Re: Postavme si flaškostroj...

tohle vypada lip:
https://www.aliexpress.com/item/4000959 … -recommend

Re: Postavme si flaškostroj...

Pro zajímavost - elektronka domácí konstrukce

https://youtu.be/8Ao6-i-YLWM

(upravil kazzatel 15. 2. 2022 22:05)

Re: Postavme si flaškostroj...

A v druhým kole se začne pracovat na vlastním štěpným atomovým reaktůrku a v dalším pak na malý atomový bombičce...jedna kilotunka bude stačit...se z vás poseru, vaše starosti bych chtěl mít...

Re: Postavme si flaškostroj...

Ale no tak, citim zast... big_smile

Re: Postavme si flaškostroj...

Kdo si hraje, nezlobí. A starosti nechme koňovi, má větší hlavu smile Nebo starostovi, ten se má starat... big_smile

Web

Re: Postavme si flaškostroj...

Já bych řekl, že si můžeme hrát s čím chceme, pokud tím neporusujeme práva někoho jiného. Pan asi nemá žádného koníčka, jinak by nenapsal, co napsal. Jsem o hodně šťastnější, když se mohu zavřít do dílny a něco tam kutit. Tím pádem asi budu i zdravější a nebudu zaprdeny dědek. Takže je to vlastně dobře i pro mě okolí.

Re: Postavme si flaškostroj...

JJ, to je přesně vono, reverzním inženýrstvím se nejlíp tráví čas a předchází se zaprděnýmu dědkovství - když se něco hned nedaří, sáhne se po literatůře a tý je dost, takže tam se to dá dohledat.... smile

(upravil dawsoo 16. 2. 2022 20:41)

Re: Postavme si flaškostroj...

Pavle stojí ti to za to rozkopávat bábovičky v tomhle vlákně, nech chlapce bejt, ať si v klidu pohrajou ne? Nasírání se a ještě kvůli kravinkám a koníčku co nikomu přeci nijak neškodí a nestojí ani za řeč z hlediska nějakých převratných zjištění,jasně že žádný hifi to není,ale nostalgie, ale o tom že vše se musí dělat jen top to přeci už dávno není neb měřítka nemůže stanovit nikdo když jde o tak subjektivní obor ...takový zbytečný  nasírání se ti jen ubere zbytečně další kus zdraví a to je myslím u člověka jako ty škoda smile

Není co dodávat...

Re: Postavme si flaškostroj...

Já nikomu bábovičky nerozkopávám, jen mi přijde zbytečný se něčím podobným zabejvat, vždyť to je asi tak stav poznání roku 1910...ale máš pravdu, je to každýho právo....

Re: Postavme si flaškostroj...

Stav současného poznání je tak jak to dělaj velký studia/rozhlas - do škatule ti jde síťový kabel nebo optika, kabel 230V a z ní už lezou jen dráty pro repro. Zabýváš se tím Ty?

P.s. poslouchám na DPA330 a je skvělá smile

Web

(upravil dawsoo 17. 2. 2022 9:38)

Re: Postavme si flaškostroj...

Já se tím třeba zabývám právě pro jednoho z největších u nás a stav současného poznání není dávno už o žádné "kvalitativní" cestě dopředu ale o cestě plné digitalizace všeho kvůli automatizaci provozování díky zhoršené kompetenci a komplianci obsluhy zvyklé na it řešení všeho (mladí a technika oproti naší a min generacím k sobě bohužel moc nejdou) . U takových zařízení to není o parametrech ale o lacino vyrobit v číně a draze prodat pod významným brandem. Hlavně u těch zesilovačů a repro je to znát asi bohužel nejvíce. Takže Kazzatelovi tak nějak rozumím, neb se mi taky nelíbí jako bývalýmu pravověrnýmu kam se to ubírá.Stačí se podívat na dostupnost čehokoliv když už člověk chce něco serioznějšího stavět... kupodivu tyhle vintage hračky maj dostupnost stále dobrou,neb se na tom kultu zlatých hodně starých časů zjevně asi výrobcům na východě dobře vydělává. Už jen to že se lidé masivněji vrací k historii často za nesmyslné peníze (ne nepodobně jako u aut) o něčem vypovídá.

Není co dodávat...

Re: Postavme si flaškostroj...

moje soucasny poznani je,ze kvalitne udelany lampac,ve spojeni s kvalitnima citlivyma bednama a kvalitnim zdrojem signalu (v mym pripade muziky) nabizi hluboky,emocemi nabity prozitek...

Re: Postavme si flaškostroj...

Zejména pro tvůrce - v podstatě to platí skoro pro cokoliv co si někdo udělá sám.

Re: Postavme si flaškostroj...

rvx73 napsal:

Pro zajímavost - elektronka domácí konstrukce

https://youtu.be/8Ao6-i-YLWM

Krása koníček.

Nejlepší lampáče jsou pro mě phona. Jedno šestilampové hrálo fakt dobře i nové desky oproti cdp za 40t.
Kvalitní audiosoučástky mizí a zbude jen hrát LP přes phono s čipem s RIIA.

(upravil kudlibabka 17. 2. 2022 11:49)

Re: Postavme si flaškostroj...

PMA, asi jo,krome STEREA si vyrabim i chleba a syr...tam to plati taky...no pivo vyrabi bratranec,ale i tak mi prinasi hluboky prozitky,nabity emocema...:-)

EDIT:tady taky elky domaci produkce...mnam:
http://www.emissionlabs.com/html/tour/tour1.html

Re: Postavme si flaškostroj...

přesně o tom je a má bejt celé hifi... a je to tak dobře.. rozpory jsou jen v tom že někdo na to primární (emoce a pocity které má každý třeba při něčem jiném) zapomněl a snaží se z toho dělat nějakou exaktní vědu,ano bez toho to také nejde ale je třeba si uvědomit že to je pouze jeden z mnoha aspektů pro dosažení cíle,neb např. euforie z měřených parametrů či falešnému pocitu vlastní výlučnosti nejlepší věci na světě (podobně jako náboženství) je druhá strana mince téhož, což u tak subjektivního oboru s pěkným přirovnáním k jídlu a pití (každý máme jiné chutě že) jednoduše nelze a nelze ani nikdy v budoucnu najít napříč rozmanitou komunitou shodu a je to i dobře neb bez té pestrosti by to byla nuda.

Není co dodávat...

(upravil ransom 17. 2. 2022 15:08)

Re: Postavme si flaškostroj...

Tohle je ještě dobrý. V jiných kruzích se dští nefalšovaná nenávist kvůli SUV nebo iPhonu. A ještě jinde vás drze a povýšeně nazvou ovcí, protože nerevoltujete s nimi.

Re: Postavme si flaškostroj...

kudlibabka napsal:

PMA, asi jo,krome STEREA si vyrabim i chleba a syr...tam to plati taky...no pivo vyrabi bratranec,ale i tak mi prinasi hluboky prozitky,nabity emocema...:-)

EDIT:tady taky elky domaci produkce...mnam:
http://www.emissionlabs.com/html/tour/tour1.html


dobrá manufaktura!

Re: Postavme si flaškostroj...

S tím už by se dalo přežít. Ještě pěstovat cibuli smile

Re: Postavme si flaškostroj...

jardag69, pestuju cibuli,cesnek,brambory,rajcata,papriky,feferony,mrkev,c.repu,porek atd...:-)
2rvx73:sidli cca 50 km od tebe...