Téma: Velké fullrange s 18ps76

Zdravím Vás Pánové.
Chtěl jsem ze zeptat,jak se vám jeví tato sestava B&C Speakers 18PS76 + RCF ND1411-M + Megaton A8065?
Chci mít svůj aparát a chtěl bych jen 2 bedny a 1 zesilovač.
Stojí ten zvuk a akustický tlak zato?A co kvalita zvuku?
Protože mám na to nízký rozpočet,tak jsem přemýšlel o této sestavě.
Jasně,že mi asi řeknete,proč nepostavím 2 malý satelity a 1 sub.
Ale samozřejmě to bude cenově někde jinde a hlavně potřebuji 2 zesilovače a výhybku a bych měl stereo.
Chtěl jsem se zeptat,zda to už někdo slyšel a mohl by poreferovat.
díky.

Re: Velké fullrange s 18ps76

zkus se zeptat na fóru Prodance, někdo to stavěl, tuším, že člověk s nickem "Hrady". Tady asi nepochodíš, je to dost nezvyklá kombinace a asi jí slyšel málokdo.

Re: Velké fullrange s 18ps76

Ten Hrady asi bude pan Hradecký, který ty bedny ted prodává na bazaru Prodance.

QSC, EV, Turbosound, X32, SiEx3, DL1608 atd.

Re: Velké fullrange s 18ps76

Ano,ale co tak koukám,tak tam má jinej driver a o hodně dražší a má jinej frekvenční rozsah,takže dělící pásmo bude uplně někde jinde,ale díky za reakce.
A co říkáte vy co jste htohle neslyšeli,jakej z toho máte pocit?má tohle smysl stavět?

Re: Velké fullrange s 18ps76

Velmi málo rozšířená sestava s levným driverem. Zcela určitě bych nešel touto cestou. 15" je tak strop do satelitu a v této velikosti je z čeho vybírat. http://www.prodance.cz/protokoly.php?An … amp;Lng=CZ

Re: Velké fullrange s 18ps76

Kdybych sel do sestavy 18"+1", asi bych ji koupil hotovou. Pokud se pamatuji, vypadalo to na fotkach hezky.

QSC, EV, Turbosound, X32, SiEx3, DL1608 atd.

Re: Velké fullrange s 18ps76

Už s 15" je to v PA provedení takové dost na pokraji. Chápu že chuť levného basu je velká, ale nešel bych do toho. Ten drahý driver tam není jentak ze srandy aby to bylo celé drahé.

Re: Velké fullrange s 18ps76

no nevím.. 18" +1" hornu nahoře...
To se mi zdá už dost našponovaný...
Ta 18" moc ochotně nahoru nepůjde a 1" nepoleze ochotně dolů. tj pokud chceš mít 18" basák, tak bych já hlasoval pro třípásmo...
Osobně jen fulrange beden s 18" moc neviděl. Většinou jsou do 15".

Re: Velké fullrange s 18ps76

Tak jasně že je to kompromis, to víme všichni. Asi hodně záleží na účelu použití - třeba pro mobilního DJe co objíždí kluby a chce mít nějakou zálohu, kdyby narazil na místní omnišrot to může být přesně ideální řešení.

Re: Velké fullrange s 18ps76

co nějaký 1.4"-1.5", co jdou tahat k 500Hz? jenže to taky nebude levnej špás...

Re: Velké fullrange s 18ps76

Zorg: třeba tohle? smile http://www.prodance.cz/protokoly/18ps76 … e90.fl.pdf

Re: Velké fullrange s 18ps76

Nebude to levnej špás a díky velikosti driveru na vejškách 6-8kHz ± vejš to budou Krkonoše s Tatrama dohromady
Velkej driver bude mít krámy nahoře, malej driver ti to nenatáhne dolů.
Nevím, podel mne se taková velikost v dvoupásmu bude realizovat hodně těžko.
Proč nechceš jít do 3 pásma? Sice by to dylo o reprák víc, ale výsledek by za to určitě stál.

Re: Velké fullrange s 18ps76

Náhrada za omnišrot se samozřejmě velmi snadno dá sfouknout I s 15”. A Ty basy prostě nejsou zadarmo. Budou to hory doly, bude to drahé, směrovky otřesné, srozumitelnost horší, driver drahej, budka velká a těžká, zatižitelnost snížená, a to všecko za trošku basu. To mi nedává smysl. To už radši na jeden kanál zesilovače mono satelity, a na druhý suby. Bude to menší škoda na zvuku. Nahoru hezky něco s 10/12 HPL, to je za tu cenu levné a hraje to dost, dolu 15PS76 nebo 18PS76 ve správnejch budkách,  a je vystaráno.

(upravil KarelXth 27. 2. 2013 10:47)

Re: Velké fullrange s 18ps76

Nemůžu si pomoct, ale žádný hory doly na měření nevidím, směrovky vypadají líp než leckterá kombinace 15"+1", dražší než satelity 12"+1" a k tomu 15"-18" suby to taky nebude a budky taky větší než ty suby nebudou. Pokud se bavíme o tý kombinaci s CD3030.

Na běžnou práci ne, ale pro někoho, kdo chce dvě bedny, který jsou opravdu "fullrange" a na reprodukovanou hudbu ano.

Re: Velké fullrange s 18ps76

Tak ano, vybírat podle nejhoršího nalezeného produktu je relevantní, a koukat na záměrně směrovou bednu taky.
Větší sub není takovej problém. Ten totiž nemusíš dávat metr padesát vysoko na klacky. Tu basovku pak může mít klidně jen jednu, bude u zdi překvapivě stejně dobrá, jako dva reproduktory v satelitech, takže to nakonci menší VYJDE, ne že ne. Pořád to taky neřeší, že tomu reproduktoru se asi nebude líbit jet na fullrange & fullpower zároveň. Je toho víc, a je to jen osobní názor. Jen mám takovou tendenci dělat věci líp a pohodlněji když to jen trochu jde, ne naopak.

Re: Velké fullrange s 18ps76

No nemůžu si pomoct, ale driver na 500Hz až 20kHz je -10db tolerance...
http://eshop.prodance.cz/Files/CD3030T3.pdf
pokud se bavíme o stejným driveru...
a když kouknu nahoru nad 8kHz tak tam bych teda tvrdil, že je údolí, kde by se mohli i pást buvoli.

Můj osobní názor a zkušenost je , že velký driver má pěkný tlak, táhne, ale na vejškách žádná hitparáda.
Většinou co jsem slyšel že pěkně hrálo na vejškách mělo maximálně 1" driver
JBL 280H-1 (1.5") je třeba nahoře dost "nevyváženej" místy bych řekl dobrej tak akorát na bigbít. Pustit do něj něco kvalitního s plným spektrem, tak jsem s poslechem moc spokojenej nebyl.
Jo mělo to sílu, a umělo to udělat pěknej tlak.

Když srovnám repráky JBL PRX615, PRX625, (oboje 1,5" driver, dvoupásmo) a PRX635 - třípásmo s 1" driverem
tak 625 má největší "tlak" - prostě tahle bedna uhraje hodně velký prostory, ale zvukovej projev viz výše.
Oproti tomu 635 - třípásmo - má kultivovanější přednes a lze na tom i poslouchat hudbu v podstatě libovolného žánru. Má "lepší" zvuk, ale tolik "netlačí" jak 625.

Toť má zkušenost .

(upravil Zorg 27. 2. 2013 12:48)

Re: Velké fullrange s 18ps76

co jsem tam pochopil od Povolanějších, tak nad 10-12kHz už po tom nelze nic extra chtít.

Zeusíku, neznám tvoje přesný důvody, ale podle mě budeš mít ve finále menší problém s místem pokud použiješ klasicky 2 satelity + sub (nebo 2) než tu obludnost, co chceš. Bude to modulárnější nejen na přenos, ale i na zesilovače, a hlavně zvukově nebudeš mít problémy, co by ti vznikly na straně driveru buď nedostatkem spodku nebo problémy nahoře.

Re: Velké fullrange s 18ps76

Crashpc: Mě netřeba přesvědčovat o výhodách klasický koncepce satelity+suby, ani o nevýhodách 18" na středech, já to dobře vím:-). Ale přečti si zadání.

(upravil Crashpc 27. 2. 2013 16:14)

Re: Velké fullrange s 18ps76

To chápu, ale co tazatel chce se někdy neslučuje s realitou a není tak podstatný, když to unese, zaplatí a ušima ocení. Dal jsem svůj názor, obecně mi fullrange až na velmi komorní výjímky nesmí "pod nos", protože je to až příliš mnoho kompromisů. A je dobře, že to tazatel vidí, co to obnáší, i když se nakonec třeba rozhodne stejně tak jak chtěl...

Re: Velké fullrange s 18ps76

OK, já bych s tím souhlasil, teď ještě co na to Zeusik, měl by se trochu rozpovídat, pak se třeba jednohlasně všichni shodneme:-).
Kdysi jsem slyšel nějaký dvoupásma s DAS18P od Megatonu a neznělo to špatně. Každopádně má tahle koncepce omezený použití, to je bez debat.