Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 3 z 9)

Audioweb.cz » Reproduktory » 8BR40 nebo ARN-226?

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 ... 9 »»»

RSS

Příspěvky [41 až 60 z 171]

Re: 8BR40 nebo ARN-226?

2Luikas: To jo, ale jenom pokud po tom systému potom ty frekvence mezi Fs a laděním nechceš. smile

Re: 8BR40 nebo ARN-226?

Ešte nejaká linka s 8BR40 - dá sa z toho celkom pekne odraziť. http://jeanphilippe.denis.club.fr/reali … on_3_1.htm

To Michal - ďakujem, väčšinou som používal nick Riso.

Web

Re: 8BR40 nebo ARN-226?

zas tak horky to IMHO nebude smile

Re: 8BR40 nebo ARN-226?

RK : Vidíš, já nikdy netušil, že jsi Riso... tohle měnění přezdívek je pěkně naprd, pak nevím s kým mluvím... kdo je třeba Iridescent?

Re: 8BR40 nebo ARN-226?

Minulý RK byl ale Čech, ne? Každopádně vítej Riso. wink

Re: 8BR40 nebo ARN-226?

No proti BR zpod bedny nic nemam, ale nezamlouvá se mi roura 40cm dlouhá. Možná to budu ladit vejš o něco. Ale to pak bude hrb fakt velkej. Na svých řípásmech jsem zkoušel ledascos poslouchat, i hudbu typu tuc tuc stylu dj tiestu nebo jak se to píše a nízký kmitočty tu sou fakt znát. Zvuk kromě tucání dostává takovej hutnější zvuk a toho si cenim. Jde o to jestli to dokáže ocenit i někdo jinej no.
Každopádně stvořim něco, co se mi vůbec nepodobá a pak s tim nechci mít nic společného.
Zaprvé cpát bassreflex k repráku kerej je určenej pro uzabřenou je divný, pak aby byl dlouhej kolem 40cm se mi zdá ulítlý, to se mi tam bude klimbat pěkně i nasvislo, 8" do dvoupásma je na hovno. Přesto to postavim a ségra si to určitě bude pochvalovat. Ke mě už žádný huuuuuuuuu nesmí, s tíhle reprem, zvlášť v BR se 40cm toho zaručeně docílím.

Web

(upravil hot.shot 24. 4. 2007 23:50)

Re: 8BR40 nebo ARN-226?

na tuc tuc tam hod nakyho profika, ale aspon 10" klidne 2 pasmo - profi bass a kalota co pude delit nizko

Re: 8BR40 nebo ARN-226?

Já na to mam omezená finance. Komplet 5000,-

Web

Re: 8BR40 nebo ARN-226?

Ach jo. 8BR40 rvat do bassreflexu. A stavet bednu umyslne s hrbem. Stydte se konstrukteri, kteri byste tohle chteli postavit i pro laika, kterej o tom vi prdlacku a chce aby to busilo. Postav normalne slusne bedny a dopln ji spodek subem naladenym na silenej hrb kolem 60Hz. Klidne do nej pouzij nakej McHnoj. Ten pak muzes vyhodit a bedny zustanou kvalitni.

Re: 8BR40 nebo ARN-226?

Já se samozřejmě stydim. Nabízel jsem subwoofer, a doplnění satelity, které vesměs vyjdou levně, ale že prej ne. Musí to být dvě bedny, co duněj. Tak mi to řekl laik. A mám do toho vrazit i se stavbou, prostě všim ... 5000,- Tak co bys tomu řekl, aby to dunělo, tak to hrb mít musí, páč takovej typ lidí je na to zvyklej a když to hrb nemá, tak ti řeknou, že to nebasuje a podle mě bych mohl výšky klidně wochcat ARVčkem, Ale přece jenom tam dám GTC, kdyby něco.
Nakonec udělám hrb na tom 8BR40 docela solidní, mam doma dva bassreflexy D=8,1 L=17cm. To vychází na 47Hz, charka vypadá podobně jak ARN 226-05/8 v 30l uzavřený, to by nemuselo bejt zlý, lepší než tam cpát 30-40cm BR zpod bedny. Nejlíp bych stejně udělal, kdybych jí dal do uzavřený, na co je taky hlavně stavěná

Web

Re: 8BR40 nebo ARN-226?

8BR40 v BR na 47Hz - k zblití takový návrhy...

Re: 8BR40 nebo ARN-226?

Souhlasim s Antoniem. Urcite ma na te vezi nejaky bass boost nebo nejakou "ekvalizaci" bassu tak si tam pritne a Ty to dej do uzavreny at mas jako konstrukter ciste svedomi.

Re: 8BR40 nebo ARN-226?

Nebo 20litrů naladit na 35hz a trošku tomu přitnout na věži nějakej ten bassbost nebo co..   50hz -2,5dB GD 40hz 5,4msec Xmax v poho a zatížitelnost taky dobrá. U te closed nevím ten graf se mi nezdá.  Sice ta 20litru vented má na 75hz 2,5dB hrb ale zase jestli chce basy....  tak nevím jestli bude spokojená z closed když ten má na 50Hz -4dB v 30ti litrech ..  No jak chceš.

Re: 8BR40 nebo ARN-226?

U tý vented 20 litrů vychází BR půl metru při D=8,1cm. To je humus. A menší průměr si řikal, že ne.

Web

Re: 8BR40 nebo ARN-226?

Nízko laděný basreflex v malé ozvučnici Většinou velmi neúčinný a skoro je lepší uzavřenka.

Re: 8BR40 nebo ARN-226?

Sice se trochu vrátim na začátek, ale ségra chce poslouchat jak nahlas...? Přiznám se, nechtělo se mi to číst podrobně všechno, ale to podstatné snad jo... Pokud jsem si dobře všiml, tak chtěla velký bílý ludry, no tak potom 30 l bude pro ni málo, ne, ikdyž zas co chtít do 5k...? Tak záleží, jestli chce tim "tuc tuc" oklepávat omítku jenom u sebe nebo aji u sousedů... lol Já jenom, že znám jednoho borce, kterej je do teď pořád stejněj maník, všechno mu je malý, tak má doma nějaký snad 500W krávy někde z diskárny a tim obšťastňuje sousedy v širokém okolí... wink Ne jako, jaks pravil, aby Ti to nehodila na hlavu, že jakto, že neni eště vysklený okno...

Re: 8BR40 nebo ARN-226?

No řikala malý bílý, ne velký, 30 litrů box bude akorát. Se přizpůsobí holka holt. Jak nahlas. .. No asi tak, jak to asi s tou věží pude. Podle mě si to vokuřovat extra nebude, ale někdy si to pustí docela nahlas, když má náladu.

Web

Re: 8BR40 nebo ARN-226?

A tak to potom jo, stejně bude zjevně asi omezená tim zesem z věže, tak má smůlu a zemětřesení se konat nebude...

(upravil Halen 25. 4. 2007 11:39)

Re: 8BR40 nebo ARN-226?

Konstruktere, spoj vyhody closed i vented. Budku 30 litru, natrubek 80x200 a hlavne SILNE to vytlum, tedy nacpi jako closed bednu a nech prostor jen u natrubku. Je to sice prasecina, ale fungovat to nejak bude, s hrbikem na ty "spravny dunivy frekvenci". Zkus si dosadit do BassBoxu 30L, Fb=40, silny tlumeni, natrubek 80mm. Melo by to zvladat 50W az k 40Hz, aniz by to uthlo membranu. Na kvalitu basu prd, ten natrubek, az jednou (mozna) slecna zjisti ze to neni ono muzes ucpat. smile A bude z toho super uzavrenka.

Edit - typicky zenskej pozadavek (musi to bejt bily, dunet a zbytek je burt).

Re: 8BR40 nebo ARN-226?

Mj takovou kravinu, jako bílý budky, jsem teda eště neviděl. Na tom bude vidět každá špína okamžitě, permanentně to bude "viditelně" zaprášený a pokud se o to nebude starat, budou brzo vypadat, jako hnusný olezlý bedny někde ze stodoly... Normální barva dřeva se jí nelíbí, nebo co? Na tom alespoň hned neni vidět každej bordel, co se nachytá a ladí to obyčejně s nábytkem... wink

Příspěvky [41 až 60 z 171]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 ... 9 »»»

Audioweb.cz » Reproduktory » 8BR40 nebo ARN-226?

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£