Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Reproduktorové výhybky » Póly na výhybce

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [14]

(upravil Issusier 19. 1. 2012 9:06)

Téma: Póly na výhybce

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat na velmi, pro Vás, jednoduchou věc.
Kde na tomto obrázku (výhybce): http://www.2i.cz/1e1df2d80b je plus (vpravo nebo vlevo?).

Děkuji moc.

Poznámka: Na druhé straně není žádný tišťák.

Re: Póly na výhybce

nejspíš to bude zleva - pro všechny> výška> střed> bas> a vstup +

Jestli jsem napsal kravinu, tak mě tady ukamenujou smile

Web

(upravil Jurawood 19. 1. 2012 10:17)

Re: Póly na výhybce

To takhle nejde říct, protože to je shit.

Osobně bych to hodil rovnou do koše...
Trochu popiš k čemu to je, dvouapůlpásmo se středákem co hraje i výšky? dvoupásmo?- foto repráků ať se zasmějeme.

V hlavním menu tady na audiowebu máš teorii vyhybek, předpokládám to máš i pozpátku nastudované. Potom by si se tady ale neptal..

Re: Póly na výhybce

Jurawood, ty jsi mi fakt pomohl:D
Jinak co se týče beden: repro seas - 3 pásma(přesné typy nebudu psát...), ozvučnice uzavřená zn. Wellex.
Ty výhybky fungujou, tak jak mají. To že podle tebe je tam málo součástek, neznamená že je to na prd, jen prostě ty filtry nemaj takovej spád, to je všechno.

Jeden člověk mi označil, který kabel byl plus a když jsem je rozebral a našel tuhle vyhýbku, tak se mi zdálo že jsou přepolované, proto jsem to sem poslal.

Podle mě je plus vpravo a vlevo je společná zem, kdy z plusu jde signál, přes kondík1 na repro1(deriv článek), kondík2 na repro2(deriv článek), cívka na repro(LR článek) a všechno pak svedený na společnou zem. Radši jsem to sem napsal, jelikož to bylo zapojené obráceně.


Dík za normální názory!!

Re: Póly na výhybce

Vpravo + , červená + basy, černá + výšky, modrá + střed, vlevo mínus. Výška je pravděpodobně přepólovaná, což může být OK. Jinak ještě zkontroluj hodnoty kondíků, je možné že v mém popisu je obráceně střed a výška. Střed bude mít větší kapacitu než výška.

Re: Póly na výhybce

Předpokládám, že kondy jsou bipolární. Jinak by to původní zapojení bylo správné.

(upravil Jurawood 19. 1. 2012 14:23)

Re: Póly na výhybce

Ty to bereš jako bych tě shazoval, vůbec, snažil jsem se poradit...
Vůbec jsem nemyslel že jsou špatně stmosti, 6dB na oktávu se dá tolerovat u velmi drahých měničů pokud se vrátíme o 20 let zpět abychom se vyhnuli složitým výpočtů, které nevedou stejně k cíly vykompenzovat akustické vlastnosti měničů.
To proč jsem napsal shit..
Vidím pro výškáč elektrolyt protože 15 korun za svitek by několikanásobně prodražilo celou konstukci.
Vidím na basáček cívku 0,4mH protože panu kutilovy právě došel drát? :)Třeba ne a basáček si to hraje někam ke 3,5kHz, v lepším případě je to 4ohm a to je pod 2kHz.
Pořád to je na třípásmo moc.
Ale když tě obtěžuje udělat fotku nemá smysl se o tom dál bavit..
3-Vyhybka pro střeďák chybí úplně.. jo vlastně má jeden elektrolyt.. lol
Proč nenapíšeš konkrétní typy, třeba na to existuje vyhybka.

(upravil Issusier 19. 1. 2012 14:36)

Re: Póly na výhybce

No reagoval jsem na to tak , protože to vypadalo, jako kdyby jsi ses jenom vysmál a neporadil. Pak se nediv mé reakci.
Já jsem jen potřeboval poradit, kde je u toho jakej pol, jelikož po vyndání se mi zdálo, že to bylo zapojené obráceně.
Výhybku budu řešit až časem, takže není třeba hledat jinou (na tuto se mi zdálo, že to hraje dobře:)).

Co se týče těch kondíku, tak jsou to svitkáče, není to elektrolyt. menší 2.5micro a ten větší je 8 micro

Re: Póly na výhybce

Chacha, viděl jsi někdy svitkáč? Možná bipolár to je.

Re: Póly na výhybce

Právě že viděl,
v té době, kdy byly tyhle repro dělaný, tak bipoláry se skoro nikde nedávaly(nedělaly). Ani na tom koďanu nikde není označená polarita. Jediný co je matoucí, je ta vysoká kapacita na svitkáč v téhle velikosti. viz:http://www.dexon.cz/katalog/konstrukcni … -2-uf.html

Re: Póly na výhybce

Achjo, na bipolárním kondenzátoru se polarita nevyznačuje.
Má to na jedné straně gumovou průchodku (na té straně, co má pouzdro po obvodu prolis) ? Má to na druhé straně k hliníkovému pouzdru připojený vývod? Nemá to na pouzdru vyznačenu polaritu? Jestli jsi 3x odpověděl ano, je to bipolární kondenzátor.
Nevím, jak je ta bedna stará, ale bipoláry se před dávaly do beden i před 25 lety.

Re: Póly na výhybce

Chlape, bipolár nemá označenú polaritu. Práve preto sa volá bipolár.
Až sa ti páči ako to hrá, tak to zapoj ako píše babakus a nič nerieš.

(upravil Issusier 19. 1. 2012 15:56)

Re: Póly na výhybce

Tak jo, podle popisu je to ten bipolár.  Domníval jsem se, že popisujete elektrolyt, proto mi to bylo divný smile Víte, tedy někdo, jak ten bipolár funguje (myšleno, jak uchovává náboj?) osobně jsem nevěděl, že takový existuje, proto se ptám, dík:)

Re: Póly na výhybce

Issusier: Mňa by celkom zaujímalo, pre akú zostavu reproduktorov je použitá tak jednoduchá výhybka. Možeš nám napísať typy použitých meničov?

Příspěvky [14]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Reproduktorové výhybky » Póly na výhybce

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£