Téma: Eminence delta 12LF

chcem sa spitat na "idealny" objem pre tento reprak  a zaroven idealny basreflex rozmer cize aj jeho rezonancnu frekvenciu

smile

Re: Eminence delta 12LF

na co?

Web

Re: Eminence delta 12LF

Tu je navrh od DAN:
http://www.danacoustic.sk/download/B/BR.pdf

Bedna je navrhnuta tak aby bola schpna na basoch zahrat,
pokial chces kompaktne satelity kludne moze byt aj o 30l menej a ladenie 55-60Hz.

Pokial to chces na subik tak tych 70-85l ladenie 45-47Hz.

Prikladam aj link na navrhy od Eminenece
http://www.eminence.com/pdf/Delta_12LFA_cab.pdf

Re: Eminence delta 12LF

hej uvazujem o tich 70l a jednom  basreflexe ,ale strbiny sa mi moc nepacia tak musim  "vynuchat" program co my to vypocita na klasicky natrubok

Re: Eminence delta 12LF

Štrbiny sa ti nepáčia? Je to praktické řešení v dnešní době používané v nebývalé míře.

Re: Eminence delta 12LF

Prečo mám dojem, že ten reprák nebude pod 120 Hz hrať?

Re: Eminence delta 12LF

To asi nikdo nevíme, v patřičným objemu hraje i 40Hz bez problému. V 70l bude -3dB na cca 45Hz, nevidím v tom problém.

Re: Eminence delta 12LF

nebrat, raději něco jinýho.

Web

Re: Eminence delta 12LF

Když už je doma, proč to nezkusit, ale jinak jako chyna - není to obecně dobrý nápad.

Re: Eminence delta 12LF

není to obecně dobrý nápad.

je reakcia na moj navrh objemu ?

Re: Eminence delta 12LF

na ten reprák smile

Web

Re: Eminence delta 12LF

Ono tu totiž kdysi pár lidí udělalo tý Deltě špatný ozvučnice a od tý doby je to fuj:D. Pokud po tom nebudeš chtít 30Hz a máš to na doma, tak v 70l, laděná cca na 40-45Hz je normálně použitelná.

Re: Eminence delta 12LF

jde o to, že za tu cenu jdou sehnat použitelnější hifi repráky nebo je lepší přihodit kačku a koupit jiný PA vhodnější a možná i větší

Web

Re: Eminence delta 12LF

To je jiná věc, já myslel že ho má doma a chce mu prostě postavit budku.

Re: Eminence delta 12LF

Pozri sa na to tak, v podobnej cenovej hladine t.j. okolo 65€ mu dokáže konkurenciu robiť tak Selnium 12PW5, alebo čosi drahší B&C 12CL64, a čo hra za tu cenu fakt veľmi solídne Beyma SM212 , no ani z jedným nič nieje odladené, resp. aj keď niečo je nieje to verejne dostupné. Z odladených zostáv by bol ešte na stredoch pekne hrajúci Fane CLA12-300 + B&C Speakers DE12 + Megaton A7570, ale ten ma malé Xmax - 2mm a keď bude musieť hrať basy rýchlo narazí na svoje limity.

(upravil MethMan 30. 1. 2012 22:23)

Re: Eminence delta 12LF

Mám ho doma v band-pass ozvučnici 4.řádu odhadem 60lt. Původně tam byl jiný, lepší a dražší reproduktor. Vyměnil jsem ho za Delta 12LF, protože prostě vyhovuje danému účelu.
A takhle to vypadá v poslechovém místě a měření samotného SW:

http://s4.postimg.cc/xmfu9xsu1/172_clipboard02.jpg

Nevím jaké hifi reproduktory má chýna na mysli.

Re: Eminence delta 12LF

frekvenčka pěkná, co ak. tlak? to už je asi horší co?

Web

Re: Eminence delta 12LF

Nemám kalibrované měření. Mohu posloužit jen zpětným přepočtem z naměřených hodnot z winisd - 109dB při plném výkonu zesilovače.