o to ze sw stawim poprve a prave v tom programu winisd mi ozvucnice vysla 140 l,asi chybej dalsi parametry..jeste nejakej jinej program..?

Re: Ozvučnice pro subwoofer

ozvučnicu si máš navrhnúť ty na základe dosadzovania hodnôt pokiaľ nedosiahneš výsledok aký očakávaš, tých 140litrov čo ti vyhodilo je len na úvod,vyráta to na čo najrovnejšiu charakteristiku a je to somarina. iný program nehľadaj,stačí sa naučiť s ním pracovať...

Re: Ozvučnice pro subwoofer

Chybej tam parametry takze to ma neuplny informace,ten program ma vypocitat realnou ozvucnici a ne ze ji budu navrhovat,i jinych repro to vyhodi rozumne hodnoty,nebo jaky byste jeste doporucili basak kolem petikila?vim ze jich moc neni:D

Re: Ozvučnice pro subwoofer

Me ten reprak vychazi docela dobre (a blbuvzdorne) i v mnohem mensich objemech, ale nenapisu tady detaily, protoze jsem hajzl big_smile

hint: Vas, Fs, Qts imho staci. Program nic nenavrhuje - jen vse spocita ze zadanych parametru...neni totiz jenom jeden spravny navrh...

(upravil martinak4 23. 2. 2012 13:40)

Re: Ozvučnice pro subwoofer

Tak nebud hajzl:D newim ja zadal vsechno co bylo u toho repra..jeste se na to podivam...a kdyz tak udelam 40 l a je to..
Co si myslis o tom repraku?vim shit a dal?:Dnebo jakej z tech levnejsich bys doporucil ?dik
jsem nenarocnej...jde mi jen o doplneni basu.z radia krmim boschmany a timhle to chci doplnit..

(upravil tictom 23. 2. 2012 14:26)

Re: Ozvučnice pro subwoofer

A to je takovy problem? 40l uzavrena ozvucnice IMHO vyhovi.

http://thumbnails59.imagebam.com/17635/05f3c8176344691.jpg

Re: Ozvučnice pro subwoofer

Ja myslel basreflex 40l,ja mam jinej program winisd..
Ale jinak diky za ochotu..

Re: Ozvučnice pro subwoofer

Nazdar...

Mám presne tento istý reprák v aute v 37l uzavretej bedne...

skúšal som počítať a ladiť, ale lepšie ako teraz to mať nebudem...

bassreflex sa ti absolútne neoplatí pri tomto malom výkone a pri bassreflexe bude mať cca 10ms oneskorenie...

na tvojom mieste to dám do kvalitne vyrobenej bedne s dobrým vytlmením ....

Re: Ozvučnice pro subwoofer

zdravim potřeboval bych taky poradit s vyrobou bedny v ktere budou 2X audiobahn alum 12N a napajenej bude zesilovacem orion 2500D diky za vsechny rady

Příspěvky [13]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Autohifi » Ozvučnice pro subwoofer

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£